Родителите в чужбина, детето в БГ при баба и дядо?? Лоша идея???

  • 5 973
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 761
Да,намирам тази идея за лоша.
Аз бях оставила детето за една седмица при свекърва ми и тя го гледаше през деня, а мъжа ми вечер и спеше при него.Аз си отидох в Бг за сватбата на брат ми.Освен,че щях да полудея от мъка по детето си,като се прибрах то имаше нужда да си спомни коя съм аз.
Не бих го оставила втори път,каквото и да става.Наложи ми се да ме оперират и на втория ден след операцията си пристигнах у дома, въпреки,че не можех нищо да правя за детето си.Исках да го виждам,да му говоря,да чувам как се смее.
Колкото и да сте изтощени,можете да намерите по-удачен вариант-детска градина,детегледачка,по-лек работен режим.
Каквито и да са ви прифесионалните проекти,детето е по-важно,трябва да потърсите някакъв вариант за баланс.
И моята майка искаше да гледа сина ми една година, но мъжа ми не се съгласи и сега и двамата сме много доволни-детето ни е възпитано според нашите критерии и тримата живеем добре заедно.Даже мъжа ми си намери по-ненатоварена работа,за да може да прекарва повече време с детето.Сега е времето, в което детето трупа спомени за цял живот от общуването с мама и татко.После ще дойде училището,приятелите...но ако изпуснеш връзката сега,после ще е много трудно да наваксаш,ако изобщо е възможно.

# 16
  • Мнения: 3 880
Аз бих изоставила някой професионален проект в полза на детето си, а не обратното Confused но всеки човек е различен и решава проблемите си различно....Вие явно сте взели решението, но "грешката ти" е, че питаш във форум, в който преобладват майките, а те по-трудно се разделят с децата си заради причните, които си посочил.
Цитат
Разбира се... но аз лично съм свикнал. От 1990 година съм извън БГ и все за някой ми е мъчно..
Детето не е нито мама, нито тати, нито роднини и приятели, липсата на детето не може да се сравнява с липсата на останалите, с това тепърва ще трябва да "свикваш".
Винаги имам разни такива моменти на изтощение в живота, но като сме си създали деца, би трябвало въпреки изтощението да можем дас се справим и с това, а не всеки път да ги "разкарваме" за няколко месеца, защото има възможност. Но това е моето виждане и не очаквам всички да мислят като мен. А за детето не се притеснявай, на тази възраст бързо свикват на ново място, дори ще му е криво като си го приберете после  Peace
Толкова бързо растат, няма да се осетим как ще минат 15-20 години и как ще се върнем тотално към "Back to basics" Wink

# 17
  • Мнения: 9 052
една поzната zакара бебето си в БГ на 2 месеца и го остави на майка си да го гледа, а тя и мъжа и работят тук и иzкарват пари... И после като все ме питаш как е моето дете и като и раzкаzвах плачЕше и и беше много мъчно. НЕ вярванм следващото дете да остави така.

# 18
ако не сте в състояние да си гледате детето по някакви при4ини, може и да му е по_добре с баба и дядо ...

 

# 19
  • Мнения: 64
Daman, искам само да споделя личния си опит. Аз съм на 33 години, отгледана от баба и дядо, докато родителите ми (и двамата българи) бяха на гурбет в чужбина. Цял живот родителите ми са ми липсвали, плакала съм скришом върху снимките им. Баба и дядо бяха много всеотдайни, но не могат да заместят родителите... Когато дядо почина, плаках много, а когато и баба почина, се чувствах така, сякаш съм загубила цялото си семейство. С родителите винаги сме били на далечни физически (и не само) дистанции, връзката е хлабава, никога не сме я изграждали... Аз ги уважавам, но липсата им близо до мен в най-критичните моменти от живота ми, остави завинаги емоционална празнота. Да не говорим за подмятанията на околни "доброжелатели" - "мама и тати те изоставиха заради парите". Болката е неописуема... След време детето ти ще се чувства по този начин, а може да има и по-тежки проблеми.

# 20
  • Мнения: 3 591
Ако детето не разбира свободно бъргарски (в което много се съмнявам, при положение,ч е не живеете в БГ) - НААААААААААЙ-МАЛКАТА вреда ще е че детето ще получи страшен стрес от това, че никой не го разбира. Да не говорим, че тойно на тази възраст речника на детето се развива, то трябва да се чува себе си, да бъде обучавано на майчиния си език(или този който ще говори в обществото, което не е БГ)...
Детето не само може да не научи никакъв български, ами и да получи сериозни проблеми с говора, които вие после години наред да оправяте... нарушаванеот на комуникацията в тази крехка възраст е много опасна...
А и още нещо - с всичките ми уважения към родителите ти - ама като искат да гледат дете -да си родят едно. Това дете е ВАШЕ, то ви принадлежи, то има нужда от ВАС, а не от баби и дядовци.


# 21
  • Мнения: 1 049
Не бих оставила детето си за толкова дьлго в Бьлгария. То има най-вече нужда от мама и тати, а не от баба и дядо. Да не говорим, че вьзрастните по сьвсем друг начин гледат децата и не са много в крак сьс сьвременните методи и изисквания... Утре като ви види как ще ви каже "мама" и "тати" след като точно вьв вьзрастта когато открива значението на тези думички вас няма да ви има...  Confused А спокойни ли ще сте в случай, че детето ви се разболее, вдигне температура както често се случва и т.н. че вьзрастни хора ще могат да издьржат на това натоварване, недоспиване и ще се справят? Аз лично не бих била спокойна. Ако е само да му се порадват могат и те да ви дойдат на гости или вие да отидете, има си начини. За няколко седмици може и да им оставите детето, но всичко друго ми се вижда прекалено. Все пак трябва да се прави разлика кои са родителите и кои бабите и дядовците, нали.  Wink

# 22
Прочетох всичко по темата и извинявайте, но ми се струва, че просто искате да си починете малко от детето... Напрегната работа, забързано ежедневие и умора съществуват почти във всяко семейство с деца. Това не са сериозни причини. И ако си мислите, че като си говорите по скайпа ще заместите липсата на мама и тати е меко казано безотговорно. Съжалявам, не искам да обидя никого, но това е моето мнение. Все пак не става въпрос за седмици или месец, а за половин година. Който иска да е с детето си намира начини да се справи, който не - си търси причини... не е ли така.   baby_neutral

# 23
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
аз Ще съм малко груба, но нито една от посо4ените при4ини не ми се вижда ни важна, ни наложителна. но хора разни, за някои е наложително да продължат да ходят всяка седмица на дискотека, та в такъв слу4ай, по_добре детето при баба и дядо, отколкото да ги 4ака в колата.  ooooh!
аз съм израстнала с баба и дядо, и ако това те успокоява, изобЩо не са ми липсвали майка ми и баЩа ми, за сметка на това, никога не придобих с тях отноШенията, които имах с баба и дядо.

пп. ако детето не ви е достатъ4но, за да знаете за какво сте се събрали, съмнявам се, 4е Ще го откриете без него  Thinking

# 24
  • Мнения: 1 559
пп. ако детето не ви е достатъ4но, за да знаете за какво сте се събрали, съмнявам се, 4е Ще го откриете без него  Thinking

Тва и аз исках да го напиша,ама се въздържах Sick

# 25
  • Мнения: 7 091
Аз пък исках да запитам, ако я нямаше възможността да пратите детето си при някого ( било то баба, дядо и т.н.) как точно щяхте да си решите проблема с неговото съществуване във вашето забързано ежедневие, в което явно няма място за него?
Какво е това, което кара хора на по 20-30-40-50+ години да търсят помощ  от възрастните си родители за неща, които са си лично тяхно задължение и пряк резултат от техните действия?
И въобще на какво ще научите детето си в този случай? Че когато е трудно, най-добре е да си прехвърлиш " товара" на някой друг?
Наистина, много добър житейски урок! Confused

За "причините ви" просто няма какво да коментирам. ooooh! Tired

# 26
  • Мнения: 3 521
А защо не вземете бабата и/или дядото за половин година при вас - ще ви помагат, но няма да се налага да се делите с детето? Thinking

# 27
  • Мнения: 1 550
А защо не вземете бабата и/или дядото за половин година при вас - ще ви помагат, но няма да се налага да се делите с детето? Thinking

Това беше варианта, на който ние се спряхме. Родителите ми имаха възможност да прекарат известно време с внука си, а нас не ни се наложи да се разделим с детето Peace

# 28
  • Мнения: 3 367
..пита човека де,недейте му се кара..
..i az намирам изборените причини за неоснователни за подобна раздяла; ние рекуперираме неделя м-у 9 и 9.30 (когато аз си лягам) Laughing ; отговорността по гледане на дете за мен е огромна,не бих я причинила на баби/дядовци колкото и да са читави..детето е огормна промяна в начина на живот, иска пренагласи, няколко месеца далеч не мисля че биха решили "проблема",дори напротив..

# 29
  • Мнения: 323
Izviniavaite 4e pihVse a na latineca,no v momenta bg.testaturata se precaka.Momi4eta ne ste li malko grubi s tozi tatko.Vse pak vseki nai dobre znae kakva e situaciata mu vkuhti za da preceni kakvo da pravi.Tova sa golemi hora,bi triabvalo da si dadat smetka kakvo praviat.Na polovinata mi priateli decata sa gledani sa dalag period ot vreme s baba i dado i decata sa si mnogo dobre,niamat problemi nito s roditelite si ,nito s babite.Viarno savisi mnogo koi i kak hte gleda tova dete.
No zahto ne sme 4estni da si priznaem 4e materialnata strana na nehtata e dosta vajna kakto sa nas,taka i sa badeshteto na edno dete.Ako tova se nalaga,ami ne bolka za umirane.Tova ne zan4i 4e tozi 4ovek i saprugata mu sa bezotgovorni roditeli.
Tova 4e niakoi ima gor4iv opit ot nehto ne zna4i 4e to e obshtovalidno.V krai na smetka vseki ima glava na ramente si,sa da misli.

Общи условия

Активация на акаунт