СНБМ - инициативи - 19 част

  • 11 312
  • 315
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 401
Айдееее, картичката вече е в пощата, както и коригиран вариант на "Новини".  Peace

# 76
  • Мнения: 1 517
Ами хайде да я пращаме вече картичката, чудесна е! И без това е петък, последен работен ден преди празници, да побързаме, ако искаме някой да я види преди 4 март Simple Smile

# 77
  • Мнения: 2 388
момичета, от искрено и лично търсят наш представител хо темата за детските издръжки, но не от страна на бащата, а от страна на държавата - какво се плаща и какво не, бюрокрацията, малкото пари и т.н.

снимките са на 6.03 (четвъртък) от 13 до 14 часа в бТВ

Моля ви помислете кой може да отиде.


Ако до понеделник никой не е казал, че може ще помоля някой, който е в софия да звънне на 0885982072 - Елица и да каже, че няма да участваме. Аз съм я предупредила за тази възможност, но все пак е добре да отиде някой. Ако някой отива - пак да и звънне, за да се представи.

Тъй като не знам кои от вас ще са в града, моля до 15 мин. някой да ми пише , че ще и звъни, в случая на отказ.

Имайте предвид, че те много ни уважават и търсят и не бих искала просто никой да не се обади.

чакам ви

# 78
  • София
  • Мнения: 737
Аз съм си в София и мога да им се обадя, че никой няма да отиде, ако не се появи желаещ до понеделник (т.е. ако никой не напише до 24 ч в неделя, че ще отиде)
Понеделник обаче е почивен ден, дали не става дума за вторник - 4 март?


Картичката си е само за изпращане   bouquet

Последна редакция: пт, 29 фев 2008, 15:14 от tonia

# 79
  • Мнения: 1 828
Ами хайде да я пращаме вече картичката, чудесна е! И без това е петък, последен работен ден преди празници, да побързаме, ако искаме някой да я види преди 4 март Simple Smile
това прекрасно, но аз се разрових да видя къде ни е мейлинг листа в пощата, който си мислех че имаме и не открих нищо. Вчера ровичках яко и из моя компютър и пак нищо. В пощата из папките, който има нерви да изрови мейлите, а също и от контактите на самата поща. Мисля, че момичетата, които разпращаха прес-съобщения ще могат да пратят контактите на основните журналисти. Аз мога да пратя картичката на няколкото основни организации с които си пиша тия дни - ФРГИ, ДБМ, 2 списания, които ще пуснат анонса.
Извинявам се много, ама много  Confused , че така ви подведох момичета, но бях убедена че имаме готов списък  Embarassed
Може би съм се объркала, защото това беше една от задачите за вътрешните ни правила и си мислех,  че е свършена. Моля да простите на объркания ми бременен и много блондински - както се вижда мозък.

# 80
  • Мнения: 3 336
Момичета, първо искам да ви помоля да хвърлите спешно поглед на края на темата за близнашката кампания, защото има нещо ново по темата и да си кажете мнението. Специално моля ескпертния отдел, юристите, Хриси и Таня да го погледнат и да решим какво ще правим.

Доли, аз съм за по онзи въпрос за дрегото НПО.

Контакт листа с мейлите и контактите въобще на журналистите съм го пуснала и в пощата и на Таня. Всичките контакти ги имаме и в мейла ни Peace

Последна редакция: пт, 29 фев 2008, 15:34 от mishlentze

# 81
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 536
Мишленце, погледнах това за к помоли. Като цяло обаче не съм навътре в "близнашкия" проблем. След 30 мин. вече ще съм и оф. Появявам се отново в БГ на 17.03 - ако не е късно и мога да съм полезна с нещо винаги.

# 82
  • Мнения: 1 828
Момичета, днес се обадиха от администрацията на президента. Канят ни на голям дискусионен форум по доста въпроси свързани с децата , иницииран от президента. За домовете, за лечението на болни деца и други. За съжаление ще бъде на 9-ти,  а аз още няма да съм в София, но Танчето ще иде  Peace

Сега се сещам да питам, Танче, казаха ли ти на теб дали само 1 човек може да присъства?
МИсълта ми е, ако още някой има желание да питаме дали може?


Да допълня по този въпрос. Светлето ми каза повече за форума. Оказва се доста интересен за нас, т.к. едната тема ще е Здравеопазване на децата, лечение на тежкоболни деца и т.н. Сред присъстващите ще са Масларова, Гайдарски, Вълчев, Добрев (шефа на фонда за лечение на деца в чужбина) и др. Ще има представители на Уницеф и много медии.

Аз поемам ангажимент да отида на мястото на Хриси. Светлето уреди да пратят покана и за мен.

Незнаем до колко ще има възможност да задаваме въпроси и мнения, но е добре да сме подготвени (най-вече аз  Laughing Те Таня и Хриси са си подготвени по  принцип). Така, че ако имате и исакет да кажете нещо по въпроса, пишете момичета  Hug

# 83
  • Мнения: 1 828
Пратих картичката за баба марта на тези, за които писах.

Приятна почивка на всички, аз изключвам и ще се появя във вторник, надявам се добре заредена със слънце.

# 84
  • София
  • Мнения: 2 708
Момичета, от 10 до 16 няма да съм на линия, няма да мога да отида и на работната среща за детските заведения на 12.02. а темата ще е важна, новите ДГ.

# 85
  • Мнения: 4 181
момичета, от искрено и лично търсят наш представител хо темата за детските издръжки, но не от страна на бащата, а от страна на държавата - какво се плаща и какво не, бюрокрацията, малкото пари и т.н.

снимките са на 6.03 (четвъртък) от 13 до 14 часа в бТВ

Моля ви помислете кой може да отиде.


Ако до понеделник никой не е казал, че може ще помоля някой, който е в софия да звънне на 0885982072 - Елица и да каже, че няма да участваме. Аз съм я предупредила за тази възможност, но все пак е добре да отиде някой. Ако някой отива - пак да и звънне, за да се представи.

Тъй като не знам кои от вас ще са в града, моля до 15 мин. някой да ми пише , че ще и звъни, в случая на отказ.

Имайте предвид, че те много ни уважават и търсят и не бих искала просто никой да не се обади.

чакам ви
Танче, извинявай, но въобще не съм съгласна, че ни уважават и аз повече там няма да стъпя.
С предаването за близнаците, което уж щяха да правят направо се изгавриха с нас. След като аз се занимавах да уреждам гости, да тормозя Елена Петрова, която да си уреди графика , така че да отиде, да звъня в МТСП, да разказвам на 2 различни редакторки за какво иде рече по отношение на близнаците и накрая 2,3 дни преди снимките да ми кажат "Ами съжаляваме, но решихме да го  отложим  (демек въобще да не го правим)"
Ами просто побеснях, а освен това точно на следващия ден ходиха Влади и Радето да снимат там по друг повод и отивайки на място (естествено Влади беше излязла от работа) се оказа, че можело да само едната да е гост  Twisted Evil
Аз съм категорично против да участваме повече в това предаване, при положение, че така или иначе ползата от това е съмнителна. Далеч съм от мисълта , че ни уважават, просто си търсят с кой да си запълнят предаването.

# 86
  • Мнения: 3 336
По отношение на предаването и моето мнение е като това на Хриси, ходих веднъж на снимки и проблемите се разглеждат откъм клюкарската страна и ох, колко е хубаво да си супермама, ставаше въпрос за работещите мами. Мислех, че ще зачекнем проблемите на тези мами и дори повдигнах въпроса, но веднага ме замазаха и в крайна сметка освен хвалби за суперамамите, друго нямаше в това предаване. Останах с чувството, че съм била там точно за пълнеж и да разкажа като майка как си гледам децата. Нищо по ресора на СНБМ и въобще като мнение от наша страна не е искано и поставяно в разговора.

Танче, моля те, прати на общата поща входящия номер на писмото до МЗ,  както и телефона за връзка, за да им звънна да видя какво става с отговора. Хубаво е да го имаме преди форума, но който ще ходите с Доли.

Доли, по отношение на форума, моля те да дадеш повече инфо, за да можем да помогнем с темите и въпросите.  Praynig

Танче, още нещо съм се сетила, определяла ли си някой да отговаря за текста на темата, която обещахме на ХЕИ да пуснем и някой говорил ли е с мамма по въпроса? Ако да докъде са нещата, ако не да се заемам ли аз? И още нещо, видях, че има отговори от членовете ни по градове, на тях кой ще отговаря, че има запитвания?

Саня, като се прибереш ще говорим, и аз към 19-20 ще съм в София вече. Останалите ако имате мнение пишете по въпроса в близнашката работна тема Praynig

# 87
  • София
  • Мнения: 6 263
Здравейте момичета! В една от темите за детските градини, беше даден линк към "Часът на мама" с гост Фандъкова. Направи ми впечатление следното нещо - една майка попита защо не дават 80-те лв. общинска субсидия на родителите, които записват децата си в частна детска градина, защото няма места в общинските. Фандъкова каза, че ако се вдигнат таксите, субсидията щяла да стане 50-60 лв. и нямало изобщо да облекчи родителите на фона на високите такси в частните детски градини. Т. е. дори и да се вдигнат таксите, общата сума такса + субсидията щяла да си остане същата - около 120 лв. Мисля, че почти всички, които писаха в темата за таксите, казаха, че са за вдигане, но при положение че не се събират допълнително пари, подобрят се храната и условията и т. н. Пиша тук, защото не разбрах кой ще ходи на срещата за ДГ в общината тази седмица.  Hug

# 88
  • София
  • Мнения: 2 708
Сия, няма да има среща тази сряда, чак на 12.03 и на - вероятно Хриси ще отиде ако смогне

# 89

Общи условия

Активация на акаунт