Ot novo za maj4instvoto

  • 2 300
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 616
Разлика в семейството няма. Естествено че няма.
Разликата е административна.
Ако родиш едно сега, ще си получиш "помощ" за дете, ще си получаваш майчинство.
Ако родиш след 4 години второ - ще си получиш "помощ", ще си получиш майчинство.
Както е редно - да си покриваш разходите.
Т.е. за двете деца получаваш две помощи.
Ако родиш близнаци - получаваш една помощ и половина, а не две! Ето, това е разликата. Разходите са двойни, а отпусканото от държавата не е двойно.
(не че тя отпуска достатъчно, но това е друга тема)

Та ако имам две деца с разлика, държавата ме подпомага за раждането на две българчета.
Ако имам две деца близнаци, държавата ме подпомага за едно българче и половина  Joy
Знам, че изказването ми е елементарно, но напрактика точно така излиза! все едно раждаш и храниш и възпитаваш едно дете и половина!
 Peace

# 16
ОК. Схванах идеята. Но нещо не ми се връзва. Помощите за разяждане при нас си беше х2 а майчинството ще е х1, къде са тези х1.5.

# 17
  • Мнения: 1 895
Детските - получаваш вместо две помощи по 25лв , три помощи по 25 лв - тоест увеличението е там и ти плащат като за дете и половина за всяко от малките. Това беше единствената екстра, която правителството отпусна на близнашките семейства, тъй като им се досвидя двойно майчинство за майките на две едновременно родени деца.

# 18
  • Мнения: 616
Добре, съгласна съм, възможно е да ми куцат цифрите... това беше последната информация, която имах - че ти се изплаща помощ за едно бебе + половин за второто. Ако не е така - още по-добре!
а за майчинството... аз знаех че е х1.5, то пък даже нямало и толкова... защо? Нали децата са две?!

# 19
  • Мнения: 25
Браво,показваме,че има наченки на  гражданско общество дайте и повече идеи.Нека да формулираме едно пробно писмо до всички институции към които ще се обърнем,давайте идеи пак ви моля  Peace

Общи условия

Активация на акаунт