Спешен въпрос за кредити.

  • 2 122
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 18 679
Не я горкосвайте жената....Банките са заринати от такива случаи,
Е, и? Аз всеки ден работя с такива случаи, моите са още по-зле, защото закъсват по независещи от тях обстоятелства/да речем може да те уволнят с основание, но сушата примерно някак си не зависи от хората/. Това не ми пречи да им съчувствам. Наскоро се наложи да съобщим на клиент, че ще изгуби подпомагане в размер на половин милион, човекът се срина. Трябваше ли да се врътна и да кажа - гоуем праз, найш колко такива като тебе съм виждала Shocked Баси, колко безчувстени сме станали хората за чуждото нещастие...

# 16
  • Мнения: 274
Белинда, не ме разбирай погрешно. В случая жената няма нужда от съчувствие а от конкретен съвет и мисля че и го дадох.
А ти като му съчувства на този с половината милион, кво.....А? Какво го грее него, че един служител в банката му съчувствал....Да не би да му оферира схема изгодна за него ? На човека му пука единствено за кинтите, а не за това коя сладурана от банката му съчувства. В случая става въпрос за един от хилядите просрочени кредити. Те се работят по ясно установени правила и ти колкото и да съчувстваш, не можеш да ги промениш. Вместо да бършеш сополките и сълзите на закъсалия длъжник, щом си професионалист му кажи - може да избегнеш това едикак си, тук има вратичка в договора, може да я ползваш за еди кво си, тук банката не е дефинирала ясно едикво си - обоснови се с това, има едиква си врътка и я направи.....Тогава наистина ще получиш аплодисменти и ще те запомни Simple Smile Нали?

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
Първо, не работя в банка.
Второ, много повече съм от сладурана.
Трето, не мислиш ли, че си позволяваш прекалено много съмнения в професионализма ми, след като дори не знаеш какво всъщност правя?
Не знам защо си мислите, че като сме в нета, можем да си говорим каквото си искаме, на когото си поискаме. Не е редно, не е възпитано и е абсолютно ненужно.
Спирам да коментирам тук, защото стана спам. Ако някой сладуран иска да си поиграем още малко на кой е по-по-най разбирач, да заповяда на лични Simple Smile

Аа, и последно. Понякога две топли думи дават много повече от съвет. Който не го разбира, толкова по-зле за него.

# 18
  • Мнения: 274
Сори, ама ще оспамя малко.
Селинджър, винаги съм се чудила защо видимо интелигентен човек като теб се пъне да се прави на тъпо-интересен?

# 19
  • Мнения: 274
Belinda,  Буболина поиска съвет и аз и го дадох съвсем сериозно и добронамерено. Нито съм се заяждал с някого, нито съм се усъмнил в професионализма ти, нито си играя на кой е най-големия разбирач. Занимавам се с финансов мениджмън и инвестиции и покрай това имам преки наблюдения върху проблеми с просрочените задължения. Т.е. говоря конкретно, след като са ме попитали. Не видях в началния пост да е отбелязано "моля, Селинджър да не взима отношение по темата" или "нуждая се от съчувствие и носни кърпи".  Нямам нищо против, дори много бих се радвал, ако някой може да даде на момичето още по-добър съвет и тя се оправи.
И последно -  прави ми впечатление, че болшинството хора тук, трудно или изобщо не приемат мнение, различно от тяхното. Говоря по принцип, не за конкретната тема.
Пожелавам ти най-искрено успех! На закъсалото момиче също! Дано съм бил полезен.
Чао. Лет лав рул!

# 20
  • Мнения: 274
Сори, ама ще оспамя малко.
Селинджър, винаги съм се чудила защо видимо интелигентен човек като теб се пъне да се прави на тъпо-интересен?

Рали, конкретно тази тема ли визираш или питаш по принцип?
Ако е тази , пак казвам - абстрахирайте се от изрази тип "огрухана тьотка" (сори ако някой се е припознал в това определение) и други подобни. Всеки си има стил на изразяване и  е нормално едни да го удобряват , други не. Съвета ми тук беше 1000000000% сериозен и базиран на преки впечатления и опит в тази материя. Колко по- ясно да го кажа??????? В края на краищата, това е само съвет и заинтересованата дама може да не го приеме. А какъв е смисъла за нея, да получи 10 страници постове тип "ох миличка много ти съчувствам. дано се оправиш" ? Какъв?

# 21
  • Мнения: 3 423
Допускам еретичната, да не казвам еротична,
мисъл, че всъщност никой от вас не е прав.
Авторката едва ли иска конкретен съвет, както
и пълнене на носни кърпи Белана. Тайната мисия
на тази тема е да се намери някой, който да поеме
въпросните кредити на приятелката. Меценат някой.

# 22
  • София
  • Мнения: 4 423
Много, много благодаря селинджър    bouquet
Разпитах по  - подробно, тя ми каза, че е благодарна на Господ, че няма поръчители , така че в момента никой няма да пострада.
Парите са и отпуснати на база доходи, доказани и са отишли за ремонт на жилището под наем, също така е погасила голяма сметка за парно ( всичко това е за сметка на наема, отпада някаква сума доколкото разбрах), правила е подобрения, ходила е на екскурзия, въобще такива неща, които всеки нормален човек прави.
Знае ли обаче човек, кога ще му се случи случката, много неприятно, много, единственото от което има нужда е да намери добра и платена работа, дано да стане, защото е на 45 години, кадърна е, но знае ли човек.
Благодаря отново, дано в рамките на тези 3 месеца да се оправят нещата.
лИСКЕ, последното ти изречение е пълна глупост, извинявай Close, просто търси съвет жената, аз знам, че тук има хора, които се занимават с такива неща и ще помогнат, така както направи Селинджър, моля те без да правиш филми, сценария не е добър.

# 23
  • Мнения: 3 423
Ок, Бубси, отпада. Остава другото.
Късмет!

# 24
  • Мнения: 139
Буболина,
Някъде спомена, че приятелката ти е била уволнена.
Щом е работила на такава прилична заплата сигурно с уволнението е получила и някакво обещетение, или ще получи такова. Дали няма начин да внесе няколко вноски напред, за да не се тревожи за кредитите, поне на най-първо време?
Не съм специалист, но питай я не стои ли пред нея някаква такава опция. Дано бързо си намери работа.

# 25
  • София
  • Мнения: 4 423
Да, сигурно има такава възможност, ще я питам.
Благодаря.

# 26
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Eдва ли жената може да си позволи дълго да стои без работа. Ще търси и ще намери нещо, а ако не може да си позволи такива вноски, трябва да отиде и да предоговори условията. Кредитния инспектор ще предложи варианти за погасяване. В договорите на подобни кредити без обезпечение обикновено има условие, че при смяна на работата с друга се предоговарят.
Щом няма собственост, реално нищо сериозно не могат да и направят. Дори да я осъдят, ако няма какво да и вземат, все тая, най-много да не може да пътува в чужбина докато не се оправи с банката, обаче ще я притесняват постоянно. Покриването също не е добра идея, най-добре е да започне каквато и да е работа за да има доходи, които да се превеждат на сметката, да предоговори условията за изплащане и междувременно да си търси по-добра работа, която ще я устройва. Това същото беше казано на една моя позната от нейната кредитна инспекторка в аналогична ситуация.

# 27
  • Мнения: 592
Ееее, Селинджър, къде се подвизаваш сред тия мацки!!! Ама и аз да им кажа, че си напълно прав, пък те да правят каквото си знаят. Само да поясня- ти обясняваш ситуацията в Сф, а извън нея е малко по-хард. Минал съм по пътеката, като поръчител- единствения път когато станах заради приятел. Не ми стана ясно какво плаща всеки месец на кредитната карта- плащаш ако харчиш с нея, ама сега даже да я върне, да не се изкушава повече. Ако дамите не бъркат кредитна с дебитна?! Най-важното за мен е да си намери работа-иначе е глътнала водичка до две. Понякога шоковата терапия върши по-добра работа /имам предвид думите ми/

# 28
  • София
  • Мнения: 4 423
: Unknown_lady,да, благодаря ти, наистина не може да си позволи да стои без работа, дори да намери добре платена,  едва ли ще е толкова добра като предишната.
Тези кредити били страшна работа, не мога да повярвам как може да ти се обърне живота за 24 часа. Confused

# 29
  • Мнения: 533
Селинджър , какъв е този кредитен регистър?В него водят на отчет нередовните платци ли?

Общи условия

Активация на акаунт