Във ФЕВРУАРСКАТА дружина има бебета мнозина!

  • 19 307
  • 292
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 124
Най-после да седна на д.....си  и аз днес. Влизах във форума само да съобщя добрите новини Peace
Моята мама се възстановява и е по добре. Дано се оправи бързо, че без нея съм загубена  Praynig Слава богу днес снова само с Алекс (разнасям го като кош с покупки) - Боби го взе свекърва ми. Между другото съседите ми половината не са разбрали кога съм била бременна  hahaha Гледат ме как мъкна коша и ечудят какво има в него moresmile Сега се шегувам с тях че съм си "купила" бебето от кварталния магазин Joy Joy Joy
Да питам, понеже говорихме за зърнени храни, аз ям доста Нестле фитнес, дали може? newsm78
GoldenEyeful аз само това закусвам месеци наред. Незнам дали причинява колики, но нямам никакво намерение да го спирам eat
Наденце незнам за запек какво се прави, но опитай да направиш нещо за кърмата си. Според мен единствено от нас зависи дали имаме кърма. Много проблеми имах последните няколко дни, имах чувството че вече нищо няма в циците ми, моя мъж само дето не тръгна да купува АМ, но за един следобед успях да погълна всички възможни стимулатори за кърма и днес сутринта отново се събудих като Фолк звезда. Дано успееш и ти - важна е твоята позитивна настройка.
Илианка, мисля че има някаква грешка при вас. Не може Вероника да е толкова отслабнала - ами тя трябваше да се скъсва от рев. Някакси този рязък спад в теглото не ми се струва реален...Мисля че някой нещо е объркал - това са цели 650гр.
Ние си продължаваме с коликите - спасение тццццц - ни Инфлакол, ни Саб....страшна работа smile3511

# 61
  • София
  • Мнения: 1 185
 newsm44 newsm44 newsm44 Честити бебенца на Ивонне, Руфинка, Деситка, Пухка, Фрииспокън и Виви !!! newsm44 newsm44 newsm44

# 62
  • Мнения: 336
Днес бебо спа много и май ни чака тежка нощ. Вече от 19.02. не съм спала като хората. Максимум 2 часа на денонощие. Вече съм много уморена психически и физически. В момента тежа 54 кг., а родих едва преди 8 дни.
Алинка ти ползваш ли уринала и има ли ефект при теб, че и мен взе да ме наболва при пишкане.

# 63
  • Велико Търново
  • Мнения: 94
ЧЕСТИТО БЕБЧЕ НА ВИВИ.ДА Е ЖИВ И ЗДРАВ МАЛКИЯ СТЕФАН  И ЩАСТЛИВО ДЕТСТВО Simple Smile
аз се връщам от запис,всичко е наред,док. каза че съм готова,и утре ме чака,така че момичета и аз ще отпадна в предпоследния ден от състезанието.

# 64
  • Мнения: 668
Честито и на мама Виви за нейния малък-голям мъж Стефан. Да им е жив и здрав!!!

Доти - миличка, нали знаеш, че "утешителният бонус" за отпадналите от състезанието, е много по-сладък от приза "Мързеланчо на месец Февруари?"  Wink Стискам палци за утре и дано всичко мине гладко и леко за теб и малкото бебоче.

Jjoy - не че искам да те отчайвам, ама такива нощи ще са много още занапред. Но след време ще си спомняш за това с умиление, и ще си мислиш "Ех, защо ли не могат да се върнат тези времена?" Така че наслаждавай се дори и на трудните моменти, за да не съжаляваш после, че си пропуснала нещо.  Heart Eyes

Лека вечер сладуранки и беборани, до утре.  Hug

# 65
  • Мнения: 387
УУУУУУУУАААААААААА  супер ... HugБраво Пухка ,честит бебок и на теб и на Виви ,страшни новини ,много сьм радостна за вас -бьдете здрави и мнооооооого щастливи сьс синовете си и много горди , по-бьрзо се вьзстановявайте и отново между нас  Hug Hug  bouquet Hug

# 66
  • Мнения: 70
Влизам набързо да поздравя прясно новообебилите се мами и да им пожелая най-прекрасните и незабравими мигове с техните малки слънца...Да са им живи и здрави.
Иначе ние сме добре. Хапваме що-годе добре( следващата седмица сме на консултация и ще видим как сме с фигурата). Все още сме на мамино млекце, което обаче завидно намалява с всеки изминат ден. Опитвам се да дохранвам с НАН, ама нъц-не го ще малката.Така че се храним често, но по мъничко... Разходки си правим всеки ден по два часа в парка и си мисля, че добре й се отразява.  1stroller
Случва се вече няколко пъти да повръща на фонтан и малко съм притеснена, но смятам като ида при док да питам.
Исках да се допитам до вас за Погачата. При обтегнатите отношения в къщи си мислех да го направя в заведение, но ми казаха, че трябвало да бъде в домашна обстановка. Вие какво знаете по въпроса? Харесва ми като традиция, но отсега ми се изправя косата като си представя как сумати народ ще ми се лигавят над детето....  smile3511

# 67
  • Мнения: 21
За съжаление няма никаква грешка в грамчетата. В деня преди да ни изпишат аз си я претеглих в родилното. На следващия ден взех от педиатъра кантара и си я теглих два дни в къщи, зашото се притеснявах че не я храня достатъчно. И днес вече 16 дни след раждането ситуацията е такава - 650 грама надолу Sad. Много ми е трудно да го преживея този факт. Давам и да суче, защото така или иначе гърдите ми се напрягат, но количеството на кърмата ми не и е достатъчно.
И да малката ми виси по цял ден на гърдите и реве на ЗВЕРСКИ ГЛАД, аз си мислех че са колики. Кви ти колики тя умира от глад Sad. Какви ли неща не пробвах и бира и чай, супи, ядки, овесени ядки....повече от 25 мл. не изцеждам.

Както и да е. Благодаря ви за подкрепата.

# 68
  • София
  • Мнения: 717
Фрийспоукън, честито бебешорче!  bouquet
ЕлеонораPraynig  Praynig Praynig!
Роси, днес опрасках една кутия фитнес с плодове! Crazy  CrazyДобре, че и ти си в отбора!  Hug
Аз дондуркам, че имаме колики!
Сладки сънища на всички!

# 69
  • Мнения: 1 725
ele0nora, може да имаш запушени канали, щом са ти напрегнати гърдите, би трябвало и мляко да си имаш достатъчно, на мен ми ги отпушва в началото вкъщи една акушерка, за което много и благодаря, (мисля пак да я викна, ако лявата ми цица продължава да се надува така безобразно). Само на ръка се отпушват канали, с помпа не става - поне тя така каза. След като тя ме изстиска - то беше за кратко и болката се изтърпява - с помпата вече ми беше много по-лесно. Доста количество успях да замразя за това кратко време, но вече спрях.
Мери, благодаря ти, мила, че ми обърна внимание, ще гледам да не цедя вече тази лява бомба, моята Настя добре се справя (пу-пу) и с надутата ареола и бързичко и разказва играта (отнема напрежението)  Laughing
И не на последно място - 3 пъти ура за нашето момиче - Верка (vivi) - дано всичко да е наред при нея. Желая и едно здраво, усмихнато момченце, да и носи само радост и утеха. На Пухка и другите нови майчета, разбира се, много прегръдки, целувки за бебчетата, да са им живи и здрави, обичани и щастливи!
Искам да благодаря и на evelinar за ценните съвети, които дава  Hug

Последна редакция: чт, 28 фев 2008, 00:21 от desi_sunshine

# 70
  • Мнения: 4 242
Умряла съм за сън но да се отчета.
Честити синове на Пухчето и Виви, сладките ми те!  Hug Да сте живи и здрави и много щастливи заедно!
Честити рожби и на останалите момичета които съм пропуснала! Много здраве и радост им пожелавам!
Ние имахме страшен инцидент днес, Ива събори Емма от кошницата от леглото чак на земята, по тъжна, страшна и грозна гледка няма. В шок съм и не мога да дойда на себе си, а бях в стаята, обърнах се за секунда. Ходихме на лекар, пълен преглед, без рентген само, всичко е наред за сега, дано Бог помага и се разминем  Praynig
Илианко звънни ми утре следобед да те чуя, моля те! Нещо не е наред при вас но това няма да е глад, гладно бебе не пълни памперса, не спи, обезводнява се бързо и прочие, а празни цици не се напрягат. Пак ще кажа, изцеденото в никакъв случай и никога не е критерий за количеството в гърдите! Нека се чуем.
Наденце недей да вреш термометри в детето, колко пъти обсъждахме че е нормално някои деца да акат рядко. Ще свикнеш червата да ги стимулираш някак и за цял живот ще си останат лениви. От адаптето съвсем ще се запечете. Освен това пробните кърмения не са никак показателни по начина по който се правят тук, едно е трябва да се мери детето в рамките на 24 часа а не единично (никой не яде равни количества всеки път), друго че майката е неспокойна мислейки колко ли ще изсуче детето, в чужда обстановка е, бебето също, и то не суче ефективно, особено усещайки напрежението на майка си. Пробните кърмения са пълна глупост.
Спирам че умирам от глава, днес ми дойдоха в повече тревогите.
Целувки!

# 71
  • София
  • Мнения: 1 185
Звездобройка, честит рожден ден!!! Много щастие, радости и успехи! Подаръка сама си го направи - бебче (е, сигурно с помощта на татито  Laughing) !!!

# 72
  • Мнения: 663
Честито момченце и на виви, много здраве им желая!
Честит рожден ден на Звездобройка!
Мери, надявам се, даже съм сигурна, че няма да има последствия за Емма, Пресиан падна по същия начин като бебе(все още беше на дни), но го събори баща му. Rolling EyesИначе наистина трябва много да ги пазим от каките и батковците, че и те са едни бебета още не разбират всичко.
Ние си поспахме тази нощ, от 8и30 вечерта до към 5 сутринта. bowuu

# 73
  • Мнения: 21
Мери надявам се, че няма проблеми с Емма. А малкото диване Ива не трябва за секунда да я оставяш безнадзорна.

Деси - мен кой ли не ме цеди на ръка. Акушерки, лекари, дори ми биха 5 инджекции с окситоцин за да се отворят каналите. Вкъщи майка ми ме цеди, мъжът ми ме цеди, аз се цедих на ръка 8 дни. Не е в това проблема. И аз не мога да си обясня. Снощи се цедих с помпата, след това дадох на малката да суче, но въпреки всичко след като пусна гърдата продължи да търси. Дадох и другата и пак същата ситуация. Мъжът ми се притесни и направи АМ. В следствие на това тази сутрин се събудих с адски болезнени и напрегнати гърди, въпреки че бях с подплънки, тениската ми се беше подмокрила, та чак до матрака.......Нещо не мога да схвана схемата..............

# 74
  • sofia
  • Мнения: 482
Ох, Мери, и аз имам изпълнение с кошницата. Лично аз изпуснах малката - беше някъде на 3 месеца - кошницата беше на фотьойла, тогава е държах без колани, и уж да вдигна кошницата, и в следващия момент както съм права гледам празна кошница, а бебето с дупето нагоре на паркета, беше си удари челото. В първия момент не изплака, обаче като я вдигнах ревна - Слава Богу! В момента като пиша пак ми се насълзяват очите - изпитах уникален ужас, а колко се обвинявах след това. Слава Богу нищо й няма, но оттогава детето ВИНАГИ е с колани, обезопасено. и кошницата е на земята.

Между другото към всички майки!!!  Много внимавайте къде оставяте кошниците - избягвайте високите повърхности, освен ако не гледате бебето или не придържате кошниците!  Една моя приятелка имаше навик да си остави бебето в кошницата, в кухнята на масата - и тя си домакинства на спокойствие, а бебето е гледа и има мир. Е, да, обаче явно бебенцето като стане по-голямо се е люшкало ли, какво, и късмет - обръща се тя, и кошницата с бебето буквално на ръба на масата, а тя разбира се е  оставила кошницата в центъра. Така че, имаите го наум.

Общи условия

Активация на акаунт