Отново за ваксините - Пневмококов менингит...

  • 8 611
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 294
Благодаря ти new!!!Дано с помощта на всички успея да взема правилното решение за мен и детето ми....Отговорът на много известно светило в областта на инфекциозните болести у нас преди малко беше да направя 2 те ваксини, които и педиатъра ми препоръча.За съжаление изобщо не запомних имената им.... Embarassed

# 16
  • Мнения: 2 452
Цитат на: chernooko
За Act Hib нямам спомен колко сме плащали във Вита , но сега гледам ,че Превнар в САЩ е към 58 долара.Не знам тук какви цифри ще ни обявят.....сега чета един сайт даден ми от Алмира в другата тема в дира против Превнар и съвсем се обърках....
Вижте го и вие:
http://www.mercola.com/2001/feb/21/prevnar_vaccine.htm


Превнар в Канада в момента е безплатна, но при нас бе по 100$ на прием, 3 приема.
По въпроса за бактериалния менингит, тук са изписани много страници с информация както за самия менингит, така и за ваксините. Аз лично съм писала поне 5 пъти, но ще го направя пак.
Бактериалния менингит (който е по-опасния) може да се причини от различни бактерии. Едни от най-честите причинители са Хемофилус Инфлуенце (в момента в световен мащаб няма проблем от такъв менингит поради масовата имунизация); пневмококов менингит - може да се направи ваксинация с Превнар, менингололов менингит - има ваксина с/у тип С, Menjugate. Има и други причинители на менингит, но тези са най-честите причинители на епидемии, затова с/у тях има ваксини.
Който иска да прочете повече, да потърси из здравната тема и темата "майки", където, както казах, нееднократно сме обсъждали проблема.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Голяма трагедия за родителите! Горките!
Прочетох статията за "Превнар", много малка ефективност има тази ваксина?! Confused
Ние този месец ще слагаме на Мони Act Hib. Само ме притеснява това, че трябва д а я поставим в края на месеца, а бебка от 1 юни тръгва на ясла. Още не съм питала педиатърката дали е проблем... Вие какво мислите?

# 18
  • Мнения: 5 468
Цитат на: chockolina
Прочетох статията за "Превнар", много малка ефективност има тази ваксина?! Confused

Защо? Каква й е ефективността?

# 19
  • Мнения: 5 468
Цитат на: chernooko
Благодаря ти new!!!Дано с помощта на всички успея да взема правилното решение за мен и детето ми....Отговорът на много известно светило в областта на инфекциозните болести у нас преди малко беше да направя 2 те ваксини, които и педиатъра ми препоръча.За съжаление изобщо не запомних имената им.... Embarassed

А защо не взимате участие в темата в Медицина? Питайте, каквото ви интересува докторите, че аз се изчерпах.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Цитат на: new*
Цитат на: chockolina
Прочетох статията за "Превнар", много малка ефективност има тази ваксина?! Confused

Защо? Каква й е ефективността?


От статията:
Цитат
The FDA data from the HMO trial and that in Finland showed that the prevention benefit is less than 4%.

Освен това пишат за разни странични ефекти, които хич не ми се струват безобидни!

# 21
В тази статия става въпрос, че е малка ефективността на ваксината срещу ушни инфекции!

# 22
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Аз пък го разбирам, че е ефективна само срещу bacteremia (не знам точно каква е тази болест), няма никакъв ефект при ушни инфекции ("However it was NOT effective for any cases of ear infections."), а 4% е ефективността общо. И още нещо: "The HMO trial in which Prevnar was approved had  no placebo group. The control group received another experimental vaccine for mennigococcus." - т. е. с друга ваксина са експериментирали върху менингококи, а после са одобрили тази...
Не знам, може и статията да е тенденциозно написана...

# 23
  • София
  • Мнения: 294
Цитат на: Laura
Цитат на: chernooko
За Act Hib нямам спомен колко сме плащали във Вита , но сега гледам ,че Превнар в САЩ е към 58 долара.Не знам тук какви цифри ще ни обявят.....сега чета един сайт даден ми от Алмира в другата тема в дира против Превнар и съвсем се обърках....
Вижте го и вие:
http://www.mercola.com/2001/feb/21/prevnar_vaccine.htm


Превнар в Канада в момента е безплатна, но при нас бе по 100$ на прием, 3 приема.
По въпроса за бактериалния менингит, тук са изписани много страници с информация както за самия менингит, така и за ваксините. Аз лично съм писала поне 5 пъти, но ще го направя пак.
Бактериалния менингит (който е по-опасния) може да се причини от различни бактерии. Едни от най-честите причинители са Хемофилус Инфлуенце (в момента в световен мащаб няма проблем от такъв менингит поради масовата имунизация); пневмококов менингит - може да се направи ваксинация с Превнар, менингололов менингит - има ваксина с/у тип С, Menjugate. Има и други причинители на менингит, но тези са най-честите причинители на епидемии, затова с/у тях има ваксини.
Който иска да прочете повече, да потърси из здравната тема и темата "майки", където, както казах, нееднократно сме обсъждали проблема.

3 часа вече чета стари теми , но освен дискусии за или против противоменингитните ваксини и конкретно за Act Hib/за или против друго не видях!!!Съжалявам Лаура...Пред мен дилемата е след като вече съм сложила на дъщеря ми  Хиб ваксината и при наличие на смъртен случай в яслата й от пневмококов менингит да и слагам ли другите посочени от теб ваксини /а именно Превнар и Menjugate????или да не ги слагам....А също така другата и по важната ни цел беше заедно с new да алармираме всички майчета да се запознаят със симптоматиката на менингита и ако могат сами да го разпознаят и да алармират педиатрите си.....за да не се достига до подобни фатални изходи.

# 24
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Ужас Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation Горкото детенце и горките родители Cry  Cry  Cry  Cry  Cry  Cry ,много ми стана мь4но.


Аз което мога vи кажа ,за Преvенар е 4е тук се препорь4Vа на vси4ки родители ,но не е задьлзителна .Постаvя се 4 пьти и vсяка доза струvа 80 еvро.
Сестрата ни каза ,4е ако детето ходи на детска градина е много vажно да му се сложи vаксината.
Пьрvата доза се слага кьм 3 месец.
 


Много ми е мь4но за родителите на по4иналото детенце. Cry

# 25
  • Мнения: 5 468
Цитат на: Val
Много ми е мь4но за родителите на по4иналото детенце. Cry

И как не... това е страшно. Какво ли правят сега, какво ли си мислят... да загубиш детето си е жестоко.

# 26
  • Мнения: 2 452
Цитат на: chernooko
Цитат на: Laura
Цитат на: chernooko
За Act Hib нямам спомен колко сме плащали във Вита , но сега гледам ,че Превнар в САЩ е към 58 долара.Не знам тук какви цифри ще ни обявят.....сега чета един сайт даден ми от Алмира в другата тема в дира против Превнар и съвсем се обърках....
Вижте го и вие:
http://www.mercola.com/2001/feb/21/prevnar_vaccine.htm


Превнар в Канада в момента е безплатна, но при нас бе по 100$ на прием, 3 приема.
По въпроса за бактериалния менингит, тук са изписани много страници с информация както за самия менингит, така и за ваксините. Аз лично съм писала поне 5 пъти, но ще го направя пак.
Бактериалния менингит (който е по-опасния) може да се причини от различни бактерии. Едни от най-честите причинители са Хемофилус Инфлуенце (в момента в световен мащаб няма проблем от такъв менингит поради масовата имунизация); пневмококов менингит - може да се направи ваксинация с Превнар, менингололов менингит - има ваксина с/у тип С, Menjugate. Има и други причинители на менингит, но тези са най-честите причинители на епидемии, затова с/у тях има ваксини.
Който иска да прочете повече, да потърси из здравната тема и темата "майки", където, както казах, нееднократно сме обсъждали проблема.

3 часа вече чета стари теми , но освен дискусии за или против противоменингитните ваксини и конкретно за Act Hib/за или против друго не видях!!!Съжалявам Лаура...Пред мен дилемата е след като вече съм сложила на дъщеря ми  Хиб ваксината и при наличие на смъртен случай в яслата й от пневмококов менингит да и слагам ли другите посочени от теб ваксини /а именно Превнар и Menjugate????или да не ги слагам....А също така другата и по важната ни цел беше заедно с new да алармираме всички майчета да се запознаят със симптоматиката на менингита и ако могат сами да го разпознаят и да алармират педиатрите си.....за да не се достига до подобни фатални изходи.


Извинявай; и аз се поразтърсих из архива, но се оказа, че  е много трудно да се намери системна информация. Прочетох и това, което са ти написали в дир-а. Мога само да допълня, че при менингит може да има обрив, който не изчезва при натиск (използва се прозрачна чаша; ако е друг обрив, той изчезва при натиска; ако е менингит - не,  т.к. се дължи на миникръвоизливчета под кожата). Други важни симптоми са главоболие, дразнене от светлина, "схванат" врат, отпуснатост на детето, понякога може да има и гърчове. При конкретната ситуация, ако детето ви е със симптоми на настинка (зачервено гърло и температура), веднага вземете мерки! Пневмококовата инфекция може да "порази" и други органи, най-често ушни инфекции, но менингита е животозастрашаващ!
Относно ваксините - в момента и да ги направите няма да има ефект, защото за създаване на имунитет се изисква време (не зная колко е конкретно в този случай, но поне 10 дни?).
Дано не се случва!!!!!!! Жалко за детенцето. Не ми се мисли изобщо за родителите!

# 27
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не съм чувала за Превнар,но мога да ви кажа,че освен тази против хемофилус инфлуенце в България има още една ваксина против двата други типа менингитни причинители - казва се Менинго А+C и се предлага в имунизационните кабинети на ХЕИ,като цената й няма нищо общо с ужаса - някъде около 40лв беше.Не е задължителна,а само препоръчителна за деца,които посещават детски заведения.

# 28
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Много е важно да се разпознаят симптомите.Голямата боледува от вирусен минингит.Докторката ни лекува една седмица от ангина.През почивните дни детето вдигна много висока Т и се оплакваше от страшно главоболие.Звънях на д-рка,а тя -ама сега нямам възможност да дойда,дайте й нещо за Т....и елате в понеделник.В понеделник минахме на инжекции.Елена беше вече ни жива ни умряла-обезводнена,изтощена...За втората инжекция отидохме при колежката й в другата смяна и тя ни изпрати веднага в инфекциозно.Слава на бога,всичко се размина без усложнения!
Това,което знам за бактериалния  е че се развива светкавично и често пъти завършва фатално.Не знаех за ваксината,но на другите деца ще я сложа.

# 29
  • София
  • Мнения: 294
Благодаря ви мили момичета за подробната информация ,която получих чрез вас за противоменингитните ваксини и аз симптомите на бактериалния и вирусни менингити.Сега се чувствам малко по спокойна.....но не ми излиза от ума, че това можеше да се случи на моето дете!!!!....И в мен се надига нестихваш гняв към персонала на групата, които приемаше децата през последните 3 седмици с ангини, силни кашлици, сополи до коленете..групата беше пламнала с конюктивид ...На въпросите ми как може така??отговаряха че повечето родители нямало на кого да си оставят децата и казвали че нищо им нямало!!!!!!!!!!В същото време аз бях спряля Лора за 3 дни поради силна кашлица , която излекувах..тя се върна на ясла и след 2 дни всичко се повтори гарнирано със обилен секрет от носа....И след всичкото това си мисля ...не сме ли виновни всички ние родителите с нашата НЕМАРЛИВОСТ И ЗАЕТОСТ за смъртта на това детенце.........макар и косвено....

Общи условия

Активация на акаунт