Хайде на постите!

  • 67 336
  • 743
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 435
А аз съм решила тези дни да си направя яхния от зелен боб с картофи и гъби.Мнооого фкусно става Blush

# 121
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Здравейте  bouquet! Включвам се и аз. Започнах постите както си му е реда. Постила съм няколко пъти - Великденските пости. Направих изключение по време на бременността и майчинството, но сега съм отново на линия. Чувствам се страхотно докато постя. Виждам, че има и доста интересни рецепти. Ще пробвам! Grinning

# 122
  • Мнения: 923
Ох , и аз да се включа макар че след пости съм с няколко килограма повече Embarassed

# 123
  • Мнения: 3 094
Мисля да направя баница с локум Simple Smile..........правя и постна пица.

# 124
  • Варна
  • Мнения: 1 179
Бастет, може ли рецепта за пицата  Flutter

# 125
  • Мнения: 3 094
Бастет, може ли рецепта за пицата  Flutter

Разбира се Hug. Купувам готови блатове и ги поръсвам с настърган растителен кашквал, малко тофу или соев колбас (шунка, кремвирш или салам - тях ги има по диетичните магазини , напр. този на Иван Шишман - аз лично със соевите кобласи я харесвам доста), кисели краставички, гъбки, маслини и печени (или пресни) чушки нарязани на дребно, който обича може да си сложи и царевица и грах, естествено домати (от консерва, че са по-евтини в момента) и подправки на вкус - аз препоръчвам босилек, риган, мащерка, чубрица и майорана. Може да се сложи и няколко кръгчета от стар кромид лук. Допълнително може да се сложи и кетчуп или някакъв постен доматен сос. Пече се като всяка друга пица.

# 126
  • Мнения: 5 228
Нещо като Калцоне може да се направи и с бутертесто - вътре се слагат зеленчуци според вкуса, доматен сос, подправки, маслини, затваря се и се пече. Само не трябва да се прекалява със зеленчуците, както направих аз.

# 127
  • Мнения: 22
Отскоро с половинката сме на диета, а сега решихме да постим. Но май вече започвам да се изчерпвам с идеите newsm78
Ще се радвам ако споделите интересни рецепти.
Аз сега пробвах една,която се оказа доста сполучлива:

http://www.menumag.bg/recipes/view/105

Благодаря ви предварително! Grinning

# 128
  • Варна
  • Мнения: 1 179
Бастет, може ли рецепта за пицата  Flutter

Разбира се Hug. Купувам готови блатове и ги поръсвам с настърган растителен кашквал, малко тофу или соев колбас (шунка, кремвирш или салам - тях ги има по диетичните магазини , напр. този на Иван Шишман - аз лично със соевите кобласи я харесвам доста), кисели краставички, гъбки, маслини и печени (или пресни) чушки нарязани на дребно, който обича може да си сложи и царевица и грах, естествено домати (от консерва, че са по-евтини в момента) и подправки на вкус - аз препоръчвам босилек, риган, мащерка, чубрица и майорана. Може да се сложи и няколко кръгчета от стар кромид лук. Допълнително може да се сложи и кетчуп или някакъв постен доматен сос. Пече се като всяка друга пица.
Благодаря   bouquet, ще купя блатове и ще направя задължително...много обичам пица.

# 129
  • Мнения: 3 094
Анелиз, моля Hug.

Правихте ли, момичета, фалаферчета вече - те също са постни , пък и много вкусни.

# 130
  • Мнения: 125
Здравейте момичета .Радвам се за темата ,защото и ние с мъжа ми постим.Но да отбележа ,че постим без олио. Ето любимата ни манджа.БУРАНИЯ-сварен стар фасул се смесва с кисело, зеле и ври на слаб огън 20 минути,добавя се и една чаша ориз и ври още 5минути.Тази манджа може да се направи и на фурна,като зелето се препича до зачервяване ,добавя се фасула ,ориза ,водата и подправки на вкус.Аз слагаjavascript:void(0);м черен пипер и гьозум.БОН АПЕТИ!

# 131
  • Мнения: 125
Имам още една рецепта .ЗАЙЧЕ МАНДЖА. Една средна голяма зелка се измива и се отделят листата,като се внимава да са цели.В гювеч се нареждат на дъното целите листа от зеле върху тях се поставят почистени цели отбелязвам ЦЕЛИ моркови, картофи,лук ,домати,чесън,сол на вкус ,червен пипер ,черен пипер на зърна.Всички продукти се завиват внимателно с останалите листа от зелето,залива се с 1ччвода и 1ччолио.Пече се на умерена фурна до зачервяване на зелето ,не се бърка,даже зелето трябва леко да загори на дъното ,така придава много приятен вкус.Разбира се долните листа не се ядат ,но останалото е супер вкусно.БОН АПЕТИ.

.

# 132
  • София
  • Мнения: 435
Анелиз, моля Hug.

Правихте ли, момичета, фалаферчета вече - те също са постни , пък и много вкусни.
ох много обичам но незнам как се прави обаче това не ми пречи да си купувам често често даже миналия ден хапнах Embarassed

# 133
  • Мнения: 3 094
Анелиз, моля Hug.

Правихте ли, момичета, фалаферчета вече - те също са постни , пък и много вкусни.
ох много обичам но незнам как се прави обаче това не ми пречи да си купувам често често даже миналия ден хапнах Embarassed

И аз точно не зная какво има в сместа за фалафели, но тя се продава готова - пак я купувам от диетичните магазини, има я и в магазини Фамилия, но там е 2-3 пъти по-скъпа (същата е според мен, просто е на друга фирма). Има си указание на кутията как точно се прави, но най-общо слага се определено количество вода, аз прибавям към сместа по половин китка копър и магданоз, нарязани на дребно, малка главичка кромид лук и 10-тина скилидки чесън, също нарязани на дребно. Подправки - хубаво е да има сомак (най-арабската подправка, все от тия диетични магазини си намирам такива екзотики Laughing), черен и червен пипер, кимион, кардамон и кориандър, по една идея джинджифил и куркума. Овалват се топчета в брашно или в галета, които се пържат да златисто.

# 134
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Оооо, и аз съм им хвърлила око, имаше рецепта тук във форума. Нахут сварен или от консерва, лук зелен, магданоз и копър на воля и лимонов сок. Всичко се намачква и омесва добре, правят се топчета и се пържат. Не съм сигурна обаче май се слагаха яйца. Ще потърся темата ето тук  има рецепта.

Последна редакция: ср, 19 мар 2008, 11:39 от Камамбер

Общи условия

Активация на акаунт