Ще имам близнаци! Тема с продължение.... 4

  • 13 925
  • 200
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 212
привет мами Simple SmileSimple SmileSimple Smile
да ни е честита новата темичка Simple Smile за което благодарим на Double with Cream
на мама ЗОЯ- ЧЕСТИТОООО   bouquet  bouquet  bouquet ДА СТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ И ТРИТЕ, МНОГО ДА ТЕ РАДВАТ И ДА ТЕ СЛУШКАТ ДВЕТЕ ПРИНЦЕСКИ Simple SmileSimple Smile

# 16
  • Мнения: 1 174
И ОТ МЕН ЧЕСТИТО НА МАМА ЗОЯ,ДА СА ЖИВИ И ЗДРАВИ ДЕЧИЦАТА И САМО РАДОСТИ ДА НОСЯТ НА ВСИЧКИ ОКОЛО ТЯХ!

# 17
  • Мнения: 1 069
Зойче, да са ти живи и здрави девойките и ти и тати, че да си ги гледате и да им се радвате!

# 18
  • Мнения: 4 309
Zoq, честити ти дъщерички! Да са ви живи и здрави, много да ви радват и много да се обичат двете като сестрички!  

Аз от днес вече съм в майчинство  Grinning. Дадоха ми направление за раждане и някакъв друг лист, в който са ми описани направените изследвания. Според доктора бебенцата доста едрички вървят за близнаци. Шийката е леко скъсена, но плътно затворена. Пуснах пак микробиология, дано там няма изненади.
За качените килограми, не ща да си спомням цифрата ooooh!.

# 19
  • Мнения: 152
Добро утро на всички мамчета! Аз искам да ви питам по какъв начин решихте да раждате? Сякаш по- безопасно за бебетата ми се струва секциото, въпреки че съм привърженик на нормалното раждане. И още нещо, дали има вариант за епидурална упойка по време на секцио, препоръчителна ли е и използва ли се във Варна? Не мога да си представя да "проспя " момента с раждането!!! Искам да виждам всичко! Нещо съм се спекла на тая тема и ми е притеснено. Извинявам се, че питам такива неща,. но ако някой знае нещо моля, да ми каже!  Hug

# 20
  • Мнения: 4 309
Ох, и сега на ЖК докторът ме навива за естествено раждане. Нещо ме шубе и в единия и в другия случай ooooh! Положението им е перфектно за естествено раждане, обаче се притеснявам.
За секцио прилагат спинална, а не епидурална упойка. Има разлика. Но то си зависи от болницата, има такива които правят секцио само с пълна упойка. Трябва да питаш в болницата, към която си се ориентирала.

# 21
  • Мнения: 212
6milianka както вече знаеш вчера бях на лекция в окръжна болница Simple Smile
точно за самото раждане се разказваше и се обърна доста внимание на секциото...
аз понеже вече съм почти на 100% решена да раждам секцио доста разпитвах. макар и аз да съм привърженик на нормалното раждане- оказа се че това е по добрият вариант за бебетата, а и както се очертава и моите бебешоци вървят едрички а и не се знае до тогава как ще се завъртят Simple Smile но след като чух от 100 места че за бебето е по добре секциото- особено като са 2, почти съм убедена за себе си. значи в окръжна- тъй като аз там съм се спряла се прави секцио- което е абсолютно безплатно- ако не искаш да си направиш някаква лична уговорка с доктор де. самата операция трае 40мин-1 час цялата хамалогия. след това престоя е 6 дни и си заминаваш. а ако не искаш да заспиваш също може-спинална или епидурална упойка,  но не го предпочитали защото манипулацията бола доста прецизна и сложна...... абе не им се занимава според мен..

# 22
  • Мнения: 152
Благодаря за бързите отговори!  Hug И аз съм твърдо за окръжна! Но смятам да направя уговорка с д-р Скочев, даже съм си записала час при него. Но от много четене останах с впечатлението, че във Варна го правели само с пълна упойка и за това питах. Разбрах, че плащането при избор на лекар си било съвсем официално - на касата, което много ми хареса. Ще го разпитам и него като ида, да видим той какво ще каже. Още веднъж много ви благодаря!  bouquet

# 23
  • Мнения: 306
Честито и от мен на мама Зоя Дай Боже, все с такива прекрасни новини да ми започва деня. Да са живи и здрави бебките, да папкат и да слушкат, много усмивки и щастливо детство. newsm51

Между другото много ми харесват имената на госпожиците Simple Smile Аз на моите почти съм ги избрала вече, ама съм суеверна и не казвам Laughing

Момичета, а пък аз почти съм се навила на естествено раждане. /ако док. позволи разбира се/. Има една нова книга, скоро е излязла на пазара, за пренаталното възпитание. Там прочетох много интересни неща, вкл. и за раждането. Общо взето идеята е, че природата по време на хиляолетната  еволюция си е изработила съвършен механизъм за раждане. И че изминаването на този път на естественото раждане, е важен и за майката и за бебчето. Че за него е важно само да реши кога да излезе, че това е първото решение в живота му, и за да му помогнем да се себеутвърди не трябва да пречим на това. Имаше и медицински показания, запомнила съм например, че преминаването през родовите пътища помагаше на бебето да изтласка от дробчетата си разни течности. Абе не го обясних много добре, ама горе-долу това беше идеята. Разбира се не искам никой на агитирам  Simple Smile.За всяка майка е важно, да е спокойна и сигурна в решението, което е взела. Просто ви споделям, че всичко което прочетох много ме впечатли. Там пишеше, как ембрионът е съзнателен, мислещ и чувстващ индивид, дори и толкова рано и всяко нещо, което се случва с него, докато е в майка си има значение за неговото бъдещо развитие.
А за ВИП на АГ Варна, знам че правят секцио не само със пълна упойка. Само не знам дали е спинална или епидурална newsm78

# 24
  • Мнения: 306
А за килата, вече съм +9 /към края на петия месец/ Embarassed Моля, ако има някой по-дебел да ме успокои, защото ще се гръмна #Cussing out

# 25
  • Мнения: 471
Зоя, честити две дъщерички! Да са живи и здрави, винаги усмихнати, много обичани от всички, да хапват добре и да растат големи!
Иленце, ужасно е това, което описваш с краката и отоците и тези бучки Sad Дано копривата помогне и да спаднат малко отоците, че още месец поне остава Wink При мен отича само единия крак и то от коляното надолу и чувството е толкова неприятно, та не искам да си представям при теб как е.  Hug
vera*, честито Simple Smile Вижда му се края вече Simple Smile За раждането - не мога да ти дам съвет - ти си прецени, сигурна съм, че ще вземеш правилното решение.
На мен пък днес ми е последният работен ден  Mr. Green Да се заемам с работа, че имам да пращам мейли, да довършвам работата си, за да приключа начисто. И после - почивкааааа!
Лек ден от мен!  bouquet

# 26
  • София
  • Мнения: 1 711
добро утро бременелки Simple Smile Честито на мама Зоя, да са й живи, здрави и много щастливи малките принцеси!  Hug

hellche , какви бучки? Опасно ли е?Аз имам цели буци зад колянната сгъвка. Левия крак не мога да го свия в коляното изобщо.
Верче, още утре ще взема коприва. дано и на мен ми помогне.
При мен първо се появиха боллките и когато забелязах и бучките отидох на док и той ме прати на съдов хирург, който пък ме изпрати в болница, че да ме наблюдават, защото ми изписа едни инжекции. Надявам се при теб да не е толкова сериозно, щом си се консултирала с док... но все пак внимавай и почивай много. Също така когато родих веднага изчезнаха болките и след 1 седмица се разсеяха и бучките.

# 27
  • Мнения: 154
 GrinningЧестити дъщерички на мама Зоя!!! Да се ви живи и здрави бебките и много да ви радват!!!

Честита нова темичка и от мен.Пожелавам да се напълни с още много двойни мами и бебчета!!! Hug

За килограмите,аз качих 14кг.,като забременях бях 50кг., сега съм 64кг., през последния месец не сам качила нищо.То явно при всеки различно, иначе и аз се ушашках като ги трупнах тези килца толкова бързо.
Момичета, стискайте ми палци днес.Довечера съм на преглед за шийката, но ще помоля и бебетата да видим, защото момиченцето на миналия преглед беше с кръвопоток на границата Sad и аз съм се ушашкала, но много силно се надявам всичко да е наред!

Слънчев и усмихнат ден ви желая!!! Hug

# 28
# 29
  • Мнения: 212
6milianka  за официалните уговорки и избор на екип- за нормално раждане цената е 400 лв а за секцио 460. със сигурност ще е по евтино според мен ако се разбереш с доктора на 4 очи......... а става въпрос за окръжна
djini_selena  като чуеш това със сигурност ще се успокоиш- аз съм в 26 седмица и до момента съм +26 кг а вече може  и повече....... и то за последния месец съм качила само 2 кг Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт