Предучилищна- в градина или училище?

  • 29 986
  • 242
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 262
Ами да, ама аз например нямам избор, по ред причини моя син не го приеха в градина, и сега сме принудени да ходим предучилищна в училище, така че... Но си мисля, щом си и играят там, децата са на такава възраст, че за разлика от нас, не оглеждат помещението в което играят или дали има повече удобства за игри или няма, те просто са деца и всяка игра интересна за тях, им е добре дошла, моя син пак ще е щастлив, ще има познати деца и всеки ден има игра по 2 часа.

# 16
  • Мнения: 7 821
Ако до сега детето е посещавало градината - там да си продължи, ако не е - в училище.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 867
Много се чудихме какво да изберем за Габриела и вероятно ще остане и догодина в детската градина (сега е в трета група). Учителките й са много добри, има много приятели и се чувства прекрасно там. (Дори ме помоли сутрин да я водя по-рано, че да прекарва повече време в детската градина  Shocked)

Освен това за нас технически ще е по-лесно, ако тя продължи с целодневните занимания точно на това място. Близо е до работата ми, отпада необходимостта от прибиране и отглеждане следобед, удобно е от детска градина да я заведа навреме на тренировки. А както планираме, когато дойде време за първи клас, аз ще съм по майчинство и ще мога да я водя и на училище, и на тренировки по всяко време.

Академичната подготовка не ме вълнува особено, защото по неизвестни за мен причини е доста напред с материала.

# 18
  • Мнения: 9 052
и аz съм zа градина, освен , ако след 1/2 ден в  училище не ги връщат в градината да хапнат и да почиват и да играя  newsm78 щ? ги препитам

# 19
  • Мнения: 8 999
В градината. Моята дъщеря сега е в първи клас - като я гледам колко е съсипана вечер, след като цял ден е седяла на чин, яла е някакъв сандвич, защото храната в стола на училището е гадна, не е излизала навън да играе, защото една госпожа с 20 деца не би могла да се оправи в един училищен двор, където търчат като бесни и деца от 7-ми клас, не си е полегнала за малко поне да опъне гръбче - твърдо съм против предучилищна в училище. Освен ако има вариант детето да се взима на обяд, да се храни вкъщи, да си почине там и да бъде изведено навън в хубавото време.
Синът ми сега е в предучилищна група в градината - е, спи си детето следобед, извеждат ги да играят в двора, някак по-малко усеща сериозността на ученето.

# 20
  • Мнения: 7 201
...предучилищна в детска градина. Мисля, че това е по-разумният избор. Предучилищна в училище за мен е почване на училище на 6, а не на 7 години. Струва ми се странно, за да избегнем "стреса" в първи клас, го причиняваме 1 година по-рано.
Това, разбира се е мое мнение.
И моето мнение е такова. Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 1 783
Синът ми не е ходил на детска градина и затова посещава предучилищна група в училище. Там са от 8 до 11.30 часа. Имат междучасия. Като на училище си е, има домашни. Доволна съм от учителките, а той ходи с голямо удоволствие, не е имало стрес.
Аз принципно съм против предучилищните групи. Това което се прави там е същото, което ще прави в първи клас. Могат да пишат ръкописно, смятат до 10, синът ми чете прекрасно/това не е от училището и преди си четеше/, като тръгне в първи клас, в началото ще му е скучно и по- трудно ще си създаде устойчиви навици за учене.

# 22
  • Мнения: 1 111
  Моят ходи в училище.Няма нищо общо с първи клас.Пишат, рисуват, играят, гледат филмчета.Чувства се щастлив, за разлика от градината, която посещаваше за кратко.Научил е повече неща от приятелчетата, които ходят на градина.Домашни няма, госпожата каза, че е забранено.С две думи, според мен в у-ще е поне сто пъти по-добре.

# 23
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
В градината.
След това ще бъдат още 12 години в училище.
Освен това в градината за тях се грижат две учителки и една леля, а в училище само един учител.

# 24
  • Мнения: 1 111
 В групичката в у-ще са десетина деца, и то не редовно.
 Но аз по принцип съм против градините.

# 25
  • Мнения: 111
Ако до сега детето е посещавало градината - там да си продължи, ако не е - в училище.
И според мен това е най-добрия вариант.Дъщеря ми си остана в ДГ и съм и доволна и спокойна.

# 26
  • Мнения: 13 512
  Моят ходи в училище.Няма нищо общо с първи клас.Пишат, рисуват, играят, гледат филмчета.
Ak  р така, тогава съм за детска градина. Като ще се играе, рисува и гледат  филми, нека да е в чиста, хубава стая на дет. градина, а не в стара, ученическа стая, обути с обувки,дишащи прах.

# 27
  • Мнения: 1 111
 Ооо, стаята им е нова, и всички мебели са нови. Laughing
 Монда, пропуснала си "пишат", не случайно съм го сложила най-отпред.

# 28
  • Мнения: 13 512
Ооо, стаята им е нова, и всички мебели са нови. Laughing
 Монда, пропуснала си "пишат", не случайно съм го сложила най-отпред.
Да, разбира се, че и пишат. Но си мислех, че не правя друго, а са като в училище.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 5 023
Не се заблуждавайте! И в ДГ и в училище, знанията, които ще получат са еднакви! И в ДГ и в училище им преподават учители по Предучилищна педагогика, не начални учители. И броят на часовете и уч. програма са еднакви!

Общи условия

Активация на акаунт