Частни детски ясли

  • 17 978
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 62
 Здравейте всички.

Искам и аз да задам един въпрос за частните детски заведения. Детето ми в момента е в държавна ясла. От базата и персонала съм много доволна, но малкият много боледува. Но по въпросът с боледуването, подозирам, че няма значение каква ще е яслата, държавна или частна, нашата лекарка ми разказваше за свои пациенти в частни ясли - по 3-4 деца в група и пак боледуват.

Това което ме интересува е работното време. И двамата с мъжа ми работим до 6:30-7:00 и взимането на детето сега става като се редуваме да излизаме по-рано, което е много трудно и неудобно, тъй като и двамата работим на по един час път от вкъщи, а яслата е близо до дома ни. Чудех се, ако го запиша в частна ясла, има ли опция да стои там до по-късно и след това пак да ползва транспорта, който предлагат? Защото съм виждала микрубусчетата на разните градини в около 5-6 часа да си разнасят "питомците" по домовете и се чудех дали това е за всички или мога да си платя и да ми го докарат по-късно?

А и другият проблем, разбира се, дали ще бъде само той останал последен? Моля, тези, които имат опит да споделят, че едва е почнала учебната година в яслата и вече сме на зор  Close

# 16
  • София
  • Мнения: 7 242
Трябва да питаш в конкретна частна градина.
В бившата на дъщеря ми започваха да ги разкарват от 17.30 ч, но понеже бяха много, при нас буса пристигаше около 18.30 - 19 ч и през цялото време детето се кандилкаше вътре. Общо взето имаха желание да се съобразяват с програмата на родителите, но нямаха голяма възможност, т.к. разполагаха с един бус.
Сега дъщеря ми ще е в друга ДГ, където транспорта се предлага в два варианта - по-евтин -спирка /на определено място в определен час/ или индивидуален /от врата до врата/- родителят определя часа и мястото.

# 17
  • В офиса
  • Мнения: 4 017
Лекси, това с часа и мястото страшно ме впечатли. Какво означава по-точно? В някакви рамки ли се движи този час. Или се заплаща допълнително, ако се поиска по-късен час. И каква е цената на въпросния индивидуален транспорт?

# 18
  • Мнения: 62
Здравей, Лекси!
Благодаря ти за отговора, който си ми дала. Дали можеш да ми кажеш коя е новата градина на дъщеря ти, за да я проуча? Ще се радвам и на някакви отзиви, евентуално цени и дали според теб покриват това, което получаваш. Аз сега разглеждам сайтовете на градините и най-вероятно ще пиша до тези, които са ми харесали, но ми се иска да чуя и мнения на мами.
Благодаря ти предварително Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 7 242
Тинкърбел, ако детето се взема и оставя на спирка и в час, определен от ДГ цената е 3 лв на ден. Ако го вземат/оставят от/у вас, в час, определен от теб - 5 лв. Часът обаче все пак не може да е произволен Wink. Как е във вашата ДГ?
Лейди, градината е Увекинд. Все още нямам преки впечетления, т.к. дъщеря ми тръгва от понеделник.
Давам ти линк, към една тема, където градината е доста обсъждана. Една от директорките на Уве - Сарина Филева също има мнения в темата, като е дала и конкретните цени.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=10145.60

Последна редакция: ср, 07 сеп 2005, 13:38 от Лекси

# 20
  • В офиса
  • Мнения: 4 017
При нас взимането и оставянето става от врата до врата, но часът го определят те. И е безумно ранен - 5:30. Което означава, че дребосът виси при мен поне още 1 1/2 часа. И лудницата е пълна. Не споменавам че за да стои мирна се тъпче с една камара боклуци и колко досажда на колегите....Поне не се кандилкат много-много в микробусчето - максимум 1/2 час. А таксата е 2.25 Евро на курс.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Обиколи ги всичките лично, за да имаш преки впечатления, след като го направих се отказах от идеята за частна ясла и градина и то не заради парите.
Единствената, която наистина си заслужава парите и доверието да им поверя детето си е Чуден свят - независимо, дали английската или българската. Ако те интересува ще ти дам координати, но аз лично предпочетох хубавите държавни ясли в Изток.

Общи условия

Активация на акаунт