Въпрос за стерилизацията?

  • 1 447
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 814
Всичко мия с веро и стерилизирам веднъж дневно със стерилизатор за МВ

# 16
  • Мнения: 4 555
Аз стерилизирам помпата 6 пъти на ден преди всяка употреба  Rolling Eyes
Мисля поне до 6-тия месец така да правя, после ще видим.

# 17
  • София
  • Мнения: 271
Измивам със сапун и изплаквам добре с топла вода всичко(разглобената помпа и шишета) преди всяко изцеждане,т.е. 3-4 пъти на ден(а в началото по 6-7 пъти).Така е вече 8 месеца и мисля да продължавам най-малко до годинка

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Когато стерилизирах шишетата и бибероните,това ставаше в стерилизатора на Чико.Просто като миеш помпата с веро,много хубаво я плакни.

И ползвах такъв стерилизатор и останах много доволна  Peace А след като изплакваш добре с топла вода (колкото можеш да изтърпиш на ръцете си) не виждам никакъв проблем

# 19
  • Мнения: 228
СТерилизирах нещата на двете си деца до навършването на 40-ия ден... Иначе ги мия с топла вода и бебешки сапун.... и досега не съм имала проблеми...

# 20
  • Мнения: 3 376
Аз само няколко месеца стерилизирах и то не постоянно,ами само вечер слагах всичко,иначе през деня миех с бебешки сапун.
После открих разтворимите таблетки и така още няколко месеца.

# 21
  • Мнения: 6 442
Преди да стерелизирам само измивах с вряла вода.Сега спрях да стерилизирам и използвам и препарат.

# 22
  • Мнения: 4 406
студената стерилизация ще свърши чудесна работа.

# 23
  • Мнения: 117
Педиатърът в родилното препоръча да стерилизираме всичко преди всяка употреба - шишета, помпа за кърма, а шишето за вода и залъгалките веднъж дневно. Така и правех докато захраних - веро и топла вода, после парен стерилизатор, от третия-четвъртия ден на захранването спрях да стерилизирам и мия само с топла вода и веро, не сме имали гафове до сега  Peace Но поне по мои наблюдения, в парния стерилизатор (не за МВ, нямам опит с такъв) силиконовите части на помпата се скапваха удивително бързо.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Миех с бебешки сапун и стерилизирах по веднъж на ден.

# 25
  • Мнения: 1 477
Мия с гореща вода и стерилизирам преди всяка употреба.За помпата можеш да използваш разтвори за стерилизация.

# 26
  • София
  • Мнения: 627
Шишето стерилизирам след вяко ползване.

# 27
  • Мнения: 4 451
Стерилизирах в стерилизатор за МВ Авент, но не много често. Миех ги предимно с гореща вода и бебешки шампоан.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 735
Мия шишетата с гореща вода и през ден с веро Фрош и стерилизирам на МВ.Помпата щом не може да се стерилизира/интересно на коя фирма е и това ми се струва безумно/ я заливай поне веднъж на ден с вряла вода.За мен студената стерилизация е химия и по-добре само гореща вода.

# 29
  • Мнения: 45
Мия шишетата с гореща вода и през ден с веро Фрош и стерилизирам на МВ.Помпата щом не може да се стерилизира/интересно на коя фирма е и това ми се струва безумно/ я заливай поне веднъж на ден с вряла вода.За мен студената стерилизация е химия и по-добре само гореща вода.
Помпата е Medela Swing и в упътването пише да не се стерилизира, заливам само с вряла вода, но не знам дали е достатъчно. Отделно видях този препарат: http://smehurko.com/catalog/product_info.php?cPath=42&products_id=1389 и смятам да си го взема.

Общи условия

Активация на акаунт