Ще имам близнаци! Тема с продължение.... 4

  • 13 913
  • 200
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 069
А за килата, вече съм +9 /към края на петия месец/ Embarassed Моля, ако има някой по-дебел да ме успокои, защото ще се гръмна #Cussing out

Джини, аз в 6-тия бях +15 -  Hug Hug Hug

# 31
  • Мнения: 291
абе Джинимного се шашкаш с тия килца Simple Smile) Ние както с теб ще сме с 3 деца не му мисли много знаеш ли кви хърби ще станем
а и после мъниците докато ги научим да бягат в една посока Joy Joy Joy Joy такива финни мадами ще станем Simple Smile
пък и да ти кажа честно не съм виждала близнашка майка пълна, така че споко .Хапвай малките да си порасната и не му мисли Hug
И аз съм за секцио вече бях споменала но Ще раждам в ВИП АГ -Варна Др.Танев
само се каня де но ако мъниците искат да си излязат по ранои ми текне водата, няма да рискувам а ще си раждам в РЗ
Мама Зоя честити ти дами да са живи и здрави  bouquet   bouquet   bouquet

# 32
  • Мнения: 152
За успокоение на djini, аз съм +14, а сме в еднакви седмици!  Hug Няма страшно, ще му мислим после, важното е бебките да растат. За това естествено раждане, така си е, природата си го е измислила. Обаче, аз и друг път съм споделяла, че има опасност след раждането на първото бебче , второто да се завърти и тогава... пак си под ножа! Та хем си раждал, хем са ти рязали тумбака. Не го пожелавам на никой!  baby_neutral
Днес бях на консултация, общо взето ме мериха и теглиха и другата седмица ще ми пуснат изследвания. Бебчовците си растат, даже за да се покажат на акушерката колко са големи взеха та се скупчиха точно под пъпа ми и двете, тумбака щръкна много смешно и се виждаше точно къде са с просто око!  hahaha

# 33
  • Мнения: 67
Честито и от мен на мама Зоя!    bouquet Да са живи и здрави малките мацки! Да растат умни и красиви!

И аз да успокоя Джини, че в 30 г.с. бях + 18. Сега съм престанала да се меря. Ще видя накрая колко съм.

Днес крачето ми е по-добре, но глезените и стъпалата са ужас от сутринта. Срам не срам ходих по чехли до лабораторията.   Embarassed Добре че е топличко.

Верче, честито майчинство. Ние сме от другата седмица. За раждането не знам какво да те посъветвам. Аз съм 100% секцио, моите изобщо не рачиха да се извъртят. Седят си напречно един над друг и това е. Посъветвай се и с док. Стаменов, да видиш какво ще ти каже и той.

Оле, стискам палци всичко да е наред на прегледа.

# 34
  • Мнения: 3 926
Момичета, здравейте Hug
Сега започвам да готвя материала за храненето и отглеждането на преждевремнно родени и двойни, и тройни бебоци.
Искам да помоля тези от вас, които бяха на лекциата да ми пишат тук или на лични какво, което не чухте там ще ви е интересно да прочетете. И освен това да помоля за няколко кратки интервюта... Надявам се да ми съдействате Hug
И другите, които не сте били - моля напишете какво искате да видите като такъв материал. НЕ разполагам с много време и място, но пък имам огромно желание нещата наистина да са от полза за бъдещите майки и за вече майките.
отново предварително благодаря.
Освен това обещавам, че месец след излизането на броя на пазара ще предоставя целия суров материал за нуждите на вашата библиотека, за да може повече хора да го прочетат Hug

# 35
  • Мнения: 517
Срам не срам ходих по чехли до лабораторията.   Embarassed

Не мисля, че има несто срамно в това да се ходи по чехли. Като видя дебелия край и аз така сте се нося по улиците, не ми пука...

До момента съм сложила 10 Кила отгоре и вече ме критикуваха в лекарския кабинет, ама те да си критикуват, аз и без това не мога да ям като хората...

Мъжът ми днес сутринта ми сподели, че всъстност едва вчера усетил НАИСТИНА, че малките риткат и се движат. АЗ и преди това му поставях ръката на корема ама той явно не е усетил кои Знае какво, а и не ми казва Simple Smile Движението сега му напомняло За филмите За Извънземни  Joy

# 36
  • Мнения: 4 307
Днес излезе, че за февруари съм +7  ooooh! , а януари бях само +1.Всички ми казват, че само корема ми е голям, обаче то от него какво ли могат да видят? Mr. Green
Важно е, че бебенцата са големки и се развиват.  За плацентите казаха първа към втора степен, което мисля че е добре.
Оле, нали ти казах, че при мен кръвотока на момчето беше малко над границата. Сигридов нищо не каза, но ми показваше там някви граници.
Е, днес на прегледа на ЖК момъка излезе по-едър от девойката. Не знам дали е вярно, във вторник ще видим със сигурност.
Надявам се и тогава да мога да издебна д-р Стаменов и да чуя и неговото мнение.
Иле, пробвай да вдигнеш доста нависоко краката. Обаче поне за половин час, трябва да усетиш изтръпване, мравучкане.  Аз така правя на стената. Не те съветвам обаче да го правиш докато си сама, щото после може да не можеш да се измъкнеш Laughing. Мъжа ти може да помогне с масажи, наистина действат. Прави се поглаждане, с много лек натиск. Почва се от стъпалата в посока към сърцето трябва да са движенията. Прасеца се обхваща леко с две длани и се изтласква кръвта нагоре към коляното.
Не знам коя от всичките мерки помага точно, но днес бях с боти, закопчани до средата Crazy
Асе, като си събера IQ-то, ще прегледам какво си записвах на лекцията и ще помисля. Не очаквам това да ми отнеме много време, щото акъл вече почти не ми е останал.


# 37
  • Мнения: 67
Верче, мерси за съветите. Ще пробвам и това с вдигането на краката като се върне тати. Дано и протеините помогнат.
Споко за килограмите. След раждането нищо няма да остане.

Асенце, Ще се постарая и аз да измисля нещо по въпроса, но засега не ми хрумва нищо .

# 38
  • Софето
  • Мнения: 622
Момичета бях ви писала че желязото ми е много високо но се оказа грешка  Simple Smile, повторих изследванията и всичко е наред.
Аз много искам да раждам нормално, но ще видим до края има още много. До момента съм сложила 4,5 кила.

Мама Зоя ЧЕСТИТО  baloni, да са ти живи и здрави ПРИНЦЕСКИТЕ

# 39
  • Мнения: 3 638
Здравейте и от нас в новата темичка  Hug

И веднага Честита Баба Марта!!! Да сте живи и здрави с бели и червени, здрави и пухкави бебчета!


Честито  и на мама Зоя за прекрасните госпожички с хубави имена!   newsm51
Толкова хубава новина за начало!

За килата само да ви успокоя, че аз към петия месец със сигурност съм била поне с 15 отгоре. Включвам се и в дискусията за раждането като родила нормално  Simple Smile Мисля, че особено при мамите, на които им е второ не е проблем. Разбира се, ако бебетата са разположени с главичките надолу. Иначе при мен беше първо раждане и не мога да кажа, че мина тежко, при това девойките бяха около 3100 и 2800 кг, т.е. не много малки. Но всеки си преценява за себе си, никого не искам да навивам, само казвам, че не е страшно. След раждането на първата изместиха ръчичката на втората и ми натискаха корема, за да не се извърти. В крайна сметка се налижи да я извадят с вакуум, защото нямах контракции. Съветвам ви обаче много добре да обсъдите с лекаря си предимствата и рисковете.
Аз лично исках да родя нормално и се радвам, че успях.

# 40
  • Мнения: 291

честита баба марта да сте живи здрави

# 41
  • Мнения: 154
Здравейте момичета и Честита баба Марта!!! Hug

Вчера мина моя преглед, бебетата са пораснали,
но момиченцето не се храни добре и док. изписа
Дузофарм,освен това започнах и прием на желязо и вече
стомаха ми съвсем се разбърка  Дали на няоя от вас и се е
налагал прием на Дузофарм?
 

# 42
  • Мнения: 1 069


ЧЕСТИТА БАБА МАРТА! ЖИВИ И ЗДРАВИ, ВЕСЕЛИ И ЗАСМЯНИ!

# 43
  • Мнения: 4 307
Честита Баба Марта!
Нека на всички ни  се родят здрави, умни дечица!

Специално за "априлската" серия, за които март месец е много важен -
стискане до край и април да се хвалим с бебоци!

ole, съжалявам за недобрите новини Sad Надявах се всичко да е наред. Сигурно с и много притеснена Hug Не знам нищо за въпросния препарат, а и не съм чела нищо за него по форумите.  Сигридов ли те гледа? Със д-р Стаменов успя ли да се видиш, да чуеш и неговото мнение?  Защо не отидеш и при друг специалист да те погледне?

MALENA*, Слава Богу лабораториите грешат и то не толкова рядко, колкото си мислим!

# 44
  • София
  • Мнения: 803

ЧЕСТИТА БАБА МАРТА

ДА СТЕ БЕЛИ И ЧЕРВЕНИ С ЛИЦА ЗАСМЕНИ  Hug Hug Hug


ЧЕСТИТО И НА МАМА ЗОЯ ЗА БЕБКИТЕ  newsm06 ДА СА И ЖИВИ И ЗДРАВИ

Общи условия

Активация на акаунт