зеленчукови или плодови пюрета?

  • 2 394
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Определено плодови. Плодът много по-лесно и бързо се усвоява. Плодът е най-чистият продукт и най-хубавият на земята ни. Така че няма как да има по-добро  Wink

# 16
  • Мнения: 451
Зеленчуково в пети месец.

# 17
  • Мнения: 179
Млечно-зеленчуково.
Много майки са споделяли, че след като свикнат със сладкия вкус на плодовите пюрета, бебетата им след това отказват зеленчуковите.
При злоядо бебе, този проблем е доста вероятно да възникне и при вас.
Аз захраних с плодово и сега неиска зелен4уково.

# 18
  • Мнения: 413
Определено плодови. Плодът много по-лесно и бързо се усвоява. Плодът е най-чистият продукт и най-хубавият на земята ни. Така че няма как да има по-добро  Wink
НЕ  Naughty  в плодовете има много плодова захар, която се отразява в кръвната захар на бебето и повишава един куп други показатели на кръвта.  И плодът не е най-чистия продукт,....ами ако дървото е пръскано, ако е имало гъсеници, откъде да знаем  Laughing

Рени, почни със зеленчукови пюрета,тиквата например е най-щадяща за крехкия детски организъм и регулира стомашната дейност,а  и без това нашите бебета много не си падат по сладкото, а и от плодовете много файда няма, по добре пасирани пресни, отколкото в бурканчета.

# 19
  • Мнения: 27 524
НЕ  Naughty  в плодовете има много плодова захар, която се отразява в кръвната захар на бебето и повишава един куп други показатели на кръвта.  И плодът не е най-чистия продукт,....ами ако дървото е пръскано, ако е имало гъсеници, откъде да знаем  Laughing

За сведение - плодовата захар не е изобщо равна на захарта като цяло  Simple Smile Кръвната захар от плодове не се повишава. Диабетиците набиват ябълки с килограми на ден и си свалят кръвната захар  Wink И определено по-чист и бързо усвояем продукт от плодът няма. За гъсеници няма да говорим, в отровни и вредни плодове гъсениците не ходят. Не случайно малките, сбръчкани и червиви плодове са доста скъпи, въпреки логиката  Wink

# 20
  • Мнения: 413
Диабетиците набиват ябълки, ама от горчивите, имах латентен диабет когато бях бременна и ми е ясно какви плодове можех да ям  Laughing
А малки и сбръчкани червиви плодчета не бих дала на моето бебе за захранване  ooooh!

# 21
  • Мнения: 27 524
Диабетиците набиват ябълки, ама от горчивите, имах латентен диабет когато бях бременна и ми е ясно какви плодове можех да ям  Laughing
А малки и сбръчкани червиви плодчета не бих дала на моето бебе за захранване  ooooh!

Познавам много диабетици, никой не е набивал горчиви ябълки.  Grinning Просто ябълки. Говоря за диабетици на диета или на хапчета, не и на инсулин с инжекции.
Може да не ти се вярва, но именно червивите плодчета са гаранция за чистота  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 413
червиви, ама в Био-магазините няма такива
коя майка ще настърже червива ябълка на детето си  ooooh!

...е точно за такива диабетици и аз говоря....ама да се зацепе навреме

# 23
  • Мнения: 413
Рени, извинявай, че някои се опитват да спамят темата с компетенции, ...решавай, че 1 март идва, да се отчетеш  Grinning
Успех  Peace

# 24
  • Мнения: 27 524
червиви, ама в Био-магазините няма такива
коя майка ще настърже червива ябълка на детето си  ooooh!

...е точно за такива диабетици и аз говоря....ама да се зацепе навреме

Дали знаеш случайно, че био-продуктите се отглеждат култивирани? Дали знаеш, че при тях инсекти няма?  Grinning
И какво лошо има в червивия плод? Една част от него е такава, тя се изчиства, другото е чисто  Simple Smile Наистина чисто.  Peace
Така и не разбрах връзката с диабетиците за които говориш, и за т.нар. от теб горчиви ябълки  Thinking

# 25
  • Мнения: 185
червиви, ама в Био-магазините няма такива
коя майка ще настърже червива ябълка на детето си  ooooh!

...е точно за такива диабетици и аз говоря....ама да се зацепе навреме

Дали знаеш случайно, че био-продуктите се отглеждат култивирани? Дали знаеш, че при тях инсекти няма?  Grinning
И какво лошо има в червивия плод? Една част от него е такава, тя се изчиства, другото е чисто  Simple Smile Наистина чисто.  Peace
Така и не разбрах връзката с диабетиците за които говориш, и за т.нар. от теб горчиви ябълки  Thinking

Блонди чети си постовете пред да питаш каква била връзката - ти пишеш, че диабетиците ядът ябълки - да ти напомня само де

# 26
  • Мнения: 185
НЕ  Naughty  в плодовете има много плодова захар, която се отразява в кръвната захар на бебето и повишава един куп други показатели на кръвта.  И плодът не е най-чистия продукт,....ами ако дървото е пръскано, ако е имало гъсеници, откъде да знаем  Laughing

За сведение - плодовата захар не е изобщо равна на захарта като цяло  Simple Smile Кръвната захар от плодове не се повишава. Диабетиците набиват ябълки с килограми на ден и си свалят кръвната захар  Wink И определено по-чист и бързо усвояем продукт от плодът няма. За гъсеници няма да говорим, в отровни и вредни плодове гъсениците не ходят. Не случайно малките, сбръчкани и червиви плодове са доста скъпи, въпреки логиката  Wink

ето тука ти е връзката с диабетиците и ябълките, които сама казваш

# 27
  • София
  • Мнения: 6 011
Еее, Блонди, стига, де! Не мога да повярвам, че която и да е разумна майка би дала червив плод на детето си. То аз не ги ям, пък детето, абсурд.  Sick
Да не говорим, че темата е с какво да захрани първо, отговора ти не е "С червив плод, че е екологично чист" Нали? Или?

# 28
  • Мнения: 27 524
Блонди чети си постовете пред да питаш каква била връзката - ти пишеш, че диабетиците ядът ябълки - да ти напомня само де

Разбрах, чета, само не видях връзката и обяснението за това:

Диабетиците набиват ябълки, ама от горчивите

Ники, може да не ти се вярва, но наистина червивите плодове са гаранция за чистота  Simple Smile Не казвам, че давам и че трябва да се дава точно тази част от плода, но червеите не ходят по отровни, пестицидни или химически обработени плодове  Simple Smile

# 29
  • София
  • Мнения: 6 011
Не знам вече кой и къде в България може да ми даде гаранция за чистотата на даден плод, въпреки наличието на разни гадини в него. За мен такъв плод е директно за боклука. Чак ми се гади като си го помисля.  Sick

Общи условия

Активация на акаунт