Във ФЕВРУАРСКАТА дружина има бебета мнозина!

  • 19 314
  • 292
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 53
Hotday аз наскоро опитах да будя малката за ядене до сега я оставях тя сама да си определя храненията - та буденето завърши с неуспех. И сега продължавам да я изчаквам сама да си поиска храна  Simple Smile
Горе долу може да се кае че вече имаме някакъв режим, но има и моменти в коио го нарушваме
Искам да ви попитам за млечницата - това бялото по езичето което се образува! Какво предприемате за да го махнете? Извинявам се ако вече е обсъждано но не успях да прочета всичко. При нас на моменти ми се струва че има много бяло по езичето друг път пък ми се вижда нормално  Thinking

# 256
Здравейте мили мамчета. Искам да честитя бебоците на всички ви.Нека растат живи и здрави и само усмивки да носят на мама и тати!
Някои от вас ще се сетят, че и аз бях до ноември месец от бъдещите февруарски мами...Сега надникнах при вас не само да почета малко, а и за да ви питам нещо,тъй като вие  до скоро бяхте бремелинки.  Simple Smile
По предписание на доктора, освен десет пъти по голямото количество фолиева киселина ми изписа и витамин  Е-400. За фолиевата киселина доста проучвах въпроса, но все пак при проблема които беше с бебето разбрах, че е по добре да пия по големите дози. Но сега ме притеснява витамин Е - 400.Тъй като милиграмите са доста, а и знаете ''страх лозе пази", се притеснявам при една евентуална бременност дали няма да доидат в повече. Ако някоя от вас може да ми каже това количество опасно ли е и какво е допустимото такова ще съм много благодарна.
Наслаждавайте се на прекрасния слънчев ден  Hug

# 257
  • Мнения: 1 381
Здравейте майчета!
Честити ви сладки бебоци, нека растат здрави и щастливи, обградени с много любов и в едно приказно детство....
Не успях да разбера дали има и друга майка като мен, родила в Денят + (29.02) е при мен преди 4 години де.....
Няколко пъти съм пускала теми и поне в този форум не можах да открия друга майка, която да е родила на 29.02 .. все трябва да има ....

# 258
  • Мнения: 23
Честити бебчета на новите мами много да ви радват малките съкровища Hug,хотдей като те чета все едно аз съм писала за моя Габриел такива номера ми погаждаше вчера кърмене 2 часа слагам го да спи и почва да зяпа с устата и си пъха ръцете и ги яде и айде пак на цицката и направо гърдите ми страшни болки ама днес слушка и папка както трябва .И на мен педиатърката ми каза да го кърмя 10 минути на едната и 10 на другата ама много рядко става тоя номер и вечер от 12 до 6 да не му давам е как да стане като детето е гладно и зяпа с устичка да му дам да не съм изрод? #2gunfireИначе горе долу на 3 часа се храним.Малко ми е мъчно , че това ни е последната темичка като февруарки . Sad

# 259
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен!
Нас много ни мъчат тези пусти колики.Спи милото и реве със затворени очи.След малко се успокоява и след 2-3 минути пак наново.Давам и залъгалката , малко се поуспокоява с нея.Снощи се разкриви и плака даже  докато я къпахме.Досега не го е правила.Аз максимално се ограничавам с храната и пак......Давахме и Саб симплекс,  сега даваме Колийф  и същата работа , не помагат.По този повод да споделя , капките Колийф трябва да се разтварят в малко  кърма и да се дават преди хранене.Е да де ама аз не мога нищо да изцедя , с триста зора   някакви мижави 10 мил. и то  преди хранене уж от пълна гърда.Та се чудя , малката  какво ли яде и по колко?Гледам да не се втелявам обаче, щом спи и ака.
През почивните дни се разхождахме с татито в Морската, бубата спа.Само  накрая като се прибирахме  се събуди и  ревна , че се наложи да се храним в колата Crazy

# 260
  • Мнения: 223
Здравейте момичета, честити ви бебчета. На все още очакващите, желая леко раждане. Искам да ви попитам, някой знае ли  Milagros дали е родила? 

# 261
  • Мнения: 307
Здравейте,момичета!!! Hug
Най-накрая малко време да се разпиша newsm03
Бени,дай им  ignore2 на родата да не се бъркат,аз на моите вече никакво внимание не им обръщам,иначе само се ядосвам. Naughty
Джой,аз вечер я обличам както през деня,с боди,ританки и гащеризонче,но й слагаме и терлички и плетено половерче,защото вечер в стаята е по -хладно.
Пухка,добре дошла с малкото пухче отново welcome,съжалявам че толкова негативни емоции сте натрупали с Деси в болницата. Sad
За педиатърката ти-сменяй я да не се ядосваш излишно,аз имах една такава с Петър и докато я сменя колко нерви изхабих. #2gunfire #2gunfire
За памперсите-аз ги сменям преди всяко хранене,т.е.около 8-9 пъти на денонощие.Малката ака май преди хранене newsm78,обаче баткото ми акаше точно като се напапа и тогава и аз се чудех преди или след да ги сменям.
За буденето на бебоците-аз не я будя ,ама тя си е като часовник на 3 часа става да яде(+/- 15 минути).От две вечери обаче прави пауза и в 12 часа пропуска нощното хранене.Така и аз си поспивам smile3524
За храненето-храним се на поискване,но Мони сама си направи вече някакъв режим.Суче колкото иска,обикновено по 20-30 минути,но вечер сякаш по-бързо се храни,за около 15 минути.Оставям я докато сама се откаже,а пък и на мене ми е много хубаво да си я гушкам.
de3demonka,и мене така ме боляха гърдите първите седмици,направо плачех от болка,мажа се с кремчето на Авент,наистина помага PeaceВнимавай и да слагаш бебето в правилна позиция на гърдата,коремчето му трябва да е обърнато към тебе,дано да съм обяснила правилно Embarassed
GoldenEyeful,мерси за съветите  bouquet
des26,за млечницата,най-добре да я види педито,защото и Мони й е малко бяло езичето ,но не е млечница(питах педито).Ако е млечница няма да иска да суче и ще плаче.

Сега да се отчета-днес бяхме пак на преглед в болницата,слава богу всичко е наред с Мони и повече няма да ходим.Жълтеница вече нямаме.  Ходихме и на преглед при ортопед,и там всичко е ОК Peace









# 262
  • Мнения: 88
Здравейте майчета, от два дни се мъча да напиша нещо и не става. Все ми дава грешка. Исках да благодаря на thedragonbg за информацията за съхраняване на кърмата.
От днес давам за коликите вече капките Саб, стискам палци да облекчат малко болките на Пламенка. За сега не виждам резултати.
Относно колажа - аз ще вляза да си махна едната снимка.
Момичета на колко дни почнахте да изваждате бебчетата на разходка, аз до сега не смея.

# 263
  • София
  • Мнения: 717
Слънчице, аз лично извеждам бебето от 6-ти ден.
Бубе, страхотна ти е снимката.  Hug

# 264
  • Мнения: 3
Пух, не се впрягай много. Нали си знаеш как да процедираш  Wink.
Голдънче, мерси за напомнянето.  Hug Аз тези неща си ги правя де.  Laughing Flutter
Бубе, значи да продължаваме  Crazy Wink Peace. Аз още нещо си мислех да ти казвам. Нали от следващата тема се местим в "родени", когато намериш време драсни някой ред за стихче на първа страничка. Ако нямаш нищо против, де. Знам, че нямаш[/size]

Аз, нали мога да ви се оплача малко. Имам страшни болки при и след кърмене. Направо не знам какво ми хапе цицките. Сякаш по венците му има ножчета. А след кърмене усещам едно ужасно парене, не се трае, но минава за час-два. Моля, кажете някакъв лек. Мерииииии, моля, кажи какво да направя.  Praynig


Варненки, в това хубаво време кога ще се срещнем на разходка? Морската ни чака.

За болките,самите зърна ли те болят или гърдите?Защото ако са зърната мога да ти кажа един мноооого ефикасен крем,пробвах какво ли не 3-4 вида кремчета и накрая улучих един с който ми минаха болките в зърната точно за един ден.Крема струва 24лв  Peace ,не е ефтин но си заслужава парите.Крема е на Medela PureLan 100.Жълта тубичка е и го купих от бебешки магазин.Надявам се да съм ти полезна  Rolling Eyes

# 265
  • Мнения: 4 242
Дез външно ли те боли гърдата или отвътре? Да не би да е неправилно захващането на бебето? Ако суче само зърното може да те натъртва Rolling Eyes И казваш 1-2 часа след кърмене те боли? А по време на самото кърмене боли ли?
Слънчице излизай смело бе жена, детето за женене стана ти още се кумиш Hug
Пепинка ние винаги си оставаме февруарки, и там темите ще са ни на февруарки, разликата е че няма да сме в "очакващи" а вече в "родени", така че споко Heart Eyes
Гери радвам се че се обаждаш Hug Нямам идея за питанката ти. Аз съм пила вит Е месец преди да забременея с Ива, даже за това ми го изписаха, за подсилване на половата система понеже не можех да зачена почти година.
Тази вечер съм съвсем сама с двете малки фурии, ставам да приготвям баня номер едно  Crazy стискайте ми палци да е спокойна Емма и да заспи бързо!  Praynig

# 266
  • Мнения: 674
Добър вечер !

Включвам се набързо да поздравя мамчетата които се обадиха че са родили!
Честито милички,да са живи и здрави малките ви бебенца,а вие бързо да се възстановите    bouquet !

Добре дошли на Пух и Виви оотново в редиците ни,честито мамчета  Hug  !

Мери - успех ! как се справяш сама с две деца незнам,ние 3 ма човека кръжим около нашата принцеса и едва смогваме  Crazy

Гери- здравей ! Аз също немога да ти отговоря на въпроса,но се надявам да си добре и скоро да ни се похвалиш с нова бременност,
а след това и със здраво бебче.От сърце ти желая - УСПЕХ !!!  Hug

Аз още съм на линия,местенето ми се поотложи с една седмица,до тогава ще ви наглеждам  Hug

Имам Инфакол в излишък,поръчах си 10 опаковки,така че 5 мога да дам на някой нуждаещ се.
Честно казано на нас не ни помагат особенно  Sad Но ако някой иска нека ми пише

лека ве4ер на всички !

# 267
  • Мнения: 124
Мили мами
Само се включвам за да ви пусна линк със снимки от днешния прекрасен следобед, който изкарахме на гости на Мери в Айтос. Беше страхоно преживяване, децата (малките) спинкаха, а големите бягаха наволя. Направих първото си кърмене навън Peace
Утре ще пиша повече, защото много ме боли гърба, а тати ме чака да ми прави масаж и ми мърмори че моите 5 минутки станали 20 вече.
Ето и снимките Simple Smile http://www.snimka.bg/album.php?album_id=221720&photo=19
Целувки на всички Hug Hug Hug

# 268
  • Мнения: 1
Здравейте щастливи мамички и малки сладки бебенца. Ето ни и нас най-после след дълго чакане на 26 март се появи малкият Симеон - 3700гр и 53см. Прибрахме се вчера и всичко е толкова хубаво в къщи!!! Пожелавам на всички ви много щастие и да пращят от здраве и любов вашите сладурковци! Целувам ви

# 269
  • Мнения: 0
Изабелка, тези 5 опаковки  за колко време ще стигнат, как се прилагат и за какви парички са?
Ние пробвахме и Саб симплекс и Колийф , ама ефект няма...

Общи условия

Активация на акаунт