Хайде на постите!

  • 67 368
  • 743
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 475
Здравейте, и аз се записвам. Това ми е за четвърти път. Наблягам на плодовете. Тази седмица от 03. до 09 - се храня основно с млечни продукти - сирене и кисело мляко , както се казва на корем. Ще следя с интерес темата. За скептиците ще кажа, че има огромен избор на постни ястия, които преоткрих когато реших да постя. От секса , не се отказвам , но се стремя да не поддавам на мрачни чувства и мисли. Успех на всички, които са решили да постят.

# 16
  • Мнения: 533
Без месо мога  Peace, но без млечни Naughty

# 17
Постя всяка година с различен успех. За мен е по-лесен Великденския пост, защото има повече зеленчуци. Най-добре се чувствам на края, защото вече съм привикнала. Simple Smile За мен е важна духовната част от поста, защото "дори да ядете само корени, какво ви ползва това, ако мислите лошо на ближния си" (това ми го каза един свещеник).

# 18
  • Мнения: 4 344
здравейте!много се радвам за тази тема.постя от години и се чувствам прекрасно ,особено през тези пости!ще ви чета с интерес.
успех на всички постещи! Peace

# 19
Здравейте.....ето че и аз започнах постите Hug,преди да забременея постих редовно всяка година и четирите поста,последната година я пропуснах заради бебчо smile3504 и сега ето ме пак на линия Laughing.Аз лично се чувствам страхотно по време на пост,а и след раждане е препоръчително да се изчисти организма от натрупаните токсини.
Има страшно много безмесни ястия,освен това може да се яде и хляб. Аз обичам страшно много картофи,мога да си ги хапвам всеки ден.По това време на годината,плодове и зеленчуци колкото искаш.Единственото което ми липсва са сладките неща  smile3511....но с воля и търпение се превъзмогва newsm10 вкъщи си майсторя разни постни сладкиши:варено жито с орехи,грис-халва,сълзици от бутер тесто ( в него няма животински съставки ),бисквитена торта с нишесте и т.н.
Пожелавам на всички лек и мноооооого спокоен пост newsm03

# 20
  • Испания
  • Мнения: 60
Здравейте всички ! Извинявам се за некомпетентността ми в тази тема, но може ли да ми кажете от кога започват постите и какво точно трябва и не трябва да се прави  т.е. хапва Tired знам някой неща, но все пак ако може някоя от вас да напише нещо. Аз никога не съм постила  ooooh!  но имам желание  да го направя -чувала съм, че е хубаво  Peace
Благодаря предварително на всички  Hug

# 21
Постите започват на 10 Март,като се изключват изцяло животинските продукти:месо,яйца,мляко....
Тази седмица (от 2 Март до 9 Март ) е подготвителна,като не се яде само месо. До 9 Март ( Сирни заговезни ) се яде мляко ,сирене,риба. След това тези продукти се изключват от менюто.Ядът се само растителни продукти-плодове и зеленчуци,зърнени храни-боб,леща,ориз и т.н.
По принцип през дните сряда и петък от седмицата се спазва строг пост,като се изключват и растителните мазнини,приемат се само храни в суров вид.Забранени са алкохола,секса,злите помисли....изобщо това е изчистване на тялото и душата.Има няколко дни в поста през които може да се яде риба.
Поста свършва на Великден (27 Април ),като рано сутринта се отива на църква,на гладен стомах и се взима причастие.

# 22
  • Испания
  • Мнения: 60
Благодаря Много Лариса  Hug малко сложничко ми изглежда .... но ще си помисля и ще видим Simple Smile късмет на всички   bouquet

# 23
  • в провинцията
  • Мнения: 249
Без месо мога, ама без секс - не  Grinning
Затова не постя

# 24
  • Прекрасна ВАРНА
  • Мнения: 356
пишете и мен към поста.  bouquet

# 25
  • Мнения: 475
Здравейте отново , предлагам всеки да помества в темата ежедневното си постно меню, по този начин ще си обогатим идейте за обяд и вечеря.
Ето и моето : За закуска - овесени ядки с мед, за обяд черен хляб със сирене от типа Дунавия - за да се маже и ябълка за десерт, вечеря - гъби с ориз. По някое време на деня съм си приготвила и едно кисело мляко. Предпочитам през тази подготвителна седмица да засиля млечните храни от които ще се лиша много време. Hug

# 26
  • Мнения: 985
Много голямо желание имам да постя, но аз готвя всеки ден за цялото семейство, понякога и два пъти на ден, а те без месо не сядат на масата.  Вече пета година все започвам и все се провалят моите пости.

А и с духовния аспект на поста не може да се справя Embarassed

Последна редакция: пн, 10 мар 2008, 15:20 от LidiS

# 27
  • Мнения: 458
присъединявам се - постя вече шест години

# 28
  • София
  • Мнения: 435
Ей здравейте ето я мойта тема Hug
Постя вече не знам от колко години с едно прекъсване миналата година защото бях бременна.Но постя само от към храна Embarassed.Правя го за да се прочисти организма от натрупаните токсини и мазнини от зимата(а тази определено беше тежка с тези студове и с това стоене у дома с детето)Има много варианти за хранене но е хубаво да се набляга основно с плодовете и зеленчуците а не толкова на хляба,картофите и др. богати на въглехидрати. Ето малко идеи за манджички
http://www.mandja.com/index.php?option=com_content&task=view … d=72&Itemid=1
Айде да ви е вкусно и пак ще сме тук поне още 40 дни Laughing

# 29
  • Мнения: 189
Здравейте на всички.Аз също се присъединявам към поста,но мисля да изкарам известно време като хапвам млечни,защото съм на работа по 11 часа и ще е доста трудно да се лиша и от тях,но в първия момент,когато се видя свободна ще го правя както си е.Естествено,от секс няма да се лишавам Laughing
Леки пости на всички и ще се гледаме до Великден,за да видим кой какво си хапва

Общи условия

Активация на акаунт