Някой да е проследил по-задълбочено сутрешният блок днес по бтв?

  • 13 717
  • 258
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 212

... А самите те били пращали смс-и. Защо, по дяволите, след като явно не подкрепяте каузата???
Безумие!


Това ми беше най-отвратителното от целия репортаж. Лицемерието на тези хора. Една лелка обясняваше надълго и нашироко как лично тя била пускала много СМС-и за децата ОБАЧЕ  имало едно голямо ОБАЧЕ - МЯСТОТО НА ДЕЦАТА НЕ БИЛО БЛИЗО ДО ТЕХНИТЕ КЪЩИ.... Да ги сложели някъде другаде ако може-...
Няма нещо което да мразя повече от лицемерието в хората... Close

# 16
  • Мнения: 184
Темата бе развита по К1 тази сутрин. Имаше представители на местното население. Мнението им е, че не искат децата в центъра, защото там въздухът не е чист, за разлика от покрайнините, че ще психясат от звуците, които издават децата, че те не е трябвало да бъдат раждани, заченати са от пияни родители в грехопадение, една от местните декларира, че никога не би родила такова дете. Баща и, също в групичката местни, не е бил жесток човек, той е помагал в старческия дом, и трупове е изнасял от там, но мястото на децата не е в центъра. Трябва да са на чист въздух. Появи се и още една нишка в разговора - закрили са тяхното училище заради децата.
Те нямали нищо против децата, и така са били пращали смс-и за тях.
Лозанов беше в студиото в София. Той дискретно вметна няколко пъти за произвеждането на бляскав спектакъл от филма за децата в Могилино по БТВ. 

# 17
  • Мнения: 223
почувствах се отвратително. помислих си че ме е срам от подобни "българи". сетих се и за тема тукимаше с какво се гордеете 4е сте българин. С нищо- срам ме е. Това не са хора , толкова са озлобени и самовглъбени само в собственото си Аз, че ми се  Sick
Бареков го ух и да казва- какво значеие има дали ще е Русе София или който и да било град...
отвратително .Снощи не съм видяла нищо, но днес останах гръмната  и от малкото което чух smile3556 

# 18
  • Мнения: 402
Нямам думи!

# 19
  • Мнения: 212
Мнението им е, че не искат децата в центъра, защото там въздухът не е чист, за разлика от покрайнините,

Доводът за мръсния въздух в центъра на селото и чистия въздух в покрайнините е направо убийствен.  #2gunfire

# 20
  • Мнения: 402
Има ли някой богопомазан, който да е застрахован, че утре неговото дете няма да се роди с някакво увреждане - НЯМА!
ТРЯБВА ДА СМЕ ТОЛЕРАНТНИ!

# 21
  • София
  • Мнения: 958
Да, времето на безверието, на невежеството, на криенето, на лозунгите, на" непознатото=страшно" дава жестоките си плодове...

Мислех си, че около 15, 20 години ще са достатъчни, но не....

Цели поколения ще трябва да се сменят.

Но явно бляскави спектакли не са достатъчни...Явно има нужда от ново просвещение, от мисионерски усилия хората да се ограмотяват, от личен пример, от много работа "на терен" - там долу сред хората..... Cry Cry Cry

# 22
  • Мнения: 1 072
Мила, в момента нямаме духовни водачи. От доста време не сме имали. Нормално е да сме духовни идиоти.  Съгласна съм с теб. Трябва работа на терен. Някой да изкопае и реставрира душата на българина.

# 23
  • на село
  • Мнения: 3 920
Това го казаха още снощи в новините.
меко казано се шокирах, дори не можах да схвана "основателните" им доводи против дома.

Баси  хората. Как пък винаги ще се намери против какво да са недоволни, не знам какво да кажа, но това вече е прекалено.

# 24
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Мислех да се въздържа и аз от коментар,за да не бъда обвинена отново в неграмотност ......,но тези протести са поредното доказателство за липсата на човещина.......в този случай от обществото.....

# 25
  • Мнения: 212
Имам някакви основателни предположения, че БТВ няма да има къде да построят защитените къщички за които събраха пари, защото което и населено място да си харесат, жителите му няма да са съгласни да приемат тези деца в центъра на града си или селото си. А ако ги направят в голото поле то си губи смисъла цялата тази кампания... Въпросът беше че децата трябва да са сред хора а не изолирани накрай света...

# 26
  • Мнения: 843
     Тези  протести  за секунда  ми напомниха за протестите на хората срещу  софийския боклук...толкова нелепо се почувствах, огорчена и гневна.
     Да не би нашите здрави деца  да се потресат, психират....  я, по- добре да си седят в сасксията  и да се правим всики вкупом, че няма увредени деца...
    о, Божеееее.. Cry Cry
      А  може просто да научим децата си на толерантност и състрадание. Това определено  ще ги направи по- силни и стойностни хора... но не би.  Не и тук и сега, не и с тази народопсихология, егоцентризъм и простотия.

    аз, наивникът си мислех,гледайки " Шесторката",  че ето , нещата тръгват нанякъде, че излизат от форумите и фондациите..,  НО НЕ БИ.

# 27
  • Мнения: 599
От новините снощи останах с впечетление, че не кмета е в основата, а гражданите, които не искали


Да, точно така.Кмета е дал този терен със сграда за изграждането на къщите за децата, но гражданите не са съгласни.Трябвало в гората да са-на чист въздух ooooh!Срамувам се от тези хора.

# 28
  • Мнения: 1 220
Защо ли не съм изненадана...за съжаление.
Хората с увреждания от години са в унизително положение, но все се надявах че нещата се променят. 
Толерантността се възпитава. Тогава къде е грешката в семейството, в училището, в медиите?!
Защо децата в началните класове учат куп излишни (според мен) неща, вместо да посветят няколко урока за правата на човека!? Кое дете на тази възраст знае коя е Майка Тереза и с какво се е занимавала или кой е Мартин Лутър Кинг, или Нелсон Мандела?!
В класа на познато момиченце  има момче, пълен отличник, но се придвижва с патерици. Знаете ли какво е отношението на повечето момчета в класа , дали игаят с него, дали му дръпат чантата и дали госпожата си прави труда да обсъди с децата нормалните човешки отношения?
Отвратена съм.

# 29
  • Мнения: 1 666
Имам някакви основателни предположения, че БТВ няма да има къде да построят защитените къщички за които събраха пари, защото което и населено място да си харесат, жителите му няма да са съгласни да приемат тези деца в центъра на града си или селото си. А ако ги направят в голото поле то си губи смисъла цялата тази кампания... Въпросът беше че децата трябва да са сред хора а не изолирани накрай света...

Много се надявам да не се стига до там! Praynig Иначе не сме хора...

Общи условия

Активация на акаунт