Когато "злобата"те завладява

  • 5 164
  • 65
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 969
Много ще е справедливо, ако се изпълни "Каквото повикало, токова се обадило", само че не винаги става така - и накрая когата остареят възрастните  и имат нужда от всякяква помощ,  "богопомазаните" изведнъж  се изпаряват или са много заети, болни и всякакви други вариантии тогава познайте кои  са насреща...
Защото те могат и с това да се справят...

# 46
Мери лу, моят съвет- гледай си семейството, другите ги остави.
Така и ти ще си по-спокойна и тези около теб.  bouquet

# 47
  • Мнения: 3 929
Твоят случай е много сходен с моя. И аз усещам, че в определени моменти направо ме обсебва злоба заради неравностойното отношение на свекърва ми към семейството на девер ми и към нашето. И това касае предимно гледането на децата. Свекърва ми има различно отношение към двамата си сина, като толерира девер ми и съответно - племенника ми, неговият син. Гледа непрекъснато племенника ми, но понеже живеем у свекърите, се оказва, че аз гледам племенника си, а тя само се води, че го гледа. За мен почивка няма. И както живеем у свекърите, те са гледали сина ми има - няма 10 пъти сигурно. А аз наистина имам нужда от помощ, но понеже свекърва винаги е "резервирана" предварително с гледането на племенника ми, не се наема да гледа и нашия син. Най-гадното е, че етърва ми вече буквално използва свекърва ми за тази цел, а свекърва ми е обидена от това отношение към нея, вижда, че по този начин аз съм потърпевша, но й е неудобно да повдигне въпроса пред сина си и етърва ми. Единственото решение е да се изнесем от там, друг е въпросът, дали имаме възможността да го направим.
Майка ми, слава Богу, все още е между живите, но е на 500 км от мен. Брат ми и снаха ми живеят при майка ми и тя много им помага, но тъй като не може да гледа детето ми, компенсира с други работи. А когато ми дойде на гости, тя се грижи за детето ми.

Наистина никой не е длъжен да ти помага, да ти гледа детето и т.н., но когато го прави за другия, боли - в случая за брат, сестра, зълва и пр.
Наскоро гледах един български филм, в който брат убива брат си заради това, че майка му предпочита и показва обичта си повече към брат му. Тогава майката при разговора със следователката или журналистка беше, не помня, казва, че никога една майка не обича еднакво децата си и винаги майката стои в основата на отношенията между децата - било то добри или лоши.
Не си трови нервите с отрицателни емоции. С времето сама ще проумееш, че не си струва. Най-нормалното нещо на света е една майка да обича повече дъщера си от снаха си и сина си повече от зет си.

# 48
  • Мнения: 263
Гледай с мъжа ти да сте колкото може добре, да се разбирате и обичате, а на тях им дай "свободно"! Не им обръщай внимание, не ги търси за нищо и нищо не очаквай от тях! Просто някак си ги "отпиши"! И понякога ги клъввай, ей така просто да ти стане малко по-добре!
Но спри да се ядосваш и да им се връзваш! Само ще си изтровиш твоите си нерви, а те няма да почнат повече да помагат...

# 49
  • Мнения: 473
На мен ми е много чудно за какво ти е свекърва ти? Ти направо ме уби. Аз ако има начин моята изобщо да не я виждам ще ми е най-добре. Омръзна ми да слушам само за болести и за умрели, тя други теми за разговор няма. Естествено, че за дъщеря й мисли повече и по друг начин. Не ти трябва да ти помага, те повече дразнят отколкото помагат. Нали не ти е в къщата, гледай си сама детето и се радвай на спокойствието, което имаш. Ако знаеш само колко млади майки биха ти завидяли щеше да си супер щастлива.

# 50
  • Мнения: 636
Разбирам те. Копнееш не толкова за помощ, колкото за мила дума, за жест на внимание. Приеми, че някои хора са по-коравосърдечни. Такава вероятно е свекърва ти и дъщеря и. Хубаво правиш, че и звъниш и се интересуваш от състоянието и, но замисли се дали го оценя. Според мен не се коси и не допускай злобата да те завладява Naughty. Хубаво е да живееш сред голямо, задружно семейство, но когато другите не разсъждават като теб, по-добре се откажи. Гледай си мъжа и детето и си създай приятелства. Hug

# 51
  • Мнения: 950
Аз не мисля че таиш злоба а просто ти е мъчно  Sad  за това че свеки обръща внимание на дъщеря си а твоята мама я няма за да те поглези .То явно досега ти е станало ясно, че никога свекървите няма да си оставят дъщерите заради снахата колкото и да е добра . ooooh! 
Знам че те дразни също как те игнорират /при мен е същото/ затова спокойно помисли и ще видиш, че щом те не те приемат може би така ще ти е по-добре  Thinking .При мен е същото ,но аз даже се чувствам по-добре когато не ги виждам толкова ми е спокойно на душата а и с моето семейство  си правим каквото си искаме.
Вредиш на себе си като им отдаваш голямо значение на такива хора.  Peace  успокой се и се забавлявай

# 52
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 725
Много ще е справедливо, ако се изпълни "Каквото повикало, токова се обадило", само че не винаги става така - и накрая когата остареят възрастните  и имат нужда от всякяква помощ,  "богопомазаните" изведнъж  се изпаряват или са много заети, болни и всякакви други вариантии тогава познайте кои  са насреща...
Защото те могат и с това да се справят...
Много, много вярно  Peace

# 53
  • Мнения: 13 803
Не само, че "богопомазаните", както ги наричаш, ще се скатаят, ами и въпросните възрастни пак тях ще жалят и няма да искат да ги товарят! И тогава ще се включи нещо от типа, че не може все и само Пенка, те и друго дете имат!

# 54
  • Мнения: X
Първо, много хубаво, че сте отделно.
Второ - каквото повикало - такива се обадило. Знайш ли колко съм добре като ми се прави някой на много важен? Дистанцираш се НАПЪЛНО и ще ти олекне. Спираш да ги търсиш и да звъниш и това е. Пък и какво си се раззвъняла? На хората като не им пука за теб, хич недей си хабя емоциите и чувствата за тях. Аз понякога имам много нужда някой да ми се обади, ама няма кой....има но.....повечето са безкрайно, чак противно лицемерни. Звънкай на мене бе Hug

# 55
  • Мнения: 94
Изобщо да не ти пука...Гледай си семейството,а пък един ден всичко се връща....дори двойно Wink

# 56
  • София
  • Мнения: 4 493
Изобщо да не ти пука...Гледай си семейството,а пък един ден всичко се връща....дори двойно Wink
Трудно ще ме убедиш, че всичко се връща, а и какво като се върне - тя ще е с разбити нерви и отровени години, и кво като на някого щяло да му се върне - малко като "след дъжд Качулка"

# 57
  • Мнения: 94
Изобщо да не ти пука...Гледай си семейството,а пък един ден всичко се връща....дори двойно Wink
Трудно ще ме убедиш, че всичко се връща, а и какво като се върне - тя ще е с разбити нерви и отровени години, и кво като на някого щяло да му се върне - малко като "след дъжд Качулка"
Да,но детето и и мъжа и са по-важни и не мисля че трябва да си    хаби нервите за хора,които не го заслужават.Важното е че не е сама,а има подкрепата на мъжа си.а и не мисля че на свекървата и дреме изобщо Rolling Eyes

# 58
  • София
  • Мнения: 4 493
Да,но детето и и мъжа и са по-важни и не мисля че трябва да си    хаби нервите за хора,които не го заслужават.Важното е че не е сама,а има подкрепата на мъжа си.а и не мисля че на свекървата и дреме изобщо Rolling Eyes
Така е  Peace, съгласна съм, но да не се надява на това че някога на някого нещо щяло да се върне - това имах предвид  Peace

П.П. Знам , че няма безплатен обяд и аз  самата години си мислех , че ще се върне нещооо, да ама не /или поне за сега  е не, а и дори да се върне - вече не ми пука, щот моите нерви са разбити, похабих сума ти време за ядосване за простотии и загубих време в което можех да се радвам на това как расте детето ми/

# 59
  • Мнения: 338
Благодаря на всички, включили се в темата. Промяна при нас няма, но поне със съпруга ми проведохме разговор с майка му и най-важното е че изказахме мислите си. Разбира се тя приема нещата по различен начин, но това е нейн проблем, а има право да си мисли каквото иска. Аз също мисля, че безплатен обяд няма и рано или къдно/по-скоро късно/ ще осъзнае за какво сме и говорели. Отново благодаря на всички за отговорите и подкрепата  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт