Памучни пелени

  • 7 563
  • 73
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Аз пък никога не бих.

# 16
  • Мнения: 22 436
И аз бях много навита да пробвам, но бързо се отказах. )))

Срещнах се с майка, която използва тези пелени и мога да кажа, че за мен това нещо не е удобно, както за майката, така и за бебето.
Системата на пръв поглед изглежда лесна, удобна, но не е точно така.
Целият смисъл на памучните пелени се губи в това, че се слага една непромокаема подложка и върху самата пелена едни найлонови гащи. Което е по-зле и от памперс. Така всичко се "задушава".

Съвета ми към вас момичета е ако можете да разговаряте с някой, който вече използва това и сами да видите с очите си.
Разбира се всеки преценява за себе си. )))

# 17
  • Мнения: 1 091
И аз гледам бебо с памперси,но сега като се стопли мисля в къщи да оставаме с гащички и ританки.Голямо пране ще пада,ама предпочитам да не му е червено дупето.А пък и не се знае,сам може да се научи да сяда на гърне.Е още сме малки само на 7 месеца,но може и да свикне да казва когато не му хареса да е мокър.И аз съм за това да се гледа бебчо с пеленки.Е само да не се повива.Ама щом са измислили този вариянт като еднократните,това е супер. Laughing

# 18
# 19
  • Мнения: 391
Две деца съм отгледала с памучни пелени, и то не от тези "специалните". Първият път използвах най-простите, които са като хавлиени триъгълници.
Вторият път след проучване си купих неизбелени "chinese prefolds" които са прекрасни и попиват страхотно. Минах с 12 от малките и 12 от големите.
Ето тука може да ги видите http://www.earthybirthymama.com/diapers/dsq.html

# 20
  • Мнения: 798
Отгледах детето си тези от тук: www.bebe.to

Много бях доволна, въпреки че ми отне много енергия да обяснявам на близки и приятелки причините за моя избор. Стана ми кеф, обаче, когато педиатърката ме поощри и каза, че освен че предотврятавам обриви, запарване и т.н. правя с тях чудесна профилактика против луксация.
Много мами се притесняват, че голямо пране пада, ама нали затова са пералните.

# 21
  • Мнения: 1 266
Целият смисъл на памучните пелени се губи в това, че се слага една непромокаема подложка и върху самата пелена едни найлонови гащи. Което е по-зле и от памперс. Така всичко се "задушава".

Гащичките на бамбиномио са памучни, а не найлонови, а подложката е от естествен биоразградим материал (като целулоза).

Аз от опит знам колко деца идват в клиниката с пиелонефрит или памперс-дерматит от гадните химикали и изкуствени материали на памперсите  Stop Да не говорим, че разходите по памперси като цяло са двойни или тройни за периода на употреба. Аргументът, че за памучните пък се хаби повече ток и вода, не ме убеждава - все пак не пускаме в пералнята само пелените, а нали и другите дрехи на бебето се перат.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Дъщеря ми беше отгледана предимно с памучни пелени - памперси слагах само през нощта и при излизане навън. С гърнето започнахме още когато беше съвсем малка, като първо я държахме над легенче, а по-късно (към шестия месец) - започна да стои сама на гърнето. В резултат още от много малка започна да си показва кога й се ходи до тоалетна, а когато проходи (към годинка) вече махнахме и памучната пелена. За мен така беше по-правилно, отколкото да стои с памперс до 2-3 г. Децата бързо свикват да им е чисто и сухо, и от родителят не се иска иска голямо усилие да поощри този процес.

# 23
  • Мнения: 272
Страхотен успех МериДжей. Много вдъхновяващ!

# 24
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
Аз ползвам памучни пелени с малкия си син. Ето  тези.

Един размер за всички възрасти, с копчета, които регулират подходящата широчина. Системата всичко в едно, т.е. готови направо за слагане, като еднократните. Едната подложка може да се разкопчава  и  маха при нужда.

Ползвам ги от около 4 месеца. Взех ги заради отвратителните обриви по дупето на сина ми, които изчезнаха веднага след като започнах да ги ползвам. Сменят се по-често от еднократните, защото не попиват така добре. В началото ги сменях и през нощта. Сега нощем ползвам еднократни. 6 броя ми стигат идеално. Ако ще се ползват обаче за новородено, което ака на почти всяко кърмене, ще са необходими повече. Запирам ги когато са наакани преди да ги сложа в пералнята. Това е единственото неудобство. Съхнат за около час в сушилня, а ако ги метна на парното в банята - за около 5-6 часа.

# 25
  • Мнения: 925
Момичета, и аз съм много ЗА памучните пелени и ЕБХ. За пръв път от книгата на Василена "Близо до бебето" чух за тези неща и се учудих на себе си как може да съм толкова невежа по тези въпроси, а уж се имам за авангардна и малко хипи  Mr. Green
Ама нали ще ми е първо дете и не съм се интересувала досега за бебешки работи Simple Smile
Асенцето е права, че нали ще раждаме лятото, децата ни ще са по градинките и ще можем да поощряваме ЕБХ, надявам се Simple Smile
Успех на всички в тези начинания Simple Smile

# 26
  • Мнения: 272
Момичета, и аз съм много ЗА памучните пелени и ЕБХ. За пръв път от книгата на Василена "Близо до бебето" чух за тези неща и се учудих на себе си как може да съм толкова невежа по тези въпроси, а уж се имам за авангардна и малко хипи  Mr. Green
Ама нали ще ми е първо дете и не съм се интересувала досега за бебешки работи Simple Smile
Асенцето е права, че нали ще раждаме лятото, децата ни ще са по градинките и ще можем да поощряваме ЕБХ, надявам се Simple Smile
Успех на всички в тези начинания Simple Smile


Интересно ми е дали тази книга е компилация от други подобни по въпроса? (да преценя дали да си я купя.Wink ). Аз съм си поръчала също от Амазон една за ЕБХ- на основоположничката, та затова питам.


Червената Кралица, колко от тези пелени са необходими като начало, за да не се пере всеки ден.

Засега аз си мисля, живот и здравя да практикувам ЕБХ и едновремешните памучни пелени.


# 27
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
Червената Кралица, колко от тези пелени са необходими като начало, за да не се пере всеки ден.

Не мога да ти кажа точно, защото аз не ги ползвам от началото. Първите няколко дни новородените  не акат и не пишкат много често, но нещата бързо се променят.  Струва ми се, че месец - месец и нещо ще са необходими минимум 7-8 памперса на денонощие.

# 28
  • Мнения: 247
Здравейте Мами,

Ние скоро очакваме бебе и твърдо съм се ориентирала към употребата на памучни пелени. Имах известни колебания до преди една седмица. Съседката ми роди на 03.06.08. От тогава до сега малкия успя да направи няколко алергични реакции към "Pampers", "Molfix" и "Liebero". Тя вече се вижда в чудо и е решила да преминава на обикновени пелени,а аз не желая да си правя такива експерименти с детето.
Интересувам се има ли тук мами, които отглеждат/са отгледали рожбите си с памучните пелени на бамбиномио?

# 29
  • Мнения: 3 926
Мечтателке, пусни си търсачка с ЕБХ в подфорум Майки бъдещи и настоящи и ще ти излезе темата на момичетата, които си пишат редовно и споделят своите препятствия и успехи по пътя на ЕБХ Peace
Вече не са една и две и аз също смятам да се възползвам от техния опит Peace

Общи условия

Активация на акаунт