Точката в коремчето расте, вече тупка ОКТОМВРИЙСКО сърчице

  • 11 288
  • 286
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 278
sisilia, ти при кой/я доктор си там? Имаш ли предварителна уговорка? На мен бременноста ще ми следи д-р Арабаджикова. Мисля живот и здраве, по нататък да си платя и за избор на лекар, както и за ВИП стая, тъй като не искам пак да бъдем 1000 жени в една стая. Ако искаш ми пиши на личния.
Нямам подходяща снимка, като си направя, ще я сложа:)
 Терминът ми е 28.10.2008 - но нищо 4удно да се роди и ноември, пърия път преносих цяла седмица:)
аз ще ходя при д-р Щерева,има договор със Св. София. Но засега поне нямам намерение да плащам за избор на екип.
 Момичета някой има ли информация колко струва раждането там? някъде прочетох 400 лв,ама не съм много сигурна  newsm78

[/quote]
Колкото до болничните, незнам аз разбрах че не е много препоръчително, з-то влияят върху майчинството newsm78Поразпитайте преди да действате.  bouquet
Лек и успешен ден!
обезщетението което ще получаваме е 90% от осигурителния ни доход за последните 6 месеца. Абе горе долу,колкото вземаме чисто в момента.  така че не е проблем,стига да имаш 6 осигурени месеца назад  Hug

# 226
  • София
  • Мнения: 2 112
обезщетението което ще получаваме е 90% от осигурителния ни доход за последните 6 месеца. Абе горе долу,колкото вземаме чисто в момента.  така че не е проблем,стига да имаш 6 осигурени месеца назад  Hug
Тц, повече от "чистото" е - 90% от брутната заплата за последните 6 месеца. Колкото по-късно излезете в болнични, толкова по-добре. Това разбира се не важи ако се осигурявате на мин. работна заплата.

# 227
  • София
  • Мнения: 278
обезщетението което ще получаваме е 90% от осигурителния ни доход за последните 6 месеца. Абе горе долу,колкото вземаме чисто в момента.  така че не е проблем,стига да имаш 6 осигурени месеца назад  Hug
Тц, повече от "чистото" е - 90% от брутната заплата за последните 6 месеца. Колкото по-късно излезете в болнични, толкова по-добре. Това разбира се не важи ако се осигурявате на мин. работна заплата.

 Hug абе горе долу толкова идва,защото нали сега ни уддържат 10% плосък данък и реално вземаме 90% от брутното
а за болничния питах,няма значение кога ще излезеш,базата е 6 месеца назад.

# 228
  • София
  • Мнения: 1 537
Леле, как ви завиждам на тези, които не сте на работа и можете да си лежите. Тази умора и отпадналост ще ме довършат. Гаденето ми е леко и го изтърпявам, но се влача като парцал. Tired

Аз първия път раждах в Св. София /Тина Киркова/. Сега искам пак там, защото ми е позната обстановката. Още не съм си избрала лекар за ЖК. Първия път родих при дежурния екип, но сега нещо ме е хванало шубето и май ще си платя.

Преди ходих на работа до края - до болничния, който е 45 дена преди раждането. Но сега не се виждам август месец на работа, но ако съм добре, защо пък не.

# 229
  • Мнения: 206
Именно взема се 6 месеца назад, но ако имаш болнични през този период - те се вземат впредвид Peace

# 230
  • Мнения: 137
Болничният сам по себе си не е проблем, но обезщетението за тези 10 месеца и половина ще е по-малко, отколкото ако сте на работа

# 231
  • София
  • Мнения: 278
уф,аз май се обърках. добре не е ли така:
ако излезна болничен от юли за база ще ми се вземат месеците януари-юни. и 90% от тази сума ще вземам по време на този болничен до 45-те дни преди раждане,повреме на 45-те дни,през следващите 42 след раждане и после там до 9-тия месец на бебето. а чак след това почва майчинството по 220 лв. не е ли така?

# 232
  • Мнения: 137
Ще ти напиша нещо примерно.

Ако терминът ти е примерно 25-и октомври, като върнеш назад 45 дни, излизаш в болнични поради раждане на 10 септември. Значи от 10 септември натам ще взимаш тези 90 %. Преди това ще си взимаш обикновените болнични.

За база ще ти вземат 6 месеца назад - август, юли, юни, май, април, март.

# 233
  • Мнения: 13
Здравейте! Simple Smile Току що се върнах от първия си преглед. Имам си мъъъничко фъстъче със сърдечна дейност. Simple Smile Оказа се, че съм в 6 седмица  някъде, така че до втория преглед и серията от изследвания има време. Много съм радостна! Simple Smile

Последна редакция: чт, 06 мар 2008, 15:23 от Cappucino

# 234
  • Мнения: 206
Ще ти напиша нещо примерно.

Ако терминът ти е примерно 25-и октомври, като върнеш назад 45 дни, излизаш в болнични поради раждане на 10 септември. Значи от 10 септември натам ще взимаш тези 90 %. Преди това ще си взимаш обикновените болнични.

За база ще ти вземат 6 месеца назад - август, юли, юни, май, април, март.

И по пътя на тази логика ако август и юли си в болнични, те се вземат впредвид Peace и оказва влияние -  Wink


# 235
  • София
  • Мнения: 2 112
уф,аз май се обърках. добре не е ли така:
ако излезна болничен от юли за база ще ми се вземат месеците януари-юни. и 90% от тази сума ще вземам по време на този болничен до 45-те дни преди раждане,повреме на 45-те дни,през следващите 42 след раждане и после там до 9-тия месец на бебето. а чак след това почва майчинството по 220 лв. не е ли така?
Ако излезеш в болнични през юни за размера на болничния се вземат 6 месеца назад, преди болничния. Т.е. ако си в болнични от 10 юни, базата ти се изчислява върху дохода от декември до май. Той си е болничен и няма нищо общо с болничия 45 дни преди термин.
Когато стане време да ти издадат болничния "45 дни..." тогава се вземат предвид 6 месеца преди датата. Т.е. ако ти определят дата на болничния през август за осигурителен доход се вземат месеците от февруари до юли. Тъй като обаче през юли и юни не са ти внасяни осигуровки (защото си била в болничен и си теглила от държавата) за тези 2 месеца се взема за база минималната работна заплата. Т.е. в следващите 10-тина месеца, докато бебока стане на 9 месеца ще получаваш по-малко парички, отколкото ако си била на работа до края.
Така поне ми го обясниха на мен.

# 236
  • Мнения: 206
Хитринката е следната:
От термина връщаш 45 дни, и от тях назад си пускаш цялата платена отпуска за годината, която е 20 дни и става още около месец преди тези 45 дни. Peace
Поне аз така съм го замислила Hug

# 237
  • София
  • Мнения: 278
този въпрос го пуснах вчера в "счетоводно" и затова така се обърках. сега питах пак малко по-обстойно,като ми отговорят ще докладвам как е с точност
 Hug благодаря на всички

# 238
  • Мнения: 95
Здравейте! Simple Smile Току що се върнах от първия си преглед. Имам си мъъъничко фъстъче със сърдечна дейност. Simple Smile Оказа се, че съм в 6 месец някъде, така че до втория преглед и серията от изследвания има време. Много съм радостна! Simple Smile

Честито! Имаш време до 6-тия месец, 6-та седмица е по-добре Wink
При кого реши да отидеш на преглед накрая?

# 239
  • София
  • Мнения: 278
отговорили са ми:
значи за база се вземат 6-те месеца преди болничния,без значение че излизаш по-рано(2,3,4 месеца,това няма значение) т.е. не се взема за база минималната раб. заплата, а 80% от брутната ти заплата(колкото ти е болничния)
както и да е ще се консултирам с още счетита за всеки случай...

Общи условия

Активация на акаунт