Въпрос за малкия корем

  • 15 386
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 1 155
Аз пък бях с огромен корем и много се дразнех, като ме питаха още от седмия месец, дали съм била сигурна, че не са близнаци. Или пък дали вече не трябва да раждам... Иначе дъщеря ми се роди 3,720, а и количеството на околоплодните ми води беше голямо.

# 16
  • Мнения: 3 500
Имах малък корем, до 6-ти месец изобщо не ми личеше, че съм бременна. Носех си старите дрехи, ставаше ми всичко. Моника се роди 3,120 кг. и 51см. Размерът /на корема/ няма значение!

# 17
  • Мнения: 1 049
Всичко е до телосложение... след като с бебчето всичко се развива добре, радвай се! Големия корем само пречи и сьздава повече препятствия. Така ще си по-подвижна и няма да те боли крьста както става при много майки с по-големи кореми. Желая ти леко раждане Wink

# 18
  • Мнения: 4 668
Аз качих 10 кг. за цялата бременност , по принцип съм си слаба и коремът ми също беше малък . До 6 - тия месец все едно не бях бременна изобщо .
Мартин се роди 3220 и 51 см.
Не се връзвай на глупостите на хората и се радвай , че не си наддала много  Hug.
Желя ти леко раждане и най - здравото и хубаво бебе   bouquet

# 19
  • Мнения: 3 726
Всичко си е в норма,спокойно!При момиченцата обикновено коремчето на мама е по-малко.А пък аз бях с огрооомен корем,а синът ми се роди2100 Sad.
ЧБМ!
Леко раждане!

# 20
  • Мнения: 728
и моя корем беше малък.. даже до 8-мия месец си носех старите дрехи, а полите и през 9-тия. Имах 15 кг отгоре за цялата бременност, това не е от значение, то си се е наместило там. Пък и ти самата казваш че си разте нормално.. => няма повод за притеснение

# 21
  • София
  • Мнения: 39 761
С Дияна бях огромна, а тя се роди малка. Сега пак съм с корем напред, ще видим бебо колко ще е.

# 22
  • Мнения: 2 908
Ами темата ми е болна още Tired
До 7-ми месец си растеше нормално корема ми спрямо месеца,но от тогава сякаш спря и в края на 8-мия,като кажех -аз влизам в 9-тия ми с е чудеха що за малко бебе имам вътре.В 6-ти месец на фетална морфология ме гледаха-всичко си беше наред с кг на бебето,вървеше си както следва,но след 7-мия месец,заедно с това че корема ми сякаш спря да расте,е спряло и то.Не ходих повече на фетална,защото моят лекар ме уверяваше,че няма нищо,всичко е наред,аз ходех и извън нормалните приемни часове да ме гледат и слушат,понеже се притеснявах и от малкият корем и от редките ритничета,но пак-нямало проблем.Баба ми и познатите редом с учудените физиономии гадаеха,че не бива да се притеснявам-явно отвътре съм била широка,както се изказа и доктора ми.Накрая родих бебе 2.100кг в 37г.с.,когато очаквах да е завършено и да е поне 3кг Tired.Оказа се увита до неузнаваемост пъпна връв около вратлето и е спряло развитието си на кг.

# 23
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Ами моя корем първия път беше дооооста големичък - сина ми Дани се роди 3800гр., имала съм и доста голямо количество околоплодни води! Така че, големината на корема от много неща зависи, не само колко е голямо бебето - може бебо да е малък, а околоплодните води да се много и обратно! В момента ми се струва, че за 16 гестационна седмица корема ми е бая големичък, ама спрях да му се чудя вече, да си расте колкото ще, ще стискам зъби, избор нямам! Wink

# 24
  • Мнения: 266
Мойто коремче също беше много малко.Даже повечето ми приятели разбраха,че съм бременна когато бях в 9 месец.Бебка се роди малка тежеше 2450кг,но мен това не ме притесняваше,сега вече е толкова колкото трябва да бъде.Това да не те притеснява,че коремчето ти е малко.

# 25
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
моя корем не беше голям, качих 12 килца, а беба се роди голямо бебе 3.950 и 52см Simple Smile така че бъди спокойна, живо и здраво да е бебчето

# 26
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Да ви кажа и моят корем при втората бременност беше малък, за разлика от първата. Бебчо се роди 3.200 кг. Сега когато вече се разхождам с количката доста познати ме питат дали това е моето бебе, те не били разбрали, че съм бременна.
Няма място за притеснения.

# 27
  • Мнения: 674
Не те плаша, при всеки е различно, но моят малък корем роди 1.950 кг-ово бебче. При прогнози от над 3 кг. Rolling Eyes
Другите майки обаче са опровергали теорията малък корем-малко бебе, така че желая едно здраво и хубаво бебче на финала!  bouquet

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Моя корем пък беше огромен   #Crazy .В 6-ти месец бях като в 9-ти. Една продвачка в магазин ме пита в кой месец съм била и като и казах 6-ти, реакцията и беше ......" 6-ти?  Shocked " Идваше ми да я хлопна с нещо по главата  #2gunfire  Ами да бях с огромен корем, но бебка се роди 3.450 . Имам приятелка, с която бяхме бременни по едно и също време (тя беше с месец напред), но тумбака и беше 2 пъти по малък от моя. Децата ни се родиха на едни кг. Големината на корема не е критерий за размера на плода. Що не ги пращаш тия досадници някъде *******. Аман от тъпотии.

# 29
  • Мнения: 1 701
Моят корем също беше малък, бебето и то се роди мъничко - 2490 гр., но пък всичко си му е наред до момента и винаги е била в средата на таблиците за ръст и кг.!  Heart Eyes
Не се впечатлявай от хората и леко и безпроблемно раждане!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт