Какво мислите за хората, които не искат деца?

  • 30 072
  • 485
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 757
не мога да  разбера такова решение Confused

# 91
  • София
  • Мнения: 62 595
Нищо не мисля. Това си е тяхна работа. Щом не искат деца, значи е по-добре и си спестяват взаимни проблеми.
Не мисля, че има нещо общо между децата и продължителността на брака. Двойките, които не искат деца са си намерили своите начини за взаимна хармония и могат да си живеят така до дълбока старост. Не винаги децата скрепяват брака, а дори ако се съди макар и повърхностно по разводите, децата в много семейства са сериозно изпитание и за двамата, защото преобръщат целия им живот.

Последна редакция: чт, 28 фев 2008, 09:28 от RadostinaHZ

# 92
  • Варна
  • Мнения: 1 795
И аз нищо не мисля за такива хора. Решението си е тяхно, животът си е техен.  Peace

# 93
  • Мнения: 24 467
Не ги оценявам по никакъв начин. Какво странно има в този избор, не разбирам.
По- добре така, от колкото да гледат деца, които не са желали.

# 94
  • Мнения: 11 607
Не смятам,че има хора, които не искат да имат деца......Според мен всеки иска поне едно дете.....

# 95
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Според мен всеки иска поне едно дете.....
Не всеки.
На някои им е по-важна хармонията с партньора.
И въобще толкова ли е трудно да се приеме избор, различен от собствения?
Или поне да не се осъжда и заклеймява като 'ненормален' Tired

# 96
  • Мнения: 2 131
Кой дотук е казал, че са ненормални, че ги заклеймява или пък осъжда? Защо се пише напосоки, просто ей така....  newsm78

# 97
  • Мнения: 2 700
Познавам едно такова семейство. Не мога да обобщавам, но конкретно те са отявлени егоцентрици. Ставало е дума за деца и коментарът им е бил, че не искат да си развалят рахатлъка. Въпрос на личен избор...

# 98
  • Мнения: 2 478
Аз познавам семейства,за които е по-добре да нямат деца,поне засега.Защото.......горкото дете.
Мисля че хората трябва да са достатъчно израснали за да гледат детенце.И трябва да го искат преди всичко.Желаното дете е щастливо дете,независимо кога се е появило-след 3,4,5 или 10 години.
А тези хора,които неискат да имат деца-тяхно право,но незнаят какво изпускат Wink

# 99
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Кой дотук е казал, че са ненормални, че ги заклеймява или пък осъжда? Защо се пише напосоки, просто ей така....  newsm78

Доста хора го казаха, гледам и редактирани мнения има вече Thinking

Цитат
Жал ми е за такива хора, и си мисля, че имат нещо сбъркано.
Цитат
Мисля , че майките им е трябвало да мислят като тях...
Цитат
Инстиктът за размножаване е основен и много силен инстинкт в човека. Хората при които той не се проявява наистина трябва да са сериозно увредени физически или психически...

# 100
  • София
  • Мнения: 819
А тези хора,които неискат да имат деца-тяхно право,но незнаят какво изпускат Wink

Това със същата сила важи и за тези, които искат и имат деца Peace

# 101
  • Мнения: 2 196
Мда.
Но пък иначе сме толерантни и много съобразителни.
Широко скроени,като  китайски к*пут.

Последна редакция: чт, 28 фев 2008, 10:59 от Бианkа

# 102
  • Мнения: 2 131
Ако има редактирани мнения, то си връщам думите назад и подчертавам, че това не прави чест на никого.

# 103
  • София
  • Мнения: 1 783
Който не иска да има деца е по-добра да няма деца.
Всеки има право да живее живота си, според разбиранията си. Дали са били правилни, това си е пак лична преценка.

# 104
  • София
  • Мнения: 819
Ако има редактирани мнения, то си връщам думите назад и подчертавам, че това не прави чест на никого.

Кое, нежеланието да имат деца ли? newsm78 Свободата на избора е наше/ваше/тяхно право, така са решили и така живеят.

Общи условия

Активация на акаунт