Мама....светица или деспот

  • 5 079
  • 94
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 867
Имали сме няколко сблъсъка. Не много драматични.
Тя ме уважава като пораснал самостоятелен човек.
Аз й се възхищавам.
Понякога се чувам как изричам нейни реплики.

# 16
  • Мнения: 2 161
Нито светица,нито деспот.Ние имаме 18 години разлика,бяхме близки и сме близки.Всеки ден се виждаме,след смъртта на баща ми аз съм центърът на нейната вселена.Вбесява ме понякога,но се успокоявам,че аз нея повече.

# 17
  • Мнения: 620
Нито светица,нито деспот.Ние имаме 18 години разлика,бяхме близки и сме близки.Всеки ден се виждаме,след смъртта на баща ми аз съм центърът на нейната вселена.Вбесява ме понякога,но се успокоявам,че аз нея повече.

Нашата разлика в годините е същата. Peace
Не смятам,че това е основния проблем Confused
Просто си е до човек.....
Предполагам,че и аз я нервя,но след като казваш,че когато се наложи ще "прегазиш всичко,в името на доброто на детето си,а в следващото време - в пристъп на отмъстителност към друг човек (свързан с детето ти) правиш неща,които може да рефлектират трайно и не съвсем благоприятно върху него ....... newsm78

# 18
  • Мнения: 78
Нито едното, нито другото. Мама е човек, нормален човек, има прекрасни качества, има и много недостъци. С годиниките, недостаъците все повече се набиват в очи, но пък качествата й са това, за което я обичам. Едно време я боготворях. Сега сме равни. Казваме си директно нещата в очите, което често е повод за разправии. Но фактите са си факти - разчитам на нея на 100%, тя е Човекът до мен, когато имам нужда, а съпругът ми не може да се отзове/което е често, по стечение на обстоятелствата/.
Споровете ни са за битовизми/ защо пак миеш на ръка, тая миялна за какво е?; защо седиш по къс ръкав, а детето е с две блузи?; защо пак си ми пренаредила шкафовете, нищо не мога да си намеря!!! Simple Smile/ Но истински лоша дума от майка си никога не съм чула Hug

За мен се отнася същото  smile3521
До преди няколко години не можех без нея, сега не мога непрекъснато до нея, но ако не я чуя, даже само за да поспорим и да ме подразни и поядоса, все едно съм проспала целия ден  newsm62
ОБИЧАМ ТЕ МАМО  newsm51

# 19
  • Мнения: 959
Близко е до светица, ама все пак не е. Grinning
За мен тя не е само майка ми а, и най добрата ми приятелка.
 За мен това е най важното да мога да споделя с нея всичко.
 Не се ядосвам когато ме критикува. Но, тя го прави доста рядко.
 Иска ми се, по често  да заема някаква позиция а, не да ми казва :"достатъчно си голяма за да си прецениш и решиш сама.  Simple Smile Но, май точно за това най много я обичам и уважавам.Не ми натрапва своите схващания.

Мамо... Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 1 008
Мама е една жена на 51...Не е светица, не е и деспотична. И сме се карали, и сме си крещяли... Но нали това е мама...

# 21
  • Мнения: 2 149
Майка ми е светица Heart Eyes
През целия ми съзнателен живот не е направила или казала нещо,с което да ме нарани.
Тя ми е най-добрата приятелка и не виждам живота си без нея Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 3 675
аз съм се оплаквала тук от майка ми, но дълбоко в себе си я обичам и уважавам.всъщност никой не е идеален, пък майките всичко правят от любов към децата си, дори когато им крещят.вярно е караме се понякога, но след това винаги си прощаваме.

# 23
  • Мнения: 4 965
С моята майка имаме много интересна връзка - винаги сме били "на контра" и сме се борили коя е по-силна от двете, но и винаги сме били много добри приятелки. Тя е била "моят гръб" и "моето рамо", а често аз съм била за нея не само дете, а и "майка", и "учител".
Не е светица, но не е и деспот.
Тя е МАМА. Heart Eyes

# 24
  • ГР. ВАРНА
  • Мнения: 134
НА НАШАТА МАЙКА И ВИКАМЕ СТЕФАНИ ХАРПЪР--НО МНОГО СИ Я ОБИЧАМЕ

# 25
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Жената, която ме е родила и отгледала е светица   bouquet  bouquet  bouquet

# 26
  • Мнения: 1 427
Мама е душичка,много я обичам,но понякога така ми лази по нервите,че smile3511 Понякога имам чувството,че аз съм майката ,а тя е детето,непрекъснато трябва да и помагам.Понякога пък като почне да ми "съветва" и то за неща,които знам по-добре от нея/например да готвя/. Ама какво да я правя,такава си е .... Hug

# 27
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Майка ми е свят за мен човек... светица... мне... така се окачествяват един други люде, след едни различни от живота събития.

Деспот - в никакъв случай. Но май аз съм за моята дъщеря  Rolling Eyes Confused Blush Tired

# 28
  • Мнения: 2 479
     Никога не ми е натрапвала мнение, никога не се е опитвала да ме контролира, винаги ме е подкрепяла, дори да не ме е разбирала.
     Не е обаче светица - като всеки човек си има недостатъци в характера, някои от които въпреки че виждам, за съжаление може би съм копирала от нея, макар да сме твърде различни една от друга.
     Карали сме се, наранявали сме се, но винаги много сме се  обичали!

# 29
....чували ли сте за чупакабрата, която живее в Чили? За полумитичното същество, което пие кръвта на домашните животни и на децата правейки една дупка в тялото им след което горките същества предават Богу дух? Всичко, което майка ми е направила за мен зорлем е с едничката цел да ме държи в зависимост и да се облагодетелства с каквото може от мен и от семейството ми. Има състояние, което възлиза на стотици хиляди, а единственото и дете живее по квартири... какво повече да ви кажа... на никого не го пожелавам, дори на най-големия си враг. Ако има и други такива случаи, кажете да се успокоя, че не съм само аз.

Общи условия

Активация на акаунт