Отговори
# 60
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Добро утро!
Наминах да почерпя с по едно сутрешно виртуално кафенце на когото му се пие и да ви пожелая спорен и усмихнат петъчен ден! При нас грее слънце и обещава хубаво временце!  Grinning Които са на работа - дано им е по-леко! Peace
Заповядайте :

# 61
  • Мнения: 26
Добро утро и от мен!

Гледам сте зачепкали моята болна тема Sad Аз съм сигурно най-големия динозавър +8 горе-долу Sad И те са навсякъде. Ужас. С първата бременност качих 30 и ги свалих за около 8 месеца, е да ама бях на 23. Бях се зарекла, че с второто ще внимавам какво и как ям и т.н и прочие, ама нейсе същата работа. Не ме бива по диетите, като огладея ставам звяр.
Да е живо и здраво бебенце, после съм се зарекла че ставам спортна натура.

Целувки и лек петъчен ден от мен Simple Smile

# 62
  • Мнения: 38
Здравейте, момичета! Аз изкарах кошмарна нощ. Нали вчера ви казах, че и аз имам контракции, които от два дена зачестиха и се засилиха. А нощес беше върхът - като се събудих от стягането и в продължение на 2,5 - 3 часа ме отпускаше само за по 3-4 минути и после пак и пак. Много се изплаших, а сега ще чакам да стане към обяд и ще ходя до докторката да видя какво става.
Човек (аз специално  Shocked) да не се отпусне и да си помисли, че всичко е наред. Бяхме се наканили да идем до Пазарджик на гости на много добри приятели, които не сме виждали от почти година. И пак всичко се отменя, аман  #Cussing out!

# 63
  • софия
  • Мнения: 495
valeni лежи и си почивай и не мисли глупости.Всичко ще бъде наред Hug
Толкова хубаво е напекло при нас,че нямам търпение да стане 11 часа и да излезнем с малкия.А човечето в корема си ме рита все по осезаемо,много е готино,бях забравила това усещане Heart Eyes
На всички ви пожелавам лек и усмихнат ден  bouquet

# 64
  • Мнения: 92
Добро утро и от мен!
Болната тема и на мен са ми килцата.Аз съм фен на здравословното хранене от горе-долу 7 години.Много обичам да чета за храненеото и за всяка храна какво ни дава на организма.
С предната бременност качих 11 ,но повече благодарение на това че работих и не хапвах сладко,движех се много и гимнастика  правих.По принцип съм си склонна към напълняване и внимавам да не качвам повече от килце ,две най-много (принципно зимата когато не работя).
През първите 3 месеца не се храних много ,повечето повръщах  и наблягах много на сиренето и тестеното(това ми се хапваше),сега вече се храня нормално,избягвам тестено,3 плода на ден,сладко не  ям,много броколи и маруля,и всякакви салати,пържено така или иначе не ям ,и засега съм +4,5.От последния преглед не съм качила,и графиката която съм си направила е да качвам по килце до 7мия и от там на татък не мисля че зависи много от мен!Незнам дали ще успея,дано! Wink
Не важи за мен това че съм бременна и трява да се храня за 2ма,или че сега ни се е паднало дай да се натъпчем като прасета и после newsm78 newsm78какво правим с килцата ,много време се борим с тях,а няма смисъл-ГРЕШНО МИСЛЕНЕ Е !
Хранете се с това ,което ви дава нещо на организма Hug
Месото ми е проблем сега ,че ми се повдига от него ,а има организма ми много нужда от него.Започвам днес хапка по хапка да хапвам ,че лошо ми се пише с желязото Wink
Валени ,пази се и почивай повечко.Пиши после какво е казала лекарката ти Hug

# 65
  • Мнения: 1 266
Бе, то т'ва да не е заразно нещо?
То аз вчера вярно, че ревах три часа, а след това работих цял ден в тая неестествена (за мен) поза, ама вчерта и моята матка се беше стегнала и ме боля в продължение на 2-3 часа. Обаче реших да не се паникьосвам и сутринта беше ок. Моят час е след една седмица, реших да не ходя извънредно. Ако пак се случи, ще си самоизпиша но-шпа и магнезий  Mr. Green (Не правете така   StopHeart Eyes

Айде, усмихнат и лежерен петък на всички, аз ще си дам малко пауза и ще ходя да обядвам с приятелка   bouquet

# 66
  • Мнения: 235
Добро утро!!
Хора, каква е тая епидемия, дето ви е нападнала? Надявам се да няма повече жертви!!!  Stop
Почивайте си и не се преуморявайте!

Пожелавам ви СПОКОЕН ден и уикенд на всички!!
 Hug

# 67
  • Мнения: 290
Здравейте момичета!
Виждам обсъждате кг-те.
Аз на последната консултация бях с 2 кг по-малко.Ами много ясно, с това повръщане, после пък се разболях и пак нямах никакъв апетит.
Иначе до момента и аз съм хапвала само сирене и тестени неща - това ми се ядеше. Отвреме-навреме само съм хапвала сладко. Плодове не ям толкова често, защото пък много ми се разстройва стомаха от тях.  Месо не мога да ям!!!!! Знам,че не ехубаво но просто организма ми не иска да го поеме.
Надявам се постепенно гаденето и повръщането наистина да спрат и да започна и месо и др.неща да хапвам.
Иначе за стяганията в матката.Ами и аз имам такива, но по-рядко. Но снощи пък имах едни болки като менструални.
Аз съм забелязала като се преуморя физически или нещо много се притесня  или ядосам и ми се стяга корема и получавам менструални болки.

# 68
  • Мнения: 31
Ле лееее колко сте ранобудни маичета аз съм поспалана.Аз контракции намам но като взема да се обращам в леглото си усещам че нещо в стомаха ми не е както преди все ме придарпва по граб не мога да лежа че ми става гадно само на една страна  като стана по голяма какво ще се правя незнам...Хубав ден на всички че отивам на разходка Joy

# 69
  • Мнения: 0
Здравейте, аз влизам при вас за първи път и много ми хареса тук  Grinning. Аз чакам моето първо бебче на 20-ти август и много се радвам, че ви има  Hug

# 70
  • Мнения: 365
Здравейте и от мен!
По темата за килограмите и аз като Mika до скоро си мислех, че нещо не е наред - не съм наддала и килограм, нямам и корем, изключвам вечерно време:)
Но след прегледа съм по-спокойна- бебето  е там:))
Може би защото все още ми се гади и от време на време повръщам си организирах хранителен режим, често но по малко само с пълнозърнест хляб, сирене, много плодове и вода, мляко и понеже не ми се ядяха меса, напоследък си налагам да си хапвам някоя пържолка пилешка, свинска или телешка. Предпочитам печени меса и риба и много салата, макар все още да не им е сезона, но ако не ям нещо свежо, се чувствам неудовлетворена от храната. И понеже бях маниак на шоколада, сега у нас само се трупат тези, които ми подаряват, а аз не мога да ги погледна - извращение някакво.
Колкото до контракциите, реших да не се панирам, пия си магнезия, ако ме боли - ще пия нош-па и ще говоря с лекарката ми.
Почивайте си всички, физически и психически.
Хубав ден на всички:)  bouquet

# 71
  • Мнения: 235
Добре дошли на новите попълнения - BukuTo и  snejana01!!
Пожелавам ви бързо интегриране в августовската група!   bouquet
Включени сте вече в списъка на първата страница.  Simple Smile


За хранителния режим - и аз като си помисля за месо и ми става гадно.
Но като се престраших да опитам печено (не пържено или готвено със сос) и видях, че стомахът ми го приема без никакъв проблем.
За това сега поне веднъж на ден ям месо или риба, но задължително печено.
По-бавно става за приготвяне, но пък не ми е тежко след това, не повръщам и определено се чувствам добре.
Изобщо откакто съм бременна, стомахът ми приема само прости продукти и комбинации - зеленчуци, плодове, месо. Но без тежки сосове, мазнини, никакви полуфабрикати или сладости ... Дори никакви плодови млекца, сокове и разни от този род.
Само натурални вкусове.
 
Установих, че ако хапна нещо, в което да има консервант и веднага ми се появява един ужасен горчив вкус.
Много странно, но все едно организмът се опитва да защити бебето от вредните неща. Thinking

Последна редакция: пт, 29 фев 2008, 11:01 от Mika

# 72
  • Мнения: 0
Не съм наясно каква е причината за толкова много контракции. Аз нямам, но много мои приятелки имат. Може би има някаква причина, защото човек би трябвало да може да си износи детето без ежедневен магнезий. Това, разбира се, си е лично мое мнение.

# 73
  • Мнения: 1 266
Не съм наясно каква е причината за толкова много контракции. Аз нямам, но много мои приятелки имат. Може би има някаква причина, защото човек би трябвало да може да си износи детето без ежедневен магнезий. Това, разбира се, си е лично мое мнение.

По принцип би трябвало, ако приемем, че приемаме достатъчно магнезий с храната, в което смея да се съмнявам.
Иначе... това все пак не е нормалното състояние на матката и тя е повече или по-малко свръхчувствителна. Мускулното влакно има инерция да се свива, не да се разтяга. Просто наистина не можеш да хвърчиш на същите обороти както преди. Дружката, с която ще обядвам, е в осми месец и онзи ден се разхождала осем часа, после два дни лежала Wink Иначе е напълно нормално да имаш т.нар. Braxton-Hicks контракции, ако са безболезнени се допускат до 5/час, но ми се струва, че на нас все пак още ни е раничко...

Айде, аз отлитам Simple Smile

# 74
  • Мнения: 6
Във вторник ходих в Правителствена б- ца. Платих си предродилен пакет. Там ще ме следят и там ще раждам. Та ме и прегледаха.
Относно килограмите, аз вчера влезнах в 4 месец и съм + 5 . Лошото обаче е, че те са ми на дупето и бедрата, корем почти нямам.
Иренка, кажи моляте малко повече за правителствена б-ца. Аз живея близо до нея и тя ми е един от "фаворитите" за сега. Ти имаш опит там или...? Знам, че там се плащат изследванията, които колкото по-рано се запишеш, толкова повече изследвания ще ти повторят до края....кажи ми нещо по-подробно за процедурите там, моля.
Иначе за килцата и аз от повръщане не съм качила почти нищо. Като бях на лекар миналата седмица и му казах, че имам чувството, че ми става лошо от фолиевата киселина и наистина сега като я спрях и не тичам веднага след ставането сутрин към WC...

Общи условия

Активация на акаунт