Във ФЕВРУАРСКАТА дружина има бебета мнозина!

  • 19 297
  • 292
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 4 242
Успях, минахме без никакви инциденти  Whistling Даже оправих всичко и вече лягам, че и аз като Росинката умирам от гръб, само ми го няма масажиста Joy Рос ако върши добра работа твоя пращай насам на нас нещастните  Mr. Green Ееех старост- нерадост! Благодаря за снимките, чудни са особено Боби и Ива, ама добра партия са двамцата  Mr. Green И за гостито благодаря!  Hug И много се надявам да зачестявате повечко насам, че и останалия бургаски отбор да се присъединява, така да ми е драго  Heart Eyes
Айде трупясвам се. Сладки сънища и спокойна нощ! Спете бързо! Laughing

# 271
  • Мнения: 674
Добро утро на всички !
Имаме си давма прекрасни рожденника   bdbaloni



ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН  на vivi.vivi !
Да ни е живичка и здравичка и да бъде прекрасна майка на малкия Стефан.
Разбира се да е много щастлива,обичана и зсмяна винаги !


ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН и на Tatko Gan !
Да е жив и здрав,много щастие и любов да има в семейството им !

(и много да слуша двете си дами  Wink)



НАЗДРАВЕ !

taninana , кутията за ЛС ти е пълна.  Heart Eyes

Хубав и слънчев ден на всички  Hug Hug Hug

# 272
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 334
Добро утро! Макар да не е слънчево ...  Sad

Gerry__, не знам какво да те посъветвам за вит.Е, но се надявам скоро да ни се похвалиш с нова, успешна бременност.  Hug

Благодаря на mama avi, Nadenceto4 и Мери за съветите. Аз се мажа с Лансинох, гледам да ги оставям на въздух, доколкото мога, но ефект няма.

gea_tt, здравей и честит ти син Симеон. Да е много здрав и да стане голям юнак. Ти защо така се изгуби?

Изабелка, радвам се, че си още тук.

# 273
  • Мнения: 0
Изабелка  май я изпразних ЛС.
Момичета моята беба онази нощ и  снощи ми повърна по  2 пъти  на фонтан.Бях я взела  при мен в леглото и се хранехме легнали.Така се отнасяме и двете по някое време.Дали е определящо , че не може да оригне и затова така да повръща?Но тя по принцип много трудно орига и много рядко.Мери , ти беше споделила , че се храните по този начин и си спинкате нормално , ти как процедираш , изчакваш ли я да се нахрани и  да  вдигнеш или си спинкваш с нея?Притеснявам се от пилорна стеноза.Какво друго трябва да наблюдавам освен грамчетата и  повръщането? И колко грама се считат за нормално качване?

# 274
  • Мнения: 60
здравейте момичета,

и аз да споделя моята болка (подобна на тази на хотдей) и евентуално да дадете съвет, защото имам чувството, че скоро ще полудея. кърмя боян и го караме на поискване. мисля, че нямам проблем с кърмата - имам достатъчно. но от 3-4 дни той иска да яде на половин-един час или непрекъснато, не иска да спи и сложа ли го в леглото се започва жесток рев (въпреки че до този момент е заспал блажено на гърдата, очевидно нахранен и доволен). колики няма, за да плаче от тях. не знам дали е защото още е малък (14 дни) или е в някакъв период на растеж (но нали първия е на 3-тата седмица?). вече съм отчаяна и не знам какво да правя - изнервена съм ужасно и сигурно с това изнервям и него, но просто не издържам на този ритъм, а няма никакви признаци това нещо да спре...

# 275
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Добро утро и от нас.Искам да попитам по знаещите дали днес мога да изляза с малкия или много е влажно времето.Каката ми беше лятно бебе и затова.Надявам се да ми отговорите. Heart Eyes
Гери и аз не знам какво да те посъветвам за вит.Е.Аз пиех Геритамин преди да забременея уж за по бързо забременяване.Надявам се скоро да ни се похвалиш с нова бременност и на финала едно здраво бебче.
ЧРД на всички рожденници.

Последна редакция: ср, 05 мар 2008, 10:14 от жаси

# 276
  • Мнения: 53
taninana и моята бебка има проблем с повръщането. Току що се налапа и първо повърна на фонтан, а след това на рамото ми на 2 пъти повърна много гъсто мляко  Sad
До сега гледах да не се вторачвам много в повръщането, защото смятам че е нормално за бебчетата, но вече съвсем се притесних   Cry Незная какво да си мисля. С оригането сме много трудни, но се старая да я държа достатъчно изправена обаче ето че и в изправно положение понякога повръща. Яде много лакомо и си мисля дали това не е причината, а ако потърся педиатърката незная на какво ще ни подложат  Embarassed
Т.е. не съм много сигурна дали няма само да си изтормозя детенцето без нищо  Thinking

# 277
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Добро утро мацки!

Браво на вас изписали сте сума ти и страници  Rolling Eyes
Честито на новообебилите се майчета, да са им здравички бебчетата!

Добре дошли на завърналите се вече с бебчетата щастливки  Wink

Така и не разбрах кой е победител в състезанието за "най-мързеливо бебче"? Нещо не съм довидяла ли?! Я ме осветлете моля. Grinning
Явно болките в кръста и гърба са обща болест, да не се оплаквам и аз Confused Глася се да хода на масажи , през почивните дни....Дано! newsm17
Много сладки бебчета си имаме, на Бубето много и се зарадвах на снимката  newsm74 сте!
Имаме следния проблем, от вчера акото  Embarassed на дребната е зеленикаво, не всеки път ама се притесних.... не мога да се сетя от какво се получаваше това newsm78
Случвало ми се е с Калоян също, ама пусто "старост нерадост " не помня EmbarassedИли настинка беше или претопляне Confused
Не е от смяната на храната, защото е само на кърма?! Ще взема да се обадя на доки, ако и утре е така.
Някой беше писал за секса,  luvbed при нас не е мираж  Embarassed От десетия ден след секциото си правим  Embarassed Така се боря с следродилната депресия  newsm62
 

# 278
  • Мнения: 156
Момичета, всеки ден ли миете косичката на вашето бебе?
На горната устничка на малката Симона се появи малко бяло мехурче още в болницата, не я боли явно защото не отказва от храна. Когато я храня става по-бяло . Някое бебе има ли нещо такова?
А, и кога трябва да се отиде на ортопед?

# 279
  • Мнения: 53
pavi04 на моето бече такова мхуре се появява когато го храня с биберон и когто опитах да я кърмя със силикоови протектори за зърна. Даже кожичката се обелв и пада Според мен това не е нищо притеснително. Спомням си че на батко й често му се случваше. Може би по някакъв начин си засмукват устичката и затова. А за ортопеда мисля че педиатъра трябва да каже

# 280
  • София
  • Мнения: 747
Привет, момичета Grinning

Да драсна и аз няколко реда, че последните дни само чета, без да мога да се доредя да пиша Grinning
Да дадем отчет за нашето ежедневие (и еженощие Mr. Green). Като чета за вас си правя сметка, че Камен е едно средно статистическо бебе- има пъпчици по лицето и главичката, ака понякога залено, връща от време на време мляко, суче малко после започва да се опъва назад и да почервенява, понякога през нощта не спи и такива едни бебешки истории Grinning Когато такива неща се случват от време на време, смятам, че е нормално и засега не съм се притеснила от нищо.Два пъти ми се налага да изцеждам кърма, за да мога да ида на зъболекар, започвам да изцеждам от предния ден, независимо  преди, след или помежду две кърмения, успявам да изцедя по мъничко, но до следващия ден събирам за едно ядене. Като гледам, от споделеното, Камен май се различава само по това, че яде много бързо- 2-3 мин, максимум 4. Явно му е предостатъчно, чащото ака и пишка като за световно, и наддава , според мен, повече отколкото трябва, вече се притеснявам, че става дебел, от днес сме на памперси номер 3.

Това от нас за сега, ще излизаме навън, че така се спи по-добре, вкъщи баткото само дрънчи и шуми с играчките и милото бебе, повече от 20 мин здрав сън няма.

Честит рожден ден Виви и Татко Ган! Да сте живи и здрави и много щастливи Grinning

Pavi04, на ортопед е хубаво да се иде към края на първия месец, а тази пъпчица, която се образува на горната устничака, мисля че е нормално явление- при Георги се образува първите месеци, падна няколко пъти, За сега на Камен само ведлъж се е отделила, това по-скоро е кожичка, която се втвърдява от сукането.

# 281
  • Мнения: 336
Здравейте момичета,
За повръщането - ние си повръщаме честичко, а педиатърката казва , че е нормално  Confused.
Бебо няма режим и сутрин като се ококори в 4 и е ад. Така я кара до към 10:00 и съответно аз през деня съм като претрепана.
За коликите вземаме Еспумизан, а сега баба ни е поръчала от Италия или Германия не разбрах точно - Инфакол.
Давид спи предимно през деня и вечер след баня, но нощно време като се събуди и е кошмар. Понякога е на гърдите ми по по около час.
Снощи мъжа ми беше поканил гости да се поразсея, но аз като знам, че бебо е сам на втория етаж и през 2 мин. претичвах на горе надолу и накрая напуснах компанията, а мъжа ми чак се обиди.
Оп ревем.

# 282
  • Мнения: 307
Здравейте,мамчета!!! Hug
gea_tt,честито бебче и добре дошла отново  bouquet
Честит рожден ден на Виви  newsm51и на татко Ган  ura newsm59!!!
жаси,аз като е влажно времето не излизам(с Петър също не излизах),при мъгла и силен вятър също.Днеска е много гадно времето,следващите дни също ще е такова май #Cussing out
evil,аз знам че зеленото ако е от настинка newsm78
pavi04,и Мони имаше такова мехурче,това е сученето,изчезва и пак се появава от време на време.
Косичката на бебка я мием всяка вечер с шампоан пяна за новородени на Мустела  bath1 Много й харесва на бубата във водата,обаче като я изкара тати рев Laughing
За ортопеда-ние ходихме вчера,педито ми каза че като направи един месец се ходи.Даде ми направление.При нас всичко е ОК Peace
За пъвръщането-досега Мони само веднъж е повръщала ,обаче съм сигурна че преяде тогава  Mr. GreenПетър ми връщаше повече,ама и ние много го премятахме след ядене и може би затова ThinkingИначе ако са еднократни случаи знам че не е притеснително.
Роси,Мери и Баленка,много хубави сники,добре сте си изкарали smile3501Мери,и ние мислим да отскочим до Айтос някой почивен ден да заведем Петьо на зоологическата градина,ама сигурно ще е по-нататък.Непременно ще се обадя.




# 283
  • Мнения: 88
Привет и от нас.
Честит рожден ден на Виви и татко Ган. Бъдете много щастливи. newsm51 newsm51 newsm51
Мери много ме развесели с това за момата за женене. Аз докато се наканя да излезем и времето се развали. Тук е голям студ /поне на мен ми е много студено/.
Роси страхотни снимки от разходката сте си направили.
ОООО вече сме огладнели. отивам да се храним. Нашия режим пак се развали.

# 284
  • Варна
  • Мнения: 1 023
mama avi благодаря ти за отговора.Смятам да изляза,но от входа на блока до колата без да седи навън.Имам неотложна работа,а няма кой да го гледа.Надявам се че нищо няма да му стане за толкова малко време навън.

Общи условия

Активация на акаунт