зеленчукови или плодови пюрета?

  • 2 398
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 27 524
Не знам вече кой и къде в България може да ми даде гаранция за чистотата на даден плод, въпреки наличието на разни гадини в него. За мен такъв плод е директно за боклука. Чак ми се гади като си го помисля.  Sick

Така е, гаранции никой не дава. Имаш си право на мнение и аз те уважвам за това, че си го казваш нормално и без обиди.  Hug

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Аз избрах зеленчук, защото бях чела, че има деца, които като свикнат със сладкия вкус след това отказват зеленчука. Стори ми се доста логично и така реших да започна със зеленчук.
Peace

# 32
  • Мнения: 756
по- добре започни със зеленчукови , ние въпреки всичко сега предпочитаме плодовите и правя едни комбинации ,от които понякога ми става лошо само и само да яде .Аз не съм убедена напълно че червиите ходят по хубавите плодове - има стандарти за качество и Блонди едва ли в Бергия са ти предлагали първо качество с червии.Считам ,че плодовете не са по лесно смилаеми , особено ябълките , ами те са пълни с фибри , така че всеки плод се усвоява различно от организма и по същата логика е със зеленчуците.
Ако вида ябълки с червии , ще питам наистина ли се квалифицират като по- високо качество

# 33
  • Мнения: 4 447
1-во - рано ви е за захранване.

2-ро - като почнеш захранването след месец-два, започни със зеленчуково!
 
 Hug

# 34
  • Мнения: 814
Млечно-зеленчуково.
Много майки са споделяли, че след като свикнат със сладкия вкус на плодовите пюрета, бебетата им след това отказват зеленчуковите.
При злоядо бебе, този проблем е доста вероятно да възникне и при вас.
Зеленчуково. Аз така захраних. И аз познавам такива бебета, които след плодовото - не са искали зеленчуково.

# 35
  • Мнения: 814
Ох, и понеже чак сега изчетох всичко  Blush - само една допълнителна вметка по повод био-плодовете:
1. Тук-таме и в България могат да се намерят вече.
2. Червивите плодове наистина обикновено не са пръскани с нищо - от тази гл.т. може да се каже, че са по-екологични (обикновено ябълката/черешата на бабата в градината има тук-таме някое червейче именно защото не е обработвана с нищо  Crazy). А първокачествените БИО-плодове на Запад нямат червеи, защото са отгледани по специален органичен метод, но без вредни пестициди и химикали.   

# 36
  • София
  • Мнения: 1 541
Момичета БЛАГОДАРЯ ВИ!
Много сте изчерпателни!!!
 Hug

# 37
  • Мнения: 1 089
Това, че детето ти яде засега само насън, не означава, че е злоядо. Simple Smile Понякога захранването се превръща във вид много приятно за детето забавление и ако внимаваш може да преодолеете нежеланието за хранене.
Бих ти препоръчала млечно-зеленчуково пюре, защото то за разлика от плодовото се усвоява по-бавно и така може да замести хранене. Понася се обикновенно много добре, аз започнах с картоф.
Плодовото пюре бих оставила за по-натам. Търсила съм в различни схеми за захранване. Според немските схеми плодово пюре и плодови сокове (чисти, не в каша) се въвеждат едва след 3-тия месец от захранването. Гастроентеролозите предупреждават за вредата от ранното въвеждане на плодови сокове. Моето мнение е, че поради високото съдържание на захари (разбира се предимно фруктоза), нарушават крехкото равновесие на чревната флора, тъй като тези захари се усвояват от и стимулират предимно гнилостните бактерии в червата, а не млечно-киселите и бифидобактериите (които са полезната, пробиотична флора).
Каквото и да решиш - следи детето си за това, как понася храната и това ще те ориентира най-добре. Успех!

Последна редакция: чт, 28 фев 2008, 18:49 от Lenyto

# 38
  • Мнения: 2 587
Млечно-зеленчуково.
Много майки са споделяли, че след като свикнат със сладкия вкус на плодовите пюрета, бебетата им след това отказват зеленчуковите.
При злоядо бебе, този проблем е доста вероятно да възникне и при вас.

Затова и аз започнах със зеленчуково.Впоследствие обаче плодовите не се харесаха и до днес си се мръщи на повечето сладки неща(харесва само сурови плодове) и на всяко различно ядене пита:"А няма ли супичка или ахнийка"

# 39
  • Мнения: 523
Няма кой знае какво значение според мен. Аз започнах с оризова каша. След това исках първо да въведа зеленчуците, но детето отказваше. Даже се бях отчаяла и си мислех, че няма да прояде с лъжица. Като предложих пюре от круша се прие много добре. Хапваше го смесено с оризова каша. Така свикна за една седмица да яде с лъжица и после започнахме зеленчуковите. Не сме имали проблеми. Иначе и аз съм на мнение, че червеите в плодовете са доказателство за тяхното качество. За съжаление рядко се намират такива. Давала съм в БГ на дъщеря ми  домашни ябълки. Изрязвала съм ги естествено. По-вкусни плодове от тези никъде няма.

# 40
  • Мнения: 176
Бяхме на вашите месеци,когато започнах да давам плодово пюре,а през следващия месец дадох зелечуково(морков+картоф) и нямаме никакви проблеми до досега.

# 41
дъщеря ми е точно на 8 месеца - започнах захранването на 5-тия месец с пюре от моркови, след това преминахме на спанак и картофи и така постепенно към останалите храни - нямах никакви проблеми, опитах се да и дам и ябълка, но от нея в началото много ми повръщаше - сега вече яде и всички останали плодови пюрета на хип и алете. Моя приятелка захрани първо с плодове пюре и сега нейната дъщеря не иска да яде нищо друго освен каша и плодове пюре... но при всички деца е различно

Пожелавам ти успех при захранването Grinning

# 42
  • Мнения: 1 820
Едно време захранваха с зел.,после на мода доиде да се захранва с плодови,и сега пак е със зел.Аз първо захраних с плодови,защото бeше пила сокчета вече и според мен някак си е по логично да продължа с тях.Но което и да решиш все ще е правилно.Не се притеснявай! Grinning

# 43
  • Мнения: 228
Едно време захранваха с зел.,после на мода доиде да се захранва с плодови,и сега пак е със зел.Аз първо захраних с плодови,защото бeше пила сокчета вече и според мен някак си е по логично да продължа с тях.Но което и да решиш все ще е правилно.Не се притеснявай! Grinning
по тази схема аз съм захранила синът си.. сега смятам дъщеря ми да я захраня със зеленчуково пюре...

# 44
  • Мнения: 623
Захраних първо с плодово  пюре - ябълка, на следващия месец дадох зеленчуково.Теорията, че плодовете са сладки и после няма да харесат зеленчуците при мен не се потвърди.Още повече,че пюретата от тиква, морков също са сладки Peace

Общи условия

Активация на акаунт