Консултации с адвокат

  • 70 097
  • 585
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 2 655
Здравейте може ли някой да ми помогне искам  да прочета /ако има къде/ какви са правата на втора майка. т.е. аз гледам детето на съпруга ми от 1 брак 10 години то ми вика мамо и не помни ясно жената която го е родила защото тя от 8 години не се е обаждала. сега се е сетила и звани и ни притеснявя а детето не ще и да чуе за нея. Та аз имам ли някакви права. Sad
Родителските права са на бащата а тя никога не е плащала издръжка и не е потърсила детето си.
ОТГОВОР: Ако съм Ваш адвокат:
1. бих подала жалба до ДСП-АЗД, от името на родителя и от Ваше име, като отдолу ще впиша и Вашето мнение;
2. Жалба до РП за тормоз;
3. Изпълнително дело за издръжката, тя трябва да е наколкоо 1000 лева;
4. Дело за намаляне РЛО или лишаване  от права (зависи кое ще преценя, че има основания)
5. Жалба до РП по чл. 183 от НКза неплащане на издръжката...
т.е. ще и създам проблеми, от които да не може да си вдигне главата и тя сама ще се откаже да се бори с Вас.

# 286
Моля ви, кажете ми със сигорност има ли такава вероятност?

НИКАКЪВ. ПРОСТО ТЕ ПЛАШИ И СТРЕСИРВА. БАДИ УВЕРЕНА В СЕБЕ СИ И НЕ МУ СЕ ДАВАЙ. ПРИ ВСЕКИ РАЗВОД Е ТАКА.

А при положение, че моята майка е решила, че той е"най-свестния" на света и аз просто съм луда да искам да го оставя, поради което е изцяло на негова страна и дава изказвания от рода" Остави дететто на него, ти ще си родиш друго! "?

Извинявам се, ето и малко предистория:
Бракът ми е от 8 години. Дъщеря ми е на 6,5г. Откакто тя се роди, отношенията ни охладняха. Погледнато отстрани - нямаме никакви проблеми и сме идеалното семейство. Само дето до толкова няма какво да си кажем, че не можем и да се скараме. Аз не издържах. Влюбих се. Миналата година се отидох да работя в друг град. Реших, че момента е подходящ и му казах каква е ситуацията. Почнаха се молби и увещания. Помоли ме да не вземам детето веднага, за да не ни губи и двете едновременно, аз глупачката го съжалих. Не е лош човек, обича детето до полуда. Съгласих се. Пътувах всяка събота и неделя по 400 км, напред назад, за да бъда с нея. Да там живях с моя приятел. Той е чужденец. UK. Докато бях там - бяха великите скандали с майка ми и останалите членове на великата фамилия - всеки път, когато се върна- да се връщам, да оставям "друговереца" .Детето идва там и живя с нас - без никакви проблеми. даже последния път поиска да остане още и разбира се остана.Докато беше при съпруга ми - най- често беше оставяна да я гледат родителите му на село.

Появиха се проблеми между мен и приятеля ми. Стана така, че той трябваше да се върне за да получи мед. помощ в станата си. Аз се върнах (тъй като нямахме развод) при детето си. Апартамента,в който живеем е на мое име ( от преди брака). Откакто съм се върнала, съпруга ми не дава и дума да се каже, че при развод ще позволи да живее с мен (нас).

Дълго и объркано стана.... Дано успеете да ме раберете. Уплашена съм: ако искам да съм щастлива с мъжа когото обичам - може да загубя детето си.

Та въпроса ми е: Може ли наистина да ми я вземе, имайки и подкрепата и на моето семейство.

# 287
1.Предстои ми развод и тъй като съпругът ми е станал поръчител без аз да зная искам да попитам, това ще рефлектира ли върху мен, ако се наложи той да връща заема?
2. Интересува ме при взаимно съгласие за колко време приключва развода?
3. Ако съпругът ми не иска да се изнесе от моето жилище кога и как може да бъде принуден да го направи? Има ли законен ред при такива случаи?

# 288
   И още един въпрос:
 4. Ако се наложи да се търсят свидетели, може ли вместо тях да се предоставят: снимки, записи, доказващи пиянство, домашен тормоз и т.н., защото аз съм от тези, които предпочитат да мълчат и да трупат всичко в себе си, или да си изясняваме отношенията на другия ден, когато детето го няма, за да не се стресира, а и съседите не зная дали биха се съгласили да свидетелстват, за да не си създават неприятности.

# 289
  • Мнения: 3 356
Тъй като нямам много време да чета,моля кажете ми какви документи трябват за развод и къде се подават.

# 290
  • Мнения: 1 771
Търся координати на частен съдебен изпълнител в София.

# 291
Имам 15 год( брак  и 2 деца на 11 и 8 год. Съпругът ми  ни напусна заради наша семейна приятелка. 10год. работих в неговата фирма като гл. счетоводител.
Въпрос: мога ли  да  предява  претенции към имущество на фирмата, купено по време на брака ни и докато съм работила във фирмата.   (получавах  символична заплата,  в момента не работя там-  принуди ме да напусна§

# 292
Извинявам се, но търся добър адвокат по бракоразводни дела.  Пишете ми на yonchevakrasi@abv.bg. Става въпрос за Перник, но предпочитам адвокат от София.
Благодаря предварително!

# 293
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Пиша от името на моя приятелка.Тя е разведена от миналата година,бившият й вече мъж е болен от параноична шизофрения(дано не греша),бил е болен още по време на брака.
Та,приятелката ми иска да отиде с детето в Гърция,но трябва пълномощно от бащата,който в момента е в гр.Бяла- в болницата,за трети път.
Бихте ли ми казали,според вас,какво може да се направи в този случай,могат ли да му се отнемат правата изцяло?
Той,наистина,не е никак добре.Виждала съм го на улицата,изглежда точно като психично болен човек.Даже имаше някакво разследване около него за изнасилване,но незнам какво стана.
Благодаря Ви предварително.  bouquet

# 294
  • Мнения: 145
Въпрос към адвокатите

Можели и какъв е реда да се изисква документ от Американското посолство в СОФИЯ. И някои знаели до колко време посолствата в България съхраняват архивите.

# 295
  • Мнения: 1
Здравейте, имам следния въпрос. С бащата на детето нямаме брак, детето е на 2 години и 7 месеца. Имахме устна уговорка за свижданията от неговата страна и издръжка, но сега не го устойват тези договорки и ме заплашва, че ще ме съди и ще ми отнеме детето. Има ли някаква вероятност съдът да присъди родителските права на него?

# 296
  • Мнения: 2 655
Пиша от името на моя приятелка.Тя е разведена от миналата година,бившият й вече мъж е болен от параноична шизофрения(дано не греша),бил е болен още по време на брака.
Та,приятелката ми иска да отиде с детето в Гърция,но трябва пълномощно от бащата,който в момента е в гр.Бяла- в болницата,за трети път.
Бихте ли ми казали,според вас,какво може да се направи в този случай,могат ли да му се отнемат правата изцяло?
Той,наистина,не е никак добре.Виждала съм го на улицата,изглежда точно като психично болен човек.Даже имаше някакво разследване около него за изнасилване,но незнам какво стана.
Благодаря Ви предварително.  bouquet
ОТГОВОР: Води се дело за поставяне под запрещение.

# 297
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Пиша от името на моя приятелка.Тя е разведена от миналата година,бившият й вече мъж е болен от параноична шизофрения(дано не греша),бил е болен още по време на брака.
Та,приятелката ми иска да отиде с детето в Гърция,но трябва пълномощно от бащата,който в момента е в гр.Бяла- в болницата,за трети път.
Бихте ли ми казали,според вас,какво може да се направи в този случай,могат ли да му се отнемат правата изцяло?
Той,наистина,не е никак добре.Виждала съм го на улицата,изглежда точно като психично болен човек.Даже имаше някакво разследване около него за изнасилване,но незнам какво стана.
Благодаря Ви предварително.  bouquet
ОТГОВОР: Води се дело за поставяне под запрещение.

Благодаря отново за вниманието.
А  документ,за извеждането на детето извън страната може ли предварително да се издаде?

# 298
  • Мнения: 2 149
Въпрос:
Води се дело за режим на свиждане /признато от бащата дете, брак няма/
И двете страни не са се явили на делото - съдийката е казала 2 юли, но е записала 2 юни, станало е объркване, и адвокати и страните ги е нямало - явно е объркване.
Обаче е постановила съда да вземе решение за режима.
Месец по-късно още не е излезнало решението.
Какво може да се очаква?

# 299
  • Мнения: 2 655
Въпрос:
Води се дело за режим на свиждане /признато от бащата дете, брак няма/
И двете страни не са се явили на делото - съдийката е казала 2 юли, но е записала 2 юни, станало е объркване, и адвокати и страните ги е нямало - явно е объркване.
Обаче е постановила съда да вземе решение за режима.
Месец по-късно още не е излезнало решението.
Какво може да се очаква?
ОТГОВОР: РЕШЕНИЕ. Не може делото да е насрочено и да е дадено за решаване. Нещо не сте разбрала. Това адвоката да не се яви е безобразие. За това му се плаща и това му е работата, пък и двамата адвокати...

Общи условия

Активация на акаунт