Документи за РЕЛК

  • 12 710
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Ами.... какво?
И аз днес е ядосвам, че иначе ми казват как детето е изостанало и не дават гаранции, че ще се оправи... И положението е сериозно и дайте да го тъпчем с лекарства да стимулираме мозъка.... а като става дума за пари, всичко ни е ОК...  #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Последна редакция: пт, 10 юни 2005, 20:28 от firebird

# 31
  • Мнения: 3 743
Гледам, че всички продължавате да говорите за РЕЛК, а то вече било само ТЕЛК и съответно на мен ми казаха, че поради тази причина давали по-малко проценти. Едва ли е така само в нашата област, предполагам навсякъде.
 ...
Ние преди месец бяхме на ТЕЛК и процентите са същите като в предишното решение от РЕЛК-а.

# 32
  • Мнения: 1 710
Ами то това е най-тъпото на тия решения. Изоставаме, а като стане дума тая държава пари да ти даде и чакай да видиш какво става - ходене по мъките. Иска ми се да имаме възможност да изкарваме всички достатъчно та да не ни се налага да се "молим" за тия помощи.

# 33
  • Мнения: 2 543
Аз да си призная все още не съм ходила за ТЕЛК за моето дете. Със сигурност той има право на това, но честно казано нямам сили за това. Не че сме богати и че тези пари са ни излишни, но се оправяме и без тях. А като си представя как се отнасят с хората тъпите бюрократи и колко малко е състраданието, ако изобщо го има, и ми се отщява! Сигурно някога и това ще направя, но засега предпочитам да си живея така! Embarassed
Сигурна съм, че хората с увреждания биха живели по-достоен живот, ако не ги унижаваха социални работници и некадърни лекари. Ето това прави хората инвалиди, а не тяхното увреждане! Sad

# 34
  • Мнения: 1 710
Аз да си призная все още не съм ходила за ТЕЛК за моето дете. Със сигурност той има право на това, но честно казано нямам сили за това. Не че сме богати и че тези пари са ни излишни, но се оправяме и без тях. А като си представя как се отнасят с хората тъпите бюрократи и колко малко е състраданието, ако изобщо го има, и ми се отщява! Сигурно някога и това ще направя, но засега предпочитам да си живея така! Embarassed
Сигурна съм, че хората с увреждания биха живели по-достоен живот, ако не ги унижаваха социални работници и некадърни лекари. Ето това прави хората инвалиди, а не тяхното увреждане! Sad

Да, абсолютно съм съгласна с това. И не знам защо се изчервяваш, че не се ползваш от тези услуги - не си пропуснала много, а само една малка лудница и наистина много унижения.

# 35
  • Мнения: 2 543
Ами, Мая, досега единствената реакция, която съм срещнала на това мое решение е :"Ама, как така! Тези пари ти се полагат! Кой ти ги дава? Ааааааа, трябва!!!". На всичко отгоре като се срещна с някоя майка не дете с нашия проблем само за това се говори. Почти никой не иска да говори за нещата, които мен ме вълнуват - рехабилитацията, интеграцията, технически въпроси - не!  Разбира се, изключвам PetiaK и още няколко човека, с които намерих общ език! Говори се само и единствено за някакви документи, за някакви общини, комисии... Аз пък не искам и това да преживея! А те не го разбират!
Знаех си, обаче, че вие ще го разберете! Heart Eyes Hug

# 36
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Взехме си решението - 20%. Заради изоставането в развитието.
Мая Стойчева, искам да те питам, на вас как ви признаха предните месеци?
Мисля да обжалвам, защото в експертната оценка пише за вродени цепнатини на устната и небцето 80-100% до корекцията, при нас корекцията е станала на 14 мес, поне за тия 14 мес. не могат ли да ни дадат друга оценка...?

# 37
  • Мнения: 1 710
Не знам мила. При нас когато отидохме на РЕЛК Гого в настоящия момент беше в такова състояние. Затова ни признаха месеците назад. Не знам след като корекцията е напарвена дали може да се направи нещо за 14 месеца назад. Но се бори. Питай на място как можеш да обжалваш. В крайна сметка сте ги дали тези пари.

# 38
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Мерси, Мая, ще се опитам. Нашата лекарка каза да се основа на това, че не е завършило лечението и че има неотразени в документите проблеми.

Обжалването става, като в 14 дневен срок от излизане на решението, се подаде жалба  (свободен текст), адресирана до НЕЛК. Подава се пак на онзи адрес, ул. Иларион Макариополски 10.

# 39
  • Мнения: 1 710
Добре ви е посъветвала докторката. Стискам палци да стане.

# 40
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
firebird, да не те отчайвам, но май от началото на тази година не признават предишни месеци. За миналите години знам, че се е изплащало назад от евентуалната дата на увреждането, но вече не. При нас лично, парите почнаха да ги изплащат от датата на решението на ТЕЛК-а. Колкото до обжалването, обжалвайте, още повече, че имате и основания посочени от лекарката ви. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт