имаме сополки, какво да правим ?

  • 1 241
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 397
Стеримар и после леко с клечка за уши  Peace

# 16
  • Мнения: 4 292
Стеримар или Нисита. Никога до сега обаче, не се е случвало да се излекува, ползвайки ги самостоятелно, без допълнителни капки за нос.  Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 1 197
Физиологичният разтвор на нас много ни помага,но все пак консултацията с педиатър не е излишна

# 18
  • Мнения: 331
Ако под 'сополки' не разбираш хрема, а само гадните секрети, които се появяват в нослето - тогава физиологичният разтвор е доста полезен. Аз например купувам Тонимер - същото е като Стеримар-а, само че е в пластмасови тубички с еднократна доза и е доста по-лесно да се използва, особено когато бебето се върти на всички посоки (като моето). Не знам как успяват да се справят другите мами със Стеримар-а - аз постоянно се страхувам, че ще и бръкна в окото...

Иначе почиствам с клечка за уши без ограничител.

# 19
  • Мнения: 122
в момента малкият също има сополки ,доста му тече носа и докито ми изписа капки за нос за бебета .първо почиствам с помпичката
,след това слагам по една капка от капките за нос във всяка ноздра.не бива обаче да се ползват често капките,1 най много 2 пъти на ден.през останалото време само с помпичката .тя върши добра работа,хубаво ги изсмуква,лошото е че малкия плачи докато я ползвам,но няма как.

# 20
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Почиствам с физиологичен разтвор.
с клечка за уши
Само с физиологичен разтвор  Peace още е малка да пробваш капки  Confused Ако секрета е доста може да ползваш аспиратор т.е. помпичка за издърпването им  Peace

# 21
  • Мнения: 439
ние използвахме физиологичен разтвор,Низита кремче и млякото на мама Peace

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Със Стеримар и клечка за уши,а може и само напоена със физ.разтвор клечка.Ползвала съм и помпичка,когато е имала и хрема-вършеше работа,но не мисля,че само за почистване е необходимо. Peace

# 23
  • Мнения: 728
Ние с физиологичен разтвор промиваме нослето. Точно преди да го накърмя капвам по 5 капки във всяка ноздра и тогава давам да яде. По някой път когато са по твърди сополките и неизтичат ги чистя с клечка за уши, но педиатъра ми се скара че лигавицата на носа е много нежна и можело да ги нараня

# 24
  • Мнения: 174
С помпичка или с клечки за уши

# 25
  • Мнения: 71
много съм доволна от алергол на доктор тайс- също като стеримар се впръсква и е морска вода, но не впръсква толкова много и малкия не се стряска.вечер след баня си е най-добре, поне на мен тогава ми разрешава Grinning

# 26
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз капя Тонимер и след това като започне да киха те излизат сами. Ако останат някои още вътре с клечка за уши, но много внимавам.

Общи условия

Активация на акаунт