4-токласниците...

  • 11 913
  • 306
  •   1
Отговори
# 15
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
За Банско и аз да споделя, за първи път отидох там като тиин, беше много диво, пистата и пътят не се почистваха редовно, но пък беше толкова спокойно. А си паднал на пистата, все се намираше човек да ти се притече на помощ, да попита как си. Няколко години по-късно, събота и неделя ставаше ад, минаваха през теб и дори извинявай не казваха, започнаха да се вият опашки на лифтовете, тогава и спрях да посещавам това място Sad От тогава са минали над 10 години, мои приятели споделят, че е станало още по зле, много ми е мъчно  Rolling Eyes Наши познати, които редовно ходят там на ски, тази година отидоха в Австрия. Казаха, че им било излязло по-евтино от Банско! Аз съм изненадана, но живот и здраве, догодина ако имаме възможност с удоволствие бих проверила лично Wink Фактът, че за една седмица ски под наем са платили 50 евро, аз на Алеко платих 7х25, може и да излезе истина това  ooooh!
Lennyh, късмет с намирането на нова бавачка!
Ме4тателка, ти защо така самичка  Rolling Eyes
При нас излезе класирането за гимназията, второто ни желание е одобрено, но това беше най-далечното училище. Сега пък се притеснихме, че много време ще изкарва сина в път  Thinking На около 10 км от нас е училището, има си организиран транспорт, сутрин и следобед, но ако детето остава за извънкласни занимания, няма как да се върне. Училището е в едно близко селце, мисля че и градски транспорт до там няма  ooooh! Ние ще трябва да го поемаме, както е и в момента Crazy

# 16
  • Мнения: 1 655
Здравейте и от мен и Честита Баба Марта!
Ние също си бяхме в къщи почивните дни.
Марти се стяга за състезанията по математика, че наближават. Учителката при която ходи на уроци, казва, че се справя ама като излязат резултатите ще видим.
Искам да ви питам вашите деца ходят ли на английски имам предвид извън класно обучение. Доволни ли сте и т.н.
За сега това от мен.

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
dolores, моята щерка ходи в Британика.
Аз съм доволна, поне за сега. Мис-ката също е доволна от нея... Ще видим на финала какво ще се получи.

# 18
  • Мнения: 7 263
Да Боби ходи на инглиш в една школа в квартала. Но той си е феноменален - говори доста добре, чете сравнително добре, но с писането  ooooh! ooooh! ooooh! тотален провал, което при него е и проблема на български. Доволна съм от обучението и резултата е добър според мен. Докато не сменим училището ще продължи да ходи там.

# 19
  • Canada
  • Мнения: 1 773
От три дни се опитвам да се включа в темата и всеки път ми се скапва форума. Дано този път да имам късмет.
Ия, благодаря за пожеланията Hug
Мери, ако знеш как ми е домъчняло за вас. С такова умиление си спомням за София ленд, двете ни бебета в количките, а каката и баткото греещи от щастие.
rumi-ana и при нас е така с тестовете, но въпросите са отворени и ако не си си научил, няма как да изкараш теста. Сега сме и пред завършване на 2-рия срок, чак на мен взе да ми писва от тестове, че нали чуим заедно с щерката.
Шани, безкрайно много се различават системите на обучение тук и в БГ. Не знам какво да споделя, какво би ви било интересно? То тук е различно дори от училище до училище. Да не говорим, че в 4-ту клас продължават да нямат учебници и пишат все още само с моливи. Като цяло съм доволна обаче от обучението им - много по-занимателно им се преподава материала и по-лесно го усвояват. Ако ви е интересно ще разкажа по-подробно.
Ние английския си го учим целодневно, нямаме избор. Виж с българския сме все по-зле. Говоримо бива, макар все по-често да вкарва думи на английски, с постоянно напомняне от моя страна се поправя. С четенето и писането обаче сме трагедия - сричаме по-зле и от първолаци и упорито продължава да вмъква латински букви при писането на БГ.

# 20
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Хехе, Снежи, моят говори на български: Играя на китара; Баба расте цветя  ooooh! Да се смееш ли, да плачеш ли! А моливите и тук са номер едно, много се дразня, защото писането с молив позволява по-лесно да се коригираш и никакво старание не полага от раз да напише нещата правилно Sad Пише и брише, после масата е засипана със стърготини от гумата  Rolling Eyes

Вчера имахме родителска среща, мъж ми и той дойде, за първи път. Двамата подложихме учителката по математика на кръстосан разпит, разбира се направихме го учтиво и с усмивка Tired В резултат на този разпит установихме, защо синът показва по-ниски резултати по математика, от колкото по английски и това при положение, че е в напреднала група, представям си другата група на какво ниво е! Ами те изостават с материала по математика  ooooh! От миналата година му е тази учителка и от тогава забелязах значително изоставане. А ние се сърдим на детето, че не знае  Confused  Добре, че тази година наблегнах на математиката в къщи, въпреки неговите оплаквания, че сме учили повече материал, от колкото в училище. Новата година не съм му давала много зор, но след вчерашния разговор пак ще го подхващам!

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Снежи, интересно ми е всичко... Разказвай, моля...   bouquet
Мери и ти се смятай за помолена за същото.   bouquet
Мерси  Hug

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Да се запиша в новата темичка.
Миналата седмица имаше олимпиада по математика. Вчера щерката каза че е преминала за втори кръг, каквото и да означава това.

# 23
  • Мнения: 3 743
Моя син преди два дни ми каза, че се е записал на някаква олимпиада по математика - 3 задачи за 4 часа Rolling Eyes, но не разбрах кога ще е newsm78

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Аз доколкото разбрах олимпиадата е национална. Нашата мина предната седмица и вчера са им казали кои деца преминават в следващия кръг. Но нищо повече. Нито резултатите са казали, нито кога ще е този втори кръг, нищо.

# 25
  • София
  • Мнения: 11 712
Моя син преди два дни ми каза, че се е записал на някаква олимпиада по математика - 3 задачи за 4 часа Rolling Eyes, но не разбрах кога ще е newsm78
Можеш ли да разбереш кога ще бъде?

# 26
  • Мнения: 3 743
Ще питам учителката му, че моя син какъвто е заплес, може да ми каже в последния момент Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 2 567
Здрасти момичета. Привет на новодошлите  Hug
Ние снощи се прибрахме след няколко дневно пътуване. Направо сме гроги. С Бети като никога сме легнали в 10 и сме станали преди малко  Blush Изкарахме си страхотно. По случай празника водихме Бети на разни музеи и имаше повод да се запознае с историята, която изучава по на живо  Simple Smile
Ще ви разправям обаче по късно, че е врече за учене.

# 28
  • Мнения: 7 263
Влизам да се оплаквам - ейййй бясна съм просто  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
направо не знам до довечера ще успея ли да сляза от метлата.
Моят рицар на ордена на Блейките направо ме разби вчера.


Ще питам учителката му, че моя син какъвто е заплес, може да ми каже в последния момент Rolling Eyes

Ия защо ли така добре те разбирам!
То донякъде и аз имам вина, защото залисана в другите 100 неща дето имам за задвижване, съм забравила да му поискам бележника от две седмици насам и снощи като го видях  ooooh! ooooh! ooooh!
Не е истина просто - забележките за без домашно по ..... по каквото си изберете.... не се събират на една страница и вече са мигрирали на втората. Като го питам е какво правиш в занималнята - ми пиша!
Е добре де какво пише, след като има дви с по две забележки.... и то сигурно защото другите предмети в този ден са физкултура и музика #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Направо щях да се гътна. И една 2-ка се мъдри по ЧП. Питам защо не съм виждала тази екзотика по-рано. Защото моят загрижен за здравето ми син решил да не ме тревожи и искал да ми я покаже като я оправи #Crazy #Crazy #Crazy
Казвам ви вече наистина не знам как да се оправям. То бива блеене и разсеяност, но неговото вече навлиза в клинични дълбини....
Математиката за сега държи фронта и езиците, но просто не може така да се продължава.
Сега обмислям наказанието - дали да не го пусна на ски лагер, или да го спра от карате - само това е в състояние да го трогне май Thinking Thinking Crossing Arms Crossing Arms
Ако някой може да се сети за по-йезуитски идеи за наказания да не си мълчи - готова съм за всякакви съвети!
Чувствам се като боа омагьосана от свирката на дресьора, само за миг да ми приспи бдителността и е натворил чудеса .... две седмици не сме учили в съботите и резултата е налице!

# 29
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
 Joy Joy Joy
Ох, Лени... ще ме извиниш, но ще се напи*кам от смях с твоя Бобсън  hahaha Joy Joy Joy

И аз отглеждам блейка и напълно те разбирам. То не е за смях, обаче... Въпреки всичко не спирам да се хиля...  Laughing
Lennyh , на коя занималня е Боби? И пак сподели подробности за ски-школото, ако не те затруднявам.

Моята пък редовно ми тика бележника за подпис. Вече 3-та страница с бележки има. Казвам ви, изписах 3 химикалки, да се подписвам...

Лети, чакаме и твоя разказ. Горя от нетърпение...

Олимпиадата по математика е на 15.03. (според моята ученичка). И моята щерка изяви желание да ходи, моля ви се... не мож' да бъде  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт