Злоядо дете!

  • 1 928
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 211
Да допълня, че като беше бебе беше много лакома, роди се 2 кг. и имаше да наваксва, наддаваше по 1кг.и половина на месец, постоянно преяждаше и повръщаше. Така докъм 6мес. като почнаха различните храни, отказа и мляко и всичко, тогава почнах да я мъча да яде, да се правя на клоун и да разигравам сценки, да си давам портмонето, за да яде, да чакм рекламите и т.н. Предполагам, че всеки който има злоядо дете познава до болка тази история.

# 16
  • Мнения: 6 472
Ами мойта си се роди злояда и такава си остана Imp  Сега сме на 6г6м, висока е 120 см и тежи 18 кг Sad Освен, че не изяжда големи количества, яде по час и половина и на всичкото отгоре списъкът на "одобрените храни" е сведен до минимум. Само да отбележа, че аз разни чипсове, зрънчовци, вафлички, солетки и т.н не и давам, щото с едно пакетче ще си кара цял ден. В интерес на истината диването шоколади, вафлички и т.н дори не обича!
Пробвах какво ли не: от оставяне гладна до хорца на масата. Е нищо не помогна!
Аз се успокоявам, че е здравичко и доста жизнено и все някога ще му дойде вдъхновението:)

# 17
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Цитат на: dara
Месо също не яде, защото не обича. Това е.



Оооо, знаех си, че моята е от ящните! Laughing Обича риба, пиле, кебапчета Laughing  и луканка. Дай и пилешко шишче и нямаш проблеми с яденето:-))) без хляб обаче.
А супа топчета като и правя, супата е в минимално количество, преобладават топчетата:-))))
Доволна съм Sunglasses

# 18
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
моята голямата пък като бебе си хапваше доста добре и нямаше претенции към вида храна.от 4 годишна като каза не искам месо  и не. не ще! месо -само на кайма. храни се толкова оскъдно,че се чудя как е жива още. ако зависи от нея менюто й ще представлява долу- горе следното :фасул,леща,тортелини,мусака,фасул,леща,тортелини,мусака...
баща й все ме успокоява,че децата ядат толкова,колкото имат нужда . никога не съм насилвала,заплашвала просто я оставям да яде колкото иска,нооо ако не съм доволна- няма десерт.а десерт (боклук)може само ,ако преди това е взела някакъв плод.
трудното е за мен,че винаги трябва да се съобразявам и все се чудя какво да готвя,за малката съобразена с възрастта й храна,за голямата нещо полувегетарианско и за нас вече...

# 19
Като си спомня как с часове седях на масата, защото майка ми казваше "ще станеш само след като си изядеш яденето"...

Сега и сина ми си седи с часове на масата  Laughing

Важното е че няма анемия! Иначе за 2 години е порастнал с 10 см, като килограмите му си стоят същите!

# 20
  • Мнения: 1 393
Единственото ми спасение е да давам неща,които обича.Иначе може да не яде с дни и не огладнява.Сега е на 1г.5-6м.и тежи към 10кила.Имам една хитрина,която ме спасява...като заспи и пробутвам едно шише с мляко и го изпива без да се усети спейки,но това става само с мляко...със супа или сок не минава номера.

# 21
  • Мнения: 1 072
Мамо Бубу, само към теб имам един съвет: не го прави това с биберона. На племенника (детето на брат ми) баба му (не майка ни, а другата) го правеше до сега, 3 годишна възраст. Е, вярно, че не само с млякото, а с всичката храна - пасираше я и хоп, в биберона. В момента се оказа, че захапката му така се е деформирала от биберона, че трябва евентуално да се взимат мерки (шини и т.н.), макар че на първо време ще опитат да ги възстановят по нормален път, основно с много дъвчене. Но това не е нормално, да не говорим, че зъбите реално значи не ги миете вечер?

# 22
  • Мнения: 3 611
Малката ми братовчедка е била толкова zлояда, че ако случайно е лапнела една хапка, то до следващото хранене хапката още си стояла складирана в устата  Shocked
Ела да я видиш сега - мадама и половина и въобще не е клъощава.
За съжаление не zнам какво да те посъветвам. Tired

# 23
  • Мнения: 431
Това ми е болната тема. Синът ми (големия) е злояд. Но аз съм сигурна и никой не може да ме убеди в противното, че родителите правят децата си злояди. Прибързваме, подканяме и не се вглеждаме в тях. Дани си ядеше нормално до около 1 годинка, след това започна да отказва да речем последната лъжичка. Е да, ама мама амбициозна- всичко да се изяде. Така постепенно започна да се отказва и от предпоследната, и от тези преди тях, и кръгът се завъртя. Аз си го направих злояд. Неговото е неосъзнат стремеж към независимост. Между другото да знаете деца в домовете за изоставени да са злояди? Няма такъв филм. Там всяко се бори да оцелее- миличките на всяко ядене искат допълнително, а ако няма- хлебец. Майка ми работи в такъв дом и е вземала Дани с нея- белким като види как ядат децата да прояде и той, ама тя работата е опусната отдавна.

# 24
  • Мнения: 2 332
Йоана също е капризна напоследък - всъщност като се замисля от доста време е така - просто не ми яде манджите, предпочита да нагъва хляб. Честно казано я оставям да яде каквото иска, защото знам, че ако я карам насила няма да има ефект - по-точно ще има обратен ефект. Аз като малка не исках да ям супи в един период, нашите ми се заканваха да ми изсипят супата в гърба и веднъж наистина го направиха... познайте дали сега ям супи.

# 25
  • София
  • Мнения: 6 999
И аз мисля, че няма злояди деца - има такива, които ядът по-малко  Stuck Out Tongue

Аз съм злоядо дете и ако питаш роднините ми и тези на мъжа ми и сега на близо 30 год. съм все още злояда  #Puppy dog

Хранеха ме и след като тръгнах на училище, стояла съм на масата с часове, за да си изям порцията, баба ми дори ми даваше да пия билката пелин. Ами не проядох. Но развих отвръщение от храната и от изрази от рода "Всичко да си изядеш" и сега като ми го каже някой ми се повдига и повече хапка немога да сложа в устата си. На училище тръгнах 19 кг., сега съм около 45.

Моето дете не е злоядо, поне аз не мисля така. Понякога ми отказва да яде обеда, после вечерята, накрая и млякото си пие до половината, но се опитвам да не се впечатлявам от това. И без това по-добре слаба, отколкото дебела девойка.

Незнам има ли връзка, но не давам на Дариа м/у храненията нищо /главно, защото е още малка/.

С две думи - не я насилвай девойката - а се съобразявай със вкусовете й /до колкото може/.

# 26
  • Мнения: 2 910
Моята Марти беше толкова злояда като бебе,че ме обземаше ужас,когато предстоеше най-вече обедно хранене,по лицето си нямах чисто място от изплюта храна.Вместо да наддаваше с колограмите,тя отслабваше.А сега от 1 месец насам се храни толкоз добре,че почвам да си мисля,че е станало чудо.Ако преди се хранеше за 1 час,сега за 10 мин. сме приключили.Другия месец ще се мериме и предполагам,че резултатите ще са положителни.   261uu

Общи условия

Активация на акаунт