Случвало ли ви се е,момичета!

  • 3 339
  • 89
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 780
Лъскавите возила спират и ми правят път.Но не и таксиджиите, дори и на пешеходна пътека.Досега, никога, нито едно такси не е спряло за да мина с количката.Един мина на сантиметри от количката, спря и  ми се развика"ти луда ли си, че вървиш по платното".Еми къде да вървя, като тротоарите са превърнати в паркинг?Казала съм на мъжа ми винаги да спира, щом види количка, дори и да не е на пешеходна пътека.

# 16
# 17
  • Мнения: 959
Но не и таксиджиите, дори и на пешеходна пътека.Досега, никога, нито едно такси не е спряло за да мина с количката.Един мина на сантиметри от количката, спря и  ми се развика"ти луда ли си, че вървиш по платното".

Те, карат по други правила.За тях общият правилник, нищо не означава. Confused

# 18
  • Мнения: 56
Стоях на тротоара с ревящо бебе в ръце, когато един дядо към 65 - 70 г. се опита да паркира далеч не лъскавото си возило върху бебешката количка и спря на 1 педя от мен. Аз мога да бъда много гласовита, когато ме ядосат. Отговорът му беше: "Аз ви виждам.". А какво правим ако на 30 годишната му кола й откажат спирачките?

# 19
  • Мнения: 9 814
Сега по БТВ съобщиха за сгазено 5 годишно дете от джип пред Театър София!Борели се за живота му в Пирогов! Подробности в новините в 22 часа! #2gunfire

# 20
  • Мнения: 2 197
Много пъти. Интересното е, че тези които не спират винаги са жени. Досега един мъж не е профучал през пешеходната пътека, без да ни пусне да минем. И в 90% от случаите на задното стъкло на колата на профучалата к...а има стикер "Бебе в колата". Явно такъв ни е манталитета. А аз съм изключително коректен пешеходец - винаги минавам тичайки през платното, преди с количката, сега с детето на ръце. Защото и обратното е много досадно - като излезе някоя количка на платното и майката се влачи ама все едно платното е нейно.

# 21
  • Мнения: 71
О да , случи ми се и  още как . Когато детето ми беше на 7м. на зелен светофар едно такси просто реши да тръгне и да ни бутне. Без естествено да му мигне окото и без да попита как е детето ( за щастие на бебето му нямаше нищо)и на всичко отгоре се хилеше като ай да не казвам . Никой страничен човек или друг шофьор не спря и не попита какво става . Е затова пък аз му отвъртях два шамара и му треснах вратата на колата ама така, че сигурно летите му джанти щяха да изпаднат. Така че нищо не ме учудва ние българските майка водим буквално война по улиците и тротоарите , защото и по тях не можем да минем .

# 22
  • София
  • Мнения: 44 120
Случвало ми се е...с количката - на пешеходна пътека, на зелено, една жена завиваше , гледаше ме тъпо право в мен и си завиваше...че и нещо дрънкаше отвътре (явно цветущо псуваше що сме й на пътя)..... случи ми се и с един дядка с жигула...
А между другото точно мъжете в лъскави коли винаги са ни правели път, дори да няма пешеходна или нещо такова...
изобщо най-лошото отношение към мен по време на бременността и сега с детето при пешеходстване и пътуване в транспорт винаги е идвало от жени на средна възръст и пенсионери...което ми е крайно необяснимо....

# 23
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Здравейте,майчета! Случвало ли ви се е с бебешката количка, или с детенцето хванати ръка за ръка, на пешеходната пътека, някой да се опита най-спокойно да мине през вас с лъскавото си возило докато си пресичате? Дори да ви гледат страшно ,че се изпречквате на пътя!Да ви псуват за това,че сте майки и искате да преминете!И въобще що за хора сме, щом не пазим детския живот и не уважаваме  майките? Sad SadИ КАК СЕ СЛУЧВА ТАКА,ВСЕКИ ДЕН ДА ПРЕГАЗВАТ ДЕЦА!
Е защо тази трагедия?
Винаги ще има някой, който се смята за по - по - най  само защото се вози с лъскава кола и не само майката с детето ще прегази, ами и всеки, който му се мярне на пътя.Защо толкова се очудвате и се наранявате?Безпосността е лично задължение на всеки от нас, не даденост!

# 24
  • Мнения: 71
Случвало ми се е...с количката - на пешеходна пътека, на зелено, о право в мен и си завиваше...че и нещоедна жена завиваше , гледаше ме тъп дрънкаше отвътре (явно цветущо псуваше що сме й на пътя)..... случи ми се и с един дядка с жигула...
А между другото точно мъжете в лъскави коли винаги са ни правели път, дори да няма пешеходна или нещо такова...
изобщо най-лошото отношение към мен по време на бременността и сега с детето при пешеходстване и пътуване в транспорт винаги е идвало от жени на средна възръст и пенсионери...което ми е крайно необяснимо....
                                                                                                                                               :                                                        :СЪГЛАСНА СЪМ Peace

# 25
  • Мнения: 1 335
Не ми се е случвало, аз винаги чакам... да няма коли и тогава пресичам, но пък на пътя от тук до паркчето... няма големи улици.
Но пък ми се е случвало докато бях бременна на тротоара разминавайки се да трябва да отскоча почти в страни за да не блъсне нафуканата госпожа размахвайки чанта.
Случвало ми се е да чакам на пешеходна пътека (пак бременна и то доста) на Партиарха в центъра (в близост до офиса където работя) и колата която спря, не беше с български номер.
Имам и доста случки в градския транспорт... абе това е - българина в голям процент е простак!

# 26
  • Варна
  • Мнения: 222
За да стигна до парка в квартала, трябва да пресека на един светофар, където по някаква причина, пешеходната пътека е на 10тина преди самия светофар. Точно там редовно ми се случва някой забързан тъпак да не ме пусне да мина, бързайки към светофара, който свети ЧЕРВЕНО. Ох, и само това да е, думи нямам.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Случвало ми се е. Шофьорите трябва да имат култура на каране, но и пешеходците са участници в движението и трябва да се съобразяват.
bowuu bowuu bowuu

# 28
# 29
  • Мнения: 1 197
Случвало ми се е и когато бях бременна и сега с количката,ама понеже много ми знае устата после все ми се извиняват,явно само и само да млъкна.По принцип българските шофьори си  мислят,че пътя е само техен.А пък пешеходците са на платното само да ги дразнят.

Общи условия

Активация на акаунт