Консултации с адвокат

  • 70 060
  • 585
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 17 322
tobeornottobe , успокой се бе, жена. Темата е за консултации с адвокат. Квалификациите - в съда.
Пък един мъж ако не може да си го държи в гащите, никой не му е виновен.
И моя брак се развали заради връзка с мома, ама не съм тръгнала да сея обиди наляво и надясно.
Спокойно.

# 91
  • Мнения: 145
Да разбира се че темата е консултациис адвокат, то верно че мъжете не мислят с горните си глави.
Ще пусна една нова тема във връзка с това, че нещо много ги обичам тези въпроси итеми

# 92
  • Мнения: 433
Имаме постановено решениеза развод,в което няма произнасяне относно семейното жилище,оставено сега за отглеждане на детето.По СК е изтекъл срокът за предявяване на иск за определяне на по-голям дял от жилището .Ккаво следва след 18-та година на детето,тъй като страните не се разбират.Съдебна Делба по общия ред!?   
 

# 93
  • Мнения: 624
Изтекъл е срока за доказване на принос ,не на по голям дял......случайно да има трансформация на имущество.
Пак ще се стигне до делба ,но ако жилището е купено пр. с пари от др. жилище ,което е било лично ваше  и сте го продали по време на брака и с него е купено това в което живееете сега  това се взема предвид ...

# 94
  • Мнения: 433
Имах жилище,дарено ми от родителите ми.В последстие го заменихме с друго,като доплатихме една малка част.Надявам се това да ми определи по-голям дял при делбата newsm78

# 95
  • Мнения: 903
Бихте ли ми казали какъв е размерът на таксата при прехвърляне на недвижим имот по права линия - от родител на дете, чрез дарение? Предварително благодаря!

# 96
Със съпруга ми искаме да се разведем по взаимно съгласие. Мислим да си наемем един адвокат, който да се занимае, да изготви необходимите документи и за нас да остане само ,така да се каже - да се разпишем. Интересува ме колко време продължава такъв развод и приблизително колко ще ни струва като такси, хонорар за адвокат и разни други? Благодаря ви за отговора предварително.  bouquet  

# 97
  • Мнения: 2 655
Със съпруга ми искаме да се разведем по взаимно съгласие. Мислим да си наемем един адвокат, който да се занимае, да изготви необходимите документи и за нас да остане само ,така да се каже - да се разпишем. Интересува ме колко време продължава такъв развод и приблизително колко ще ни струва като такси, хонорар за адвокат и разни други? Благодаря ви за отговора предварително.  bouquet  
ОТГОВОР: Зависи в кой град сте. Във Варна около 6 месеца от датата на подаване на ИМ. Такси 25 лева + 2 лева преводна за обрзуване на делото, накрая окончателна такса и преписи, адвоката които наемете ще си определи хонорара. Варират от 200 евро до ...

# 98
Със съпруга ми искаме да се разведем по взаимно съгласие. Мислим да си наемем един адвокат, който да се занимае, да изготви необходимите документи и за нас да остане само ,така да се каже - да се разпишем. Интересува ме колко време продължава такъв развод и приблизително колко ще ни струва като такси, хонорар за адвокат и разни други? Благодаря ви за отговора предварително.  bouquet  
ОТГОВОР: Зависи в кой град сте. Във Варна около 6 месеца от датата на подаване на ИМ. Такси 25 лева + 2 лева преводна за обрзуване на делото, накрая окончателна такса и преписи, адвоката които наемете ще си определи хонорара. Варират от 200 евро до ...
Благодаря Ви за отговора. Тези хонорари са ми страшно скъпи, има ли начин да минем без адвокат и какво да  правим ако не можем да си позволим такъв? От Пловдив съм.

# 99
  • Мнения: 433
Пела, за какви евро говориш?! hahahaЗа развод по взаимно съгласие не ти ли се струва множко Naughty
Яяявв,пиши ми на лични и ще ти дам нужното инфо.

# 100
  • Мнения: 487
Здравейте,аз чак сега видях че има тема за консултации и пуснах отделна,но ще ви попитам и вас!При евентуален развод какъв е шанса на бащата да вземе детето?Мъжът ми ми съобщи че се е допитвал до адвокат и има шанс да ми вземе детето.Моля ви, кажете ми със сигорност има ли такава вероятност?

# 101
  • Мнения: 145
Здравейте,аз чак сега видях че има тема за консултации и пуснах отделна,но ще ви попитам и вас!При евентуален развод какъв е шанса на бащата да вземе детето?Мъжът ми ми съобщи че се е допитвал до адвокат и има шанс да ми вземе детето.Моля ви, кажете ми със сигорност има ли такава вероятност?

НИКАКЪВ. ПРОСТО ТЕ ПЛАШИ И СТРЕСИРВА. БАДИ УВЕРЕНА В СЕБЕ СИ И НЕ МУ СЕ ДАВАЙ. ПРИ ВСЕКИ РАЗВОД Е ТАКА.

# 102
  • Мнения: 48
И аз искам да те успокоя, но имай на предвид е в България всичко е възможно, така че си отваряй очите и внимавай! Желая ти късмет!

# 103
Здравейте имам въпрос!Ще бъда много ,Благодарна ако ми се отговори! Hug
В момента съм в процес на развод.
Та въпроса ми е следния,тай като се развеждаме по взимно съгласие.
На споразомението има една точка,която не ми стана ясна.
И тя е:Нямаме неоредени помежду си облигационни взимоотношения,както и неуредени облигационни взимоотношения като съпрузи към трети лица.
Това отнася ли се към имайки предвид,че имаме доста кредити теглени по време на брака.
Че аз нямам задължения към неговите и обратното.
Благодаря,предварително.

# 104
  • Мнения: 433
ADf,и за това също се отнася.Има се също така предвид,че нямате задължения към трети лица  по каквито и да било други договори.

Общи условия

Активация на акаунт