София се превърна в бунище

  • 5 445
  • 136
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 447
По-големи свине от майчетата няма, това разбрах в последните години.

# 16
  • София
  • Мнения: 5 605
Жасмин, това парка на Горна Баня ли е? За мен този парк е еталон за бунище.
В събота бяхме в Южния парк - ами няма едно кошче да боклук. И поради тази причина предполагам, а и защото очевидно не е чистен от миналото лято е ужасно мръсно. Лошото е, че не мисля, че нещо можем да направим... Sad

# 17
  • Мнения: 804
Че това е болна тема - болна е. Почти всички квартални градинки са в този вид. Ама нали се сещате, че боклукът в тях не е докаран от прищълци. Той си е наш, роден и е оставен от посетителите на градинката.
Днес, насред София, една прилично изглеждаща млада жена, бутайки скъпа детска количка, изхвърли опаковката от солетите, които марковият и наследник беше изял, на тротоара, а кофите за боклук бяха на метър от нея.
Нали не си въобразявате, че след всеки мърляч трябва да ходи някой с метла.
Кочината си я правим ние и ние се примиряваме с нея.

# 18
  • Мнения: 181
И при нас е така. Кофите са на 3 метра от площадката, но мамите люпят семки, хвърлят фасове и мокри салфетки където им падне, а за кучетата дето ходят да си вършат работата в пясъчника нямам думи. като направя забележка ми казват- " Ми то и без това си е мръсно" или  " То кучето е домашно и ваксинирано".

# 19
  • Мнения: 984
Винаги си е била, както и други градове като нашия примерно.

# 20
  • Мнения: 1 541
Още от първата снимка ми стана ясно, че това е "нашият" """"парк"""" (нямам тремор, ама за тази дума ми трябваха много кавички  Wink ) Ходих там само веднъж, когато малката беше бебе и това беше единственият път, когато се опитах да я заведа там. Още като го видях и не можах да повярвам на очите си- на бунището в Суходол е 100 пъти по- чисто и с по- малко боклук  #2gunfire Не е на всякъде така- аз съм израствала в Западен парк и в парка на Св. Троица е направо страхотно като за български парк! Това в тази Горна Баня е меко казано свинщина  Sick
Ние си направихме люлки в градината в двора, ама хората от блоковете какво да правят- да се ринат там ли?!? За какво си плащаме данъците, ако ще получаваме това в замяна  Crossing Arms

# 21
  • Мнения: 2 563
И при нас е така. Кофите са на 3 метра от площадката, но мамите люпят семки, хвърлят фасове и мокри салфетки където им падне, а за кучетата дето ходят да си вършат работата в пясъчника нямам думи. като направя забележка ми казват- " Ми то и без това си е мръсно" или  " То кучето е домашно и ваксинирано".

Това с люпенето на семки ме УБИВА! Ама отвратително е.

Аз в редките си посещения на София явно съм единственият, който събира акото на кучето си. И си го мъкна в едно пликче, щото кофи няма.

# 22
  • Мнения: 160
На няколко метра от централна улица има  наркоманско свърталище-  съдя по спринцовките, които се въргалят наоколо  Sick . Има детска площадка наоколо и веднъж като се разминавах с един полицай го спрях и му ги показах и той ме увери, че ще докладва дано да го стори но не ми се вярва защото по няколко пъти на ден минавам и все още си е същото.





# 23
  • Мнения: 2 759
                        Миличко, в грешка си. София не се е превърнала в бунище. Ние всички я превърнахме.

# 24
  • USA
  • Мнения: 559
Направо е трагично положението с тази площадка.  Confused Наскоро имаше тема за детските площадки в Родители в чужбина.  Направо се нагледах на красоти - ето http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=268511.0. Сега като видях твоите снимки и ми стана много тъжно.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 429
написах един пост - хиляда думи... и ми прекъсна нета((((

Накратко сега - Аз чистя доста често около блока, с едни приятели се събираме, ама не насмогваме....

Ако искате да сформираме групи по квартали - на 13 април тази година започва седмицата за почистване...

Може да успеем да попочистим, а и да присъединим други към нас. Аз мога да участвам в Иван Вазов и долната част на Стрелбище

# 26
  • Мнения: 2 759
Предлагам да се върне традицията с ленинските съботници.Страхотно,нали?
                     В нашия блок това си съществува. Всяка пролет и есен се обявяват дни за почистване около блока.
                     Ео, ако си навита - да ходим в неделя или понеделник да чистим околовръстното? Мога да взема чували.

...Лошото е, че не мисля, че нещо можем да направим...
                      'Да се направи нещо' не значи само да сигнализираме на някой. Кофичка, лопатка и яко чистене - това може да се направи. Щото тъкмо четох в дир-а за една умряла котка, дето един много възмутен господин обясни, че три дни сигнализира в разни инстанции да преместят умрялата котка, но не му дошло наум, че може сам да премести котката. Та.. такива ми ти работи...

# 27
  • Мнения: 6 993

                     Ео, ако си навита - да ходим в неделя или понеделник да чистим околовръстното? Мога да взема чували.


Неделя става ли? Понеделник ще съм на работа, неделя ми е ок, този уикенд и събота, и неделя съм свободна!
Трябва да помислим какво ще ги правим боклуците после, обаче. Не се сещам да има големи контейнери около нас. newsm78 Иначе и що-годе разделно могат да се съберат, макар че повечето са толкова окаляни, че едва ли стават за рециклиране Confused

# 28
  • София
  • Мнения: 5 605

...Лошото е, че не мисля, че нещо можем да направим...
                      'Да се направи нещо' не значи само да сигнализираме на някой. Кофичка, лопатка и яко чистене - това може да се направи. Щото тъкмо четох в дир-а за една умряла котка, дето един много възмутен господин обясни, че три дни сигнализира в разни инстанции да преместят умрялата котка, но не му дошло наум, че може сам да премести котката. Та.. такива ми ти работи...
Тук съм съгласна с теб. Веднъж се опитахме и градинката в Горна Баня да изчистим под възмутените погледи на няколко мами. В стария ми квартал и ние правихме "ленински съботници", за съжаление сега около нас няма градинка  Sad, иначе нито ме е срам да го направя, нито ми пука кой какво ще си помисли.  Но знаеш ли колко е неприятно 1 час след като си изчистил и очакваш, че поне в следващите няколко дни детето ти ще си играе в нормални условия, да минат 10 човека, които да превърнат всичко отново в бунище.

# 29
  • Мнения: 110
И за мен това е болна тема.
Но не мисля ,че вината е в манталитета.
Има далеч по-големи столици от София ,в които се събират всякакви хора от цял свят
и въпреки това - там е  чисто.В София просто не се чисти и  все се оправдават с манталитета на
гражданите. Има и нещо друго. Ако наоколо е  кочина ,някои хора просто с озлобление продължават да хвърлят.Но ако е чисто ,ако има градинки ,ако хората усещат,че има грижа  за тях ,може би и поведението ще е различно. 
Точно така Peace

Общи условия

Активация на акаунт