Колко дълго продължиха коликите при вас?

  • 4 067
  • 77
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 999
Цитат
Детето храни ли се с друго, освен с мляко? От колко време плаче така? Имало ли е период на преустановяване на коликите преди това, за което пишеш сега?
Към 40 ден бяха спряли за една седмица и после пак започнаха, но не бяха силни както сега.
Малката е само на кърма. Давам и еспумизан и чай от копър. Аз също пия чай от копър. Най силни са и също докато я храня. Суче 10мин. кротко и след това започва едно дърпане едно свиване и много пръцка.Единственият начин да я накърмя спокойно без да плаче е като я кърмя права и разхождайки се из стаята, направо е ужас.

# 16
  • Мнения: 24 467
Лекарката прегледа ли коремчето?

# 17
  • София
  • Мнения: 790
6 месеца.

# 18
  • Мнения: 252
До края на 4 месец имаше силни колики. После бяха на периоди, но по - слаби. До края на 6 месец отшумяха напълно.

# 19
  • Мнения: 999
Цитат
Лекарката прегледа ли коремчето?
Да прегледа я и го преслуша със слушалките и каза че и  е доста "бурно"

# 20
  • Мнения: 523
До 3 месеца и наистина беше голям кошмар и то денонощен . Ужасно е . Но между другото най - силните капки за колики са Sab simplex . Когато коликите са най - силни и те не помагат де . newsm78 #2gunfire

# 21
  • Мнения: 24 467
Важното е да изключи лекар заболяване /имам предвид възпален апендикс, перитонит или др./. Затова аз лично при коремни болки винаги посещавам лекар. Даже преди 3 седмици викахме Спешна помощ за коремчето на малкия ми син, отзоваха се веднага, като споменах коремни болки у бебе. Оказа се вирусна инфекцийка, която мина точно за ден. Него го хваща в корема с разстройство. Лекарят също каза, че винаги при такива сигнали държал да прегледа лично, за да "зачеркне" нещо сериозно. Затова ти зададох тези въпроси, преди да ти напиша какви опасения може да имам. Не исках да те стряскам.
 Ако са истински колики не е задължително да минат на точно 3 месечна възраст. Попитай за капчици. Ние ползвахме с големия Саб симплекс, но нямаше много полза от тях, облекчаваха за кратко. Капчици могат да се дават и на бебенца, които се кърмят.

# 22
  • Мнения: 5 362
При нас около месец, но да ги нарека колики ще е преувеличено.Почти не сме ги усетили  Rolling Eyes
И при нас беше така.Калина почти нямаше колики.

# 23
  • Мнения: 545
Четири ужасни месеца, мислех, че няма да доживея края, им но сега едва си ги спомням. Вярно било, че се забравя Grinning

# 24
  • Мнения: 999
JudyДавам еспумизан но не върши особена работа, давала съм и Инфакол, но и те не помогнаха. Аз  също съм се замисляла дали не е нещо друго заради това че плаче докато я храня, но тя все пръцка и и пукат чревцата, а и лекарката каза че са колики. Дано преминат вече че ще полудея.

# 25
  • Мнения: 24 467
Честно да ти кажа с големия ми син стигнах до лично убеждение, че при колики лекът е просто да минат. Важното е наистина да са колики, а не нещо друго.
Всичко сме пробвали- и капчици, и носене на едната ръка по коремче, и разтривки на коремчето, и духане със сушоара /това го успокояваше/ и т.н., но при хранене и малко след това си ги имаше и, както ти споделяш, изпускаше газове непрекъснато.
Нощем го вземахме на компютъра на ръка и го тръскахме, докато някой от нас играеше на една пъстра игра и той позяпваше в екрана, унасяше се.
Дори именно заради коликите големият ми син започнахме от някъде към втория месец да го слагаме да спи по корем- единственият начин да спи малко по- спокойно. И днес, след осем години, той продължава да спи така. Не препоръчвам това, но на нас определено ни помогна.
Нека, ако може, някой да те отменя за някой и друг час...

# 26
  • Мнения: 7 474
Два месеца бяха, втория и третия  Wink

# 27
  • Мнения: 744
Между 15-ти и 45-ти ден Peace.

Давах Лефакс и чай от копър/Хип/

# 28
  • Мнения: 159
на сина ми коликите бяха до втория месец.саб симплекс му действаха много добре.
дъщеря ми беше с жестоки колики до шестия месец вкл. и нищо не й помагаше.с нея изпробвах абсолютно всичко,което беше за колики на нашия,европейския и американския пазар. на бабешкия също  Wink . дано по-малко бебчета са като нея,защото е ужасно мъчително и за родителите!

# 29
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не сме имали колики Laughing, дано и зъбите минат без проблем Praynig

Общи условия

Активация на акаунт