Какво мислите за хората, които не искат деца?

  • 30 014
  • 485
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 17 410
То не беше към теб, а принципно. Заядох се зарад "случайността", ама може и да не съм разбрала добре, не знам...

# 76
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Вероятно тук говорим за дългогодишни семейства, а не за такива, които са заедно от няколко години и просто все още не желаят деца. Не бих осъдила подобен избор, той е прекалено личен. Естествено, не бих се държала по по-особен начин. Но мисля, че в един момент - след 20-30 години съвместен живот, например, биха съжалявали, че са решили да нямат деца. Изрично правим уговорката, че не желаят, а не че не могат. В един момент, когато родителите им вече са доста възрастни или дори починали, когато всички наоколо имат деца и внучета, вероятно усещането би било някак... и аз не знам как точно да го нарека. Мисля определено, че биха съжалявали.

Аз познавам такива хора...съжеляващи сега, че не са искали/решили да имат деца, а са можели.
Няма по-тъжно нещо...

# 77
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Ами следва поне за начало да са по щастливи от семействата с деца...няма кой да им  пречи на секса,няма кой да ги буди посред нощите, могат спокойно да си излизат вечер и да се забавляват.....но пък губят невероятно вълшебни мигове....Всеки сам избира пътя си!

# 78
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
За такива хора...немога да ги съдя за решението им....но  Naughty не ги разбирам...

Последна редакция: чт, 28 фев 2008, 01:16 от Дидка

# 79
  • Мнения: 2 032
Малко прояви на лош вкус ме учудват в този форум, ама това е една от тях.

Какво ви бърка кой искал и кой не искал деца, и как точно желанието на някой да има или няма деца се отразява на вашия живот? Пък за егоизъм се говори, пък се съжаляват хора, на които баш за това съжаление много им пука. Малеееей.

Моля всеки да си гледа в паничката.

Точки за разбиране не се присъждат, така че който не разбира противоположно виждане на своето, да се успокои и да не се показва от хралупата.

# 80
  • Мнения: 8 917
Днес се завихри спор в офиса по този въпрос и бих искала да разбера какво е всеобщото мнение.  Rolling Eyes
И като подвъпрос: Познавате ли семейства, които са без деца /не по мед.причини/ и са заедно или по-скоро се разпадат след години ?

Мнението ми е, че нямам право да о/б/съждам решението им. Всеки има право на избор и както те /предполагам/ не о/б/съждат защо ние със съпруга ми искаме и си имаме детенце, така и аз не мисля да го правя  - не виждам смисъл, това е.

# 81
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Алиса а ти защо се впрагяш така, темата е в клюкарника има въпрос..има отговори,не е нужно да се коментират отговорите мисля  Crossing Arms

# 82
  • София
  • Мнения: 228
Хора, които изобщо не искат да имат деца никога или хора, които не искат да имат деца в момента?
Семейна съм от 7 години и деца изобщо не ми влизат в плановете за сега. На този етап с мъжът ми сме си достатъчни един на друг. Вероятно един ден ще ми се прииска да стана родител. Отминало е отдавна времето когато като не родиш още първата година след брака и край вече - ялов си! Някои хора обаче не го разбират и все още тайничко ми побутват в ръката номер на някой лекар и ми подшушват примерно :" Обади се, ще видиш, че до една година ще забременееш"  Joy Като отговоря, че просто не искам и ме гледат така  #Crazy
Някой ден ще ми се прииска да имам дете, но.... не сега /до колкото това може да се контролира разбира се/

# 83
  • Мнения: 81
Сериозно, съществуването на тази тема е толкова жалко. Толерантност и разбиране, празни приказки. Фактът, че това се коментира означава , че тези семейства са окатегоризирани вече,  мерси и за разбирането и неосъждането. Много нечиста тема.

Последна редакция: чт, 28 фев 2008, 04:33 от бананка

# 84
  • Мнения: 5 370
Абе, хора, има ли тема, в която нещо/някой да не се категоризира и друг да не подскочи, сякаш оса го е ущипала? Тук сме хора почти като за едно Банско, да речем, ми всеки си има някъде болка или някъде го сърби. Всеки от нещо ще страда. Един-защото е пусната тема "От колко време сте женени", пък той не е женен.  Друг-защото се е развел. Трети - защото са пуснали тема за второ-трето-четвърто детенце, пък той ще си има само едно (като мене, да речем).
Ай стига подскачали и раздавали квалификации. Тук е Интернет, има питане-има отговори.
Нормално е да има отговори на двата полюса, не смятате ли?
В деня, в който се почувствам засегната от нещо, написано тук, сериозно бих се замислила какво точно се случва с мене.

# 85
  • Мнения: 5 577
 Rolling Eyes право на избор, какво толкова?

аз ги разбирам тези хора, но мъжа ми не  Naughty - той е такъв. имаме в компанията двойка от дълги години заедно, много близки, но още нямат планове за деца. мъжа ми  като ги подхване, аз все ги защитавам (приятелски де, те не се сърдят).  Laughing

# 86
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Бананка, винаги и навсякъде има категории. Категория на неомъжените, на хората с едно дете, на многодетните, на хората ползващи интернет, на хората неползващи интернет и т.н. В това няма нищо лошо. Лошо е когато аз от категорията на майка с две деца заклеймявам и обиждам категорията хора които искат да имат деца но не могат.
В темата няма нищо лошо. Не се вживявай в ролята на ощипана принцеса. Още повече че никой не щипе конкретно теб.

# 87
  • Мнения: 227
Доскоро имаше една тема-"В дома на обесения".....
На мен не ми се струва нормално и клюкарско да се обсъжда пък точно това.Четат всякакви хора...а изказванията на повечето тук са доста крайни.

# 88
  • Мнения: 6 631
Бананка, винаги и навсякъде има категории. Категория на неомъжените, на хората с едно дете, на многодетните, на хората ползващи интернет, на хората неползващи интернет и т.н. В това няма нищо лошо. Лошо е когато аз от категорията на майка с две деца заклеймявам и обиждам категорията хора които искат да имат деца но не могат.
В темата няма нищо лошо. Не се вживявай в ролята на ощипана принцеса. Още повече че никой не щипе конкретно теб.
Нали не става въпрос за хора ,които искат но не могат да имат деца, а за двойки ,които съвсем осъзнато решават ,че без деца ще им е по-добре. newsm78

Последна редакция: чт, 28 фев 2008, 09:12 от Iliana _

# 89
  • Мнения: 2 131
Малко прояви на лош вкус ме учудват в този форум, ама това е една от тях.

Какво ви бърка кой искал и кой не искал деца, и как точно желанието на някой да има или няма деца се отразява на вашия живот? Пък за егоизъм се говори, пък се съжаляват хора, на които баш за това съжаление много им пука. Малеееей.

Моля всеки да си гледа в паничката.

Точки за разбиране не се присъждат, така че който не разбира противоположно виждане на своето, да се успокои и да не се показва от хралупата.

Ами, то по тази логика - кой какво го бърка и дали го бърка и как го бърка, сигурно около 80 процента от темите във форума въобще не трябва да ги има. Като не те бърка и не ти харесва темата, не пиши. За мен това е интересна тема. По-интересна от темата "Как се казват децата ви", например.
Сори за лошия вкус  newsm78!

Общи условия

Активация на акаунт