Вярно ли е че в градините се дават пари, за да се гледа по-добре детето?

  • 2 043
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 19 302
Малко офф да запитам как с такса от 40лв се плащат заплатите на тези учителки и другите разходи? По колко деца са в една група- 30 ли?

# 16
  • Мнения: 4 406
Малко офф да запитам как с такса от 40лв се плащат заплатите на тези учителки и другите разходи? По колко деца са в една група- 30 ли?
говорим за държавна детска градина- което означава, че не от таксата се плащат заплата и разходи. общината предвижда за издръжка на всяко дете към 120 лв, 40 лв от родителите и останалото- субсидия.

# 17
  • Мнения: X
Никога не съм давала пари, за да ми гледат детето. Нито в яслата, нито в градината.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 366
Моя позната плаща на лелката в яслата. Не знам за коя точно ясла става въпрос, но като се видях с познатата ми тя ми каза че плаща и така е спокойна че детето е добре обгрижвано и не го тормозят. Моето чене увисна защото не бях чувала това нещо да се прави и не питах колко дава.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 079
Давате пари и после всички викаме: "Олеле! В България има много корумпирани хора!" Shocked
Не мога да разбера тези, които дават допълнително пари. newsm78
Като сте решили да ви гледат детето по-добре защо не давате детето си в частна градина или защо не извикате детегледачка вкъщи?  newsm78

По темата - нито съм давала, нито ще давам пари на някой, за да си върши съвестно работата. Naughty
А и, (пу-пу!  fingerscrossed ) нямам нужда от това!  Peace

# 20
  • Мнения: 2 556
Ако детето ми има някакви по-специални нужди или изисква допълнително грижи, бих давала пари допълнително или бих носила бонбони, кафе и т.н. Хич няма да ме притесни дали някой ме намира корумпирана или не.

# 21
  • Мнения: 55
Не знам подробности, искрено се надявам да е много рядък случай.Не бих се и замислила да давам пари на някой за подобно нещо, това е безумие.Споделих на една позната, че започнаха да се държат много лошо с нас в яслата и тя ме попита дали им давам някакви пари.Аз й казах че не.Тя ми каза че има комшийка която работи в градина и се прибирала всеки ден с 80-100 лв.Също така нейни колежки майки и баби също давали определени дни определена сума пари, нещо от сорта на понеделник и четвъртък по двадесет лева.Направо съм възмутена.
Каква далавера, няма никакви проблеми, който желае да отиде да носи по 100 лева на ден допълнително.В бюрата по труда таблата са засипани с търсене на учители и лелки за детските градини.Съобщиха, че разкриват  и нови детски градини.Има възможност за такава далавера.Успех  neneto!!!!!!!! Иди и почни там, пък ако е добре и ние ще дойдем  да си похапнем от меда.

# 22
  • Мнения: 4 451
Tва го чувам за първи път. Shocked Почти съм сигурна, че в нашето малко градче няма такава практика. Но не бих се учудила, ако някъде я има.

Последна редакция: нд, 02 мар 2008, 16:21 от Vivi

# 23
  • Мнения: 190
Вярно е,да.Моите деца са големи и не са на ясли и градини ,но децата на сестрите ми и на доста приятелки са и знам със сигурност къде,колко и на кого се плаща.И те си признават,че по този начин стимулират корупцията,но било по-добре,вместо детето да страда.И не става дума за една детска градина.

# 24
  • Мнения: 19 302
Мен направо тръпки ме побиват как така ще ми тормозят детето! Ами, извинявайте, но това е ужасно! Ако човек не може да го премести в друга детска градина или ясла, естествено, че ще дава пари да го гледат по-добре. Ако детето има здравословен проблем и се налага по-специално отношение към него. Въобще не ми пука за корупцията, щом детето ми ще страда. Ако става въпрос за големи суми, бих си намерила детегледачка.
Съжалявам за острата реакция, но толкова теми изчетох във форума за тормоз и лошо отношение в детските градини, че отсега съм в чуденка какво да правя като се върнем в България.

# 25
  • Мнения: 1 172
Не знам за тази практика, но има друга, много по-ефикасна. Този родител купил телевизор, онзи пък сменил дограмата... Съответно на децата им се объща специално внимание.  Wink

Не виждам разлика в отношението към детето ни преди да спонсорираме градината и след като сме започнала да я спонсорираме. Също и не виждам разлика в отношението към нашето дете и тези деца, чиито родители нямат възможност или желание да спонсорират. Всичко си е до персонал, вероятно.

# 26
  • Мнения: 2 978
Аз пък днес чух, че има родители, които умират да дават пари и после да пишат тук, че им искат.

Не мога да разбера какво се правите на ударени, че за първи път чувате.
Някъде има, някъде няма.
Като сме смотани да даваме, ще си искат, това е!
Нали знаете приказката за баницата?

Има толкова добри и съвестни учители, които съм сигурна, че ще потънат в земята от срам, само като прочетат това!

п.п. Нането, ако искаш да кажеш нещо конкретно го напиши. Недей само да всяваш смут и да гледаш сеир!

# 27
  • Мнения: 4 292
Не виждам разлика в отношението към детето ни преди да спонсорираме градината и след като сме започнала да я спонсорираме. Също и не виждам разлика в отношението към нашето дете и тези деца, чиито родители нямат възможност или желание да спонсорират. Всичко си е до персонал, вероятно.
Не съм написала поста си за да се заяждам или критикувам някой! Това което казвам е абсолютен, неоспорим факт.
И щом съм го написала, значи съм видяла разликата. Нека хората да спонсорират щом е в името на децата, но е нечестно да се отричат очевидни неща.
Отделно, че е пълно с родители-натегачи. На последната родителска среща, някои сами решиха да купят телевизор за групата, въпреки, че самите учителки бяха и продължават да са, доста скептични към идеята. Да, ама 21 инчовите не били подходящи... Трябвало поне 28 инча. Всъщност, нямало да е лошо направо LCD, че да не ги болели очичките децата... ooooh!

# 28
  • Мнения: 2 978
........Всъщност, нямало да е лошо направо LCD, че да не ги болели очичките децата... ooooh!

Ох..да бяха купили по една книга тия натегачи! ooooh!

# 29
  • Мнения: 1 172
В нашата градина никой не е искал пари. Нито някой ме е занимавал с нуждите на градината. Когато решихме, че искаме и можем да променим обстановката, попитахме  директорката и учителките какъв е реда, обсъдихме какво искаме и можем да променим.
Не злоупотребяват и не ме посрещат със списъци за текущите нужди на групата и градината. Не отказват помощ за градината, но и не изнудват родителите по какъвто и да е начин.

Клото, аз също не се заяждам   bouquet. Само казвам как е в нашата градина и в нашия случай. Цитирах те, за да кажа, че дори и при този подход не е задължително или гарантирано, че детето ще получи по-специално внимание.  Затова мисля, че всичко опира до персонала. Когато споделих с мой братовчед, че сме купили еди-какво си за градината, той каза "Направили сте голяма грешка. Сега ще започнат да ви изнудват, при нас така стана". Ами при нас не стана така. Навсякъде е различно.

Общи условия

Активация на акаунт