Отговори
# 15
  • Мнения: 95
Няма как де не се запишем и ние тук. Всяка вечер през един час. В по-добрите вечери на близо 2 часа.
А когато изникнаха първите зъбки, съвсем прясно ми е, беше мн по-адска картинката.
При нас рядко се събужда. Просто проплаква, ставам, давам вода, биберон и продължава съня. Направило ми е впечатлението, че се проплаква на точен час, мн ми е странно.
Някой ми казват, че е от преживяното през деня, т.е сънуват. Може и да е така, но чак пък толкова. Други ми казаха от сухия въздух в стаята. Спрях да включвам акум. печка през нощта, а само през деня, за да не изсъхва - мн слаби резултати. Май все още не мога да открия причината и да намеря рецептата. Но наистина е кошмарно. Като пияна съм. Някой път даже не мога да си отворя очите. А да не говорим как залитам. Голяма мъка.
Съпричастна съм с вс майки, които го преживяват. Пожелавам Ви дано този период да отмине по-бързо. Praynig

# 16
  • София
  • Мнения: 18 679
Извинявай, не е по темата, но как така възрастта на близнаците ти е различна Shocked Да не са се родили едното малко преди 12, другото малко след? Ако е така - егати късмета, близнаци родени на различни дати Joy
А по темата - сигурно са зъбки Peace

# 17
  • Мнения: 357
Ние сме така вече 3 месеца....... Crazy
същото  Crazy

# 18
  • София
  • Мнения: 1 344
Вмъквам се и аз тука,само,че при нас събудили се,заспива след 2 часа-всяка вечер едно и също-полудявам,а до 6-тия месец си спеше като пич,после дойде и първия зъб и край със спането.В 3ч. е готов и наспан и евентуално към 5-5.30ч заспиваме докъм 7 Sad-почти съм на ръба вече,къде ли не го слагам,не и не,накрая след упорито бутане от 1час заспива в количката,но пък там се буди през 30мин,та съня ми е до 3 на мен.Да излизат тия зъби,че ще откача вече.

# 19
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
здравейте,ние към вас!!!моят бебо също е така,но от какво-не се знае!само се надявяам сторо да премине

# 20
  • Мнения: 2 757
Да, Ева се роди 1 мин преди 12. Много тъпо да ги запишат на различни дати. Ама в крайна сметка са толкова различни, че за мен не са никакви близнаци

# 21
  • Мнения: 311
И ние сме така от около 1 и 1/2 месец, мисля си че е от зъбите, вече си имаме 5 броя. Още 4 джоба на зъбки е направил и направо е ужас. Надявам се да отмине. Praynig

# 22
  • Мнения: 353
Може да Ви звучи налудничаво, но е факт. Четох някъде в статия за обзавеждането на детска стая, че имало само едно единствено място  за леглото на детето, на което то се чувства спокойно. И така беше и при нас. Бебето ми нахранено, пресушено , но много нервно. По стечение на обстоятелствата се наложи да сменим малко интериора и леглото му попадна в друга посока. Да от тогава той заспива вечер в 20*30ч и става сутрин в 7*00ч без да се пробужда вечер. Hug
И с големият ми син се получи така.
 
Така че ако имаш възможност премести леглото на друго място.

# 23
  • Мнения: 4 447
Зъбки е възможно да е.  Thinking

Мислиш ли, че не е от глад? Защото и ние имахме един период в който се будеше нон стоп, мислех, че не е от глад, но в същност се оказа, че вечерята не му е достатъчна.

# 24
  • Мнения: 12
Здравейте мами,
И ние минахме през такъв период за около 2-3 седмици, т.е. когато Фани беше на 4 месеца и половина... Имаше нощи, в които ляга, поспива 2 часа и тъкмо аз се приготвям за лягане с таткото, нашта почва...
И следва едно носене...при мен, при тати, при мен, при тати...Пак поспи 1 час, после пак се носим...Ужас, ужас!
Педиатърката ме попита с какво я храня на последното хранене преди сън. Казах- с АМ, как с какво...кърмата ми спря още в 3-ти месец. Тогава тя препоръча следното: да слагам по една обикновена бисквитка в АМ и така да я храня.Засищало повече. Спор няма-че засища, засища..Сега вече ми се буди по-рядко, но и ние имаме 5 никнещи /едновременно/ зъбки, така че сега е далеч по-търпимо.Даваме водичка, биба и продължава да спи.

# 25
  • Мнения: 475
Да не ви стряскам,виждате на каква възраст е Ния.Понякога все още се буди нощем. ooooh!Преди месеци имаше период,в който ставаше всяка нощ и искаше да си играе.Сега, слава богу това се случва много,много рядко,но все още имаме такива инциденти.Нямам обяснение за тези среднощтни будувания. newsm78Според мен някои деца просто са по-чувствителни и преживяват нещата.Надявам се,че до третата година всичко се нормализира  bouquet

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
 И ние сме така.Буди се гледаме с големи насълзени очи всякаш казва"мамо защо си ме оставила тук сама"Катоя взема при нас си спи без проблем....

# 27
  • Мнения: 27 524
Ох, не знам какво им е, ама се чудя как издържаш. Как може и трите ти деца да са ревливи и буйни  ooooh!
Майка ми казва - Господ знае на коя майка какво дете да даде, мойто е кротко щото съм мързелива явно  Mr. Green, ама ти си много работлива  Crazy
Дано отмине скоро  Hug

# 28
  • Мнения: 174
И ние от около седмица сме на това положение, възможно е да са зъбките
Дано бързо им премине Praynig

# 29
  • Мнения: 1 049
На 8 месеца сигурно са зьбки, наистина е много трудно през този период... а и като са две направо как издьржаш. Дано премине скоро!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт