Български пощи

  • 3 888
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 222
Ох, и аз имам с пощата проблеми ....
И се чудех даже, някой, някъде жалвал ли се и къде?  newsm78

Дали Комисията за защита на потребителите е място, където можем да пуснем оплакване и най-вече да има ефект  newsm78
По друг повод се обърнах към КЗП (по е-mail) и получих отговор. Беше нещо от рода - "в този случай по закон имате право да направите това и това, а ако не помогне, елате с всички документи, които имате по случая еди къде си, пуснете писмена жалба и ще направим проверка". Иначе, една приятелка се жалва в комисията за едни обувки, които се разпаднаха на първото обуване, а в магазина не искаха да й ги сменят. Като дойдоха тези от КЗП, ела да видиш как омекнаха, че и парите й върнаха. Иска ми се да вярвам, че ще има полза, ако се обърнеш към тях. Другия вариант е да пуснеш жалба, адресирана до ръководството на пощата или до контролен орган, който отговаря за тях (кой е, обаче, представа нямам). Успех!

# 16
  • Мнения: 137
Изпращайте винаги препоръчано. Така писмата и колетите си имат номера и тях не ги пипат. Малко повече струва като пари, но поне си спестявате тези главоболия. Иначе много лесно "се губят"

# 17
  • Мнения: 953
Или ползвайте куриерски служби,особено когато е за нещо вътре.
Аз поне с куриерските служби нямам проблем.Международни пратки сме пращали и получавали и всичко си е било ок.
Говоря за частните ,а те са много за това не изреждам.

# 18
  • Мнения: 3 641
Все пак нещо сте получили. Аз така и не си получих от Англия колет с парфюми, бельо и дискове със снимки/това беше ценното за мен/ .
 От Английските пощи изкара бележка, че пратката е изпратена за България. Т.е. тук някой пощаджийка ми е хвърлила дисковетеи се пръска с моите парфюми #2gunfire #2gunfire

# 19
  • Мнения: 288
 Мъжът ми е в Словения и за 14 февруари ми прати подаръче. Получавам колетчето в найлонов плик с бележка, че е нарушена целостта на опаковката и е било преопаковано. Хартиеният плик беше разкъсан и лепен с тиксо. Не липсваше нищо, но бонбоните бяха без целофанената опаковка, кутията беше пропукана и лепена с тиксо- отваряли са ги да търсят пари. Направо се потресох.
 Мартеничките, които му пратих, така и не ги получи. Изобщо отврат!

# 20
  • Neverland
  • Мнения: 143
И аз тук!Идва ми да ги гърмя всичките и пощенските служители и митничарите #2gunfireДнес взех пратка от която липсваха половината продукти  ooooh!И как да докажа какво трябва да получа,въпреки че ги отворих там?!Вярно нямаше фактура ,но ние пък нали не искаме заради разни мита и т.н.Това е втория случай и не знам вече и аз как да процедрам  ,освен този  #2gunfireАма първия като беше с фактура ,все тази...пих една студена вода!

Последна редакция: вт, 04 мар 2008, 17:55 от Ana Maria

# 21
  • Мнения: 1 947
   Пратих колет до България, застрахован. Трябваше да е там най-късно
миналата сряда, хайде да е четвъртък. Няма го. Проследявам пратката -
заминала е отдавна, но дотук мога да видя. С DHL е пратен, които тук
обслужват немската поща. В България DHL или пощата трябва да го
достави?
Сега ми хрумна това. Сестра ми, на която го изпратих, е
ходила в два клона на пощата и го няма (дадох и номера на пратката).
Парцалките ще ги преживеем, но пратих играчки и мартенички на
децата... Sad И толкова дълго се колебах струва ли си да го пращам,
след като знам какво може да му се случи... Cry

# 22
  • Мнения: 646
Ако номерът на пратката е с 10 цифри е възможно и да е с DHL, но пак щеше да е пристигнала вече...Виж в сайта www.dhl.com - има проверка на пратки по номера или на 070017700 питай кой поема пратките и какво става с тях.

# 23
  • Мнения: 1 432
Този колет е за мен. Утре ще отида в ДЧЛ  Confused

# 24
  • Мнения: 1 947
   Всъщност са 11 цифри и една допълнителна отзад, не са ми ясни, но да, трябваше да е дошъл...
   Witchy ще види на място. Wink Че и още един пратих после, за друг човек... Ооох, никога вечеееее!!!

# 25
  • Мнения: 169
Получавала съм колет отварян и залепен с тяхно тиксо след това. Странното беше,че нищо не липсваше. Но следващите 2 колета вече 5-та година не пристигат. търсихме ги от чужбина, там казаха влезли са в България, тук не сме и чували за колети за вас... теглих им една и забраних да ми пращат каквото и да е!

# 26
  • Мнения: 1 849
Изпращайте винаги препоръчано. Така писмата и колетите си имат номера и тях не ги пипат. Малко повече струва като пари, но поне си спестявате тези главоболия. Иначе много лесно "се губят"

Мноооого жестоко се лъжеш! Миналата година (края), пратих една фактура, никой не разбра къде отиде... Две седмици как сме карали без пари с две деца ...  #2gunfire Казаха ми, че след месец съм имала право да си я търся... а до този месец, кой ще ми храни децата? .... Децата ми се разболяха тогава, че нямаше как да ги помъкна и да си търся правата.

# 27
  • Мнения: 56
Откраднаха ми поканата за сватбата на най-добрата им приятелка, изпратена от Холандия. За какво им трябваше?

# 28
  • Мнения: 33
Изпращайте винаги препоръчано. Така писмата и колетите си имат номера и тях не ги пипат. Малко повече струва като пари, но поне си спестявате тези главоболия. Иначе много лесно "се губят"

Точно така, и аз стигнах до това заключение. Често пращам снимки на малката от Германия до България, нашите още не са я виждали на живо, те за тези снимки живеят, но никога, когато съм ги пращала като обикновено писмо, не са ги получавали. Принудих се да го пускам препоръчано (струва 4 пъти повече, но пристигат). За всеки случай винаги с големи букви на плика пиша: НЕ ОТВАРЯЙ, СНИМКИ!

# 29
  • Мнения: 2 005
По принцип, спорните въпроси в Реп. Булгаристан се уреждат в съда, обаче де факто, пишете на шефа на институцията, която считате, че е нарушила правата ви! Много често нещата се оправят на "споразумение", т.е. виновния се признава за такъв и получава санкция под минимално предвидената от закона, фактически - почти никаква.  Joy

Общи условия

Активация на акаунт