новородено

  • 2 289
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 122
В началото най-хубаво с чешмяна вода. телесна Т. после с какво мажеш зависи от кожата на бебето. има бебета без проблеми, които понасят всичко, има бебета с много суха, чувствителна или дори проблемна кожа (като например Атопичен дерматит) които изискват по-специфични кожзметики и грижи.

Сапун - само за д-то на чешмата при смяна на пампата.

За къпането без сапун - моя бебак се роди със супер суха кожа, и понеже никой не ме ориантира го къпах с душ-гел, топлечка водичка....и при все че мазах с мустела стелатипиа резултатът беше на втория месец още по-суха кожа, обриви, червенини - диагнозата ясна - атопичен дерматит.... и не говоря изобщо да не се къпе бебето с измиващи средства, но това не е нужно да се прави всеки ден, 2-3 пъти в седмица е напълно достатъчно.и то не бих къпала със сапун а с душ-гелове....

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 558
С чешмяна вода (? за това ли питаш), пълниш коритото, температурата да е такава, че да ти е добре като си потопиш лакета. Пазиш пъпчето да не се намокри. В началото няма нужда от сапун, достатъчно е да я измиваш само с вода. Но и бебешки сапун да ползваш или душгел, пак не е трагедия, някои майки ползват. След това се подсушава добре във всички гънки - около крачетата, мишничките, зад и в ушите. Маже се с бебешко олио зимата, с бебешки лосион лятото (олиото може да запарва, ако е горещо).

И готово - имаш едно чисто изкъпано бебе! Честито! Grinning
Това е изчерпателен отговор. Peace.Ако все пак се притесняваш за Т на водата вземи си термометър в началото,но ще видиш,че след 2-3 къпания няма да имаш нужда.И да не се учудваш,че плаче беба...всички плачкат в началото.Успех Hug

# 17
  • Мнения: 922
С вода с Т 37 (Винаги ползвах терномерът) и бебешки сапун. На сапунисвам си лекичко ръката и с нея сапунисвам бебето. Така правех аз.

# 18
  • Мнения: 6 274
С чешмяна вода (? за това ли питаш), пълниш коритото, температурата да е такава, че да ти е добре като си потопиш лакета. Пазиш пъпчето да не се намокри. В началото няма нужда от сапун, достатъчно е да я измиваш само с вода. Но и бебешки сапун да ползваш или душгел, пак не е трагедия, някои майки ползват. След това се подсушава добре във всички гънки - около крачетата, мишничките, зад и в ушите. Маже се с бебешко олио зимата, с бебешки лосион лятото (олиото може да запарва, ако е горещо).

И готово - имаш едно чисто изкъпано бебе! Честито! Grinning
  Peace

# 19
  • Мнения: 1 335
Моя  син го къпем с вода ~38 градуса; докато не му беше паднало пъпчето държахме сгъната пелена на коремчето и поливахме над корито. Винаги е къпан с течния сапун на Мустела и в момента го мажа със стелатопиа, преди го мажех хидра-бебе на мустела. Олио, мас, зехтин... не ползвам и не бих и ползвала.
И за мен къпане само с вода не е къпане, детето трябва да бъде измито добре  Peace

# 20
  • Мнения: 1 298
Защо пазите пъпчето?
Аз го мокрех от самото начало. Иначе и аз използвах течен сапун на Мустела за новородено.

# 21
  • Мнения: 750
С чешмяна вода (? за това ли питаш), пълниш коритото, температурата да е такава, че да ти е добре като си потопиш лакета. Пазиш пъпчето да не се намокри. В началото няма нужда от сапун, достатъчно е да я измиваш само с вода. Но и бебешки сапун да ползваш или душгел, пак не е трагедия, някои майки ползват. След това се подсушава добре във всички гънки - около крачетата, мишничките, зад и в ушите. Маже се с бебешко олио зимата, с бебешки лосион лятото (олиото може да запарва, ако е горещо).

И готово - имаш едно чисто изкъпано бебе! Честито! Grinning

Много добър метод   bouquet

# 22
  • Мнения: 8 229
На мивката с течаща вода. Водата гледахме просто да е топла - никога не сме мерили специално колко градуса е. Аз го държах, баща му го сапунисваше с бебешки сапун и го обливаше с подвижния душ. На малкия много му харесваше банята и никога не е плакал при къпане.

# 23
  • Мнения: 1 477
От самото раждане го къпем в коритото(слагахме го върху мрежа).Ползвам или душ гел или бебешки сапун.Пъпчето не го мокрихме ,докато не падна.Във всяка аптека продават лепенки.Първите няколко дни го мажех със зехтин(наистина миришеше на салата  Crazy) и за това го сменихме с олио.Водата приблизително 37 градуса.

# 24
  • Мнения: 279
С чешмяна вода (? за това ли питаш), пълниш коритото, температурата да е такава, че да ти е добре като си потопиш лакета. Пазиш пъпчето да не се намокри. В началото няма нужда от сапун, достатъчно е да я измиваш само с вода. Но и бебешки сапун да ползваш или душгел, пак не е трагедия, някои майки ползват. След това се подсушава добре във всички гънки - около крачетата, мишничките, зад и в ушите. Маже се с бебешко олио зимата, с бебешки лосион лятото (олиото може да запарва, ако е горещо).

И готово - имаш едно чисто изкъпано бебе! Честито! Grinning

Абсолютно съм съгласно. Един съвет и от мен не наливай  5см. вода в коритото, забелязала съм че с повече вода им е по приятно на бебоците. Моето бебе го къпем с толкова вода, че ушичките да не му се мокрят и той е много щастлив, така сладко цопа и разплисква водичка на всякъде Joy Hug

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
С чешмяна вода (? за това ли питаш), пълниш коритото, температурата да е такава, че да ти е добре като си потопиш лакета. Пазиш пъпчето да не се намокри. В началото няма нужда от сапун, достатъчно е да я измиваш само с вода. Но и бебешки сапун да ползваш или душгел, пак не е трагедия, някои майки ползват. След това се подсушава добре във всички гънки - около крачетата, мишничките, зад и в ушите. Маже се с бебешко олио зимата, с бебешки лосион лятото (олиото може да запарва, ако е горещо).

И готово - имаш едно чисто изкъпано бебе! Честито! Grinning
Peace

# 26
  • Мнения: 27 524
Във ваничка, в приятно топла вода, с бебешки сапун. Аз слагах и бадемово олио във водата първите дни. Мажех с лосион, олиото е гадно, а и не понесе на сина ми. Пъпчето няма нужда да се пази, само се подсушава после добре. И последно - новородено не се къпе всеки ден, два-три пъти седмично е достатъчно  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 780
В коритото, с бебешки сапун или шампоан.Не съм използвала термометър за водата-потапям лакета си.Колкото и да се стараех, неуспявах да опазя пъпчето сухо.Тампонирах го с медицински спирт.Мажа с бебешко олио или бадемово.

Общи условия

Активация на акаунт