Великден-как да украсим яицата и масата?

  • 110 531
  • 796
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 685
Най-ефектните яйца,които съм правила са с винена киселина и памук.Изглеждат като посипани със натрошени играчки за елха.за съжаление не съм ги снимала,но тази година ще го направя.

Ще споделиш ли как се правят?  Hug

# 61
  • Мнения: 904
Като начало,купуваме винената киселина от аптека.Когато почти сме сварили яйцата ,изсипваме киселината/1 пакетче за около 10 яйца,но колкото са по- малко,толкова повече кристалчета полепват/, оставяме  яйцата да се охладят.Тогава вадим яйцата и ги боядисваме,аз правя няколко едноцветни.А с памука ги шарам-откъсвам парче,което да е голямо,толкова колкото да обвие яйцето.Върху памука с лъжица изливам от разтворените бои и увивам яйцето.Колкото повече стои,толкова по-наситени са цветовете.

# 62
  • София
  • Мнения: 6 269
И аз ще почерпя идеи за тазгодишните яйца. Миналата година нацапах с обикновени бои, че чаках да родя тогава и колкото да имаме нашарени яйца, ако случайно родя тогава.

Сега гледах в Била някакви комплекти за яйца Фаберже  newsm78 Много интересно ми се стори, ама нямах време да се зачета повече. Някой има ли представа за това?

Eто мойто творение, което се прави от отпадъци на лепенки.
http://images24.snimka.bg/005396897-big.jpg
хихи, това е страхотна идея,браво Peace
Да и на мен ми се стори много хитро- така де - нищо не трябва да се изхвърля
За Велик ден миналата година направих ето такива  яйца
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=170946&photo=1
предимно с листенца и "шаринийки" с памук правя....
Но тази мога да пробвам с желатина- много идейно ми се стори

vnd, видях в албума ти страхотни вкусотийки. Рецептат за великденския кулич е тази от Зори, нали? Ако е друга, може ли рецептата?  Praynig

# 63
  • БГ
  • Мнения: 1 162
Чудесна темичка! Аз също смятам да пробвам варианта с желатин, благодаря за страхотната идея!   bouquet

Това са миналогодишните ми яйца и боя, съвсем обикновени, но тази година смятам да се постарая повече!  Peace

# 64
  • Мнения: 224
мерси много 4е ме нау4ихте да прика4ам снимки.Ве4е направих проба,но със друга .Трябва да пробам как се правят със желатин и боя,застото моят мъж миналата година ги рисува със фолмастер,поради нали4ие на боя.
Защо zizunka06ги рисувате с фолмастри  и в Италия продават боя за яйца от картолериите Peaceаз всяка година купувам

# 65
  • Мнения: 224
Цитат
За Велик ден миналата година направих ето такива  яйца
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=170946&photo=1
предимно с листенца и "шаринийки" с памук правя....
Но тази мога да пробвам с желатина- много идейно ми се стори
[/quote] vnd видях ти снимките от яйцата много са красиви комплименти би ли ми казала как се правят с тези ваденки  с който си ги правила ти на мен ми изпратеха такива но не пише нищо как се правят  bouquet

Последна редакция: ср, 19 мар 2008, 20:04 от petya-81

# 66
  • Мнения: 685
Като начало,купуваме винената киселина от аптека.Когато почти сме сварили яйцата ,изсипваме киселината/1 пакетче за около 10 яйца,но колкото са по- малко,толкова повече кристалчета полепват/, оставяме  яйцата да се охладят.Тогава вадим яйцата и ги боядисваме,аз правя няколко едноцветни.А с памука ги шарам-откъсвам парче,което да е голямо,толкова колкото да обвие яйцето.Върху памука с лъжица изливам от разтворените бои и увивам яйцето.Колкото повече стои,толкова по-наситени са цветовете.

Благодаря!   bouquet

# 67
  • Мнения: 224
момичета тъй като аз утре ще боядисвам яйцата защото тук е в неделя на 23 март Великден -католическия и се поразрових малко за някоя идея
--http://gotvarstvo.georgievi.net/a/velikden_u_doma
-тук има и за детчковците да се радват- http://www.zadecata.com/ds/Ot_nisto_nesto/Postavki_iaica.htm
-поставки за яйца и козунаци -   http://zadoma.rozali.com/velikden/p3197.html    ,
-тук има и идеи за дома как да украсим http://zadoma.rozali.com/velikden/p3092.html
Звездно небе
Яйцето се оцветява в синя боя. След като засъхне, върху повърхността му се залепват внимателно малки звездички, изрязани от сребриста опаковъчна хартия или такива звездички може да намерите от магазин за копчета (трябват ви около 10-15 звездички).
С желатин
Разтваря се желатин – да стане гъста каша.
Сварените и охладени яйца се намазват с четка с желатина. След това с друга четчица се нанасят фигурки, като четката се топи в неразтворени бои за великденски яйца.
Получават се фантастични фигури.
С винена киселина
След като сваря яйцата, разтварям във водата винена киселина и ги оставям така около 24 часа да киснат. след което ги изваждам /по тях вече са полепнали кристалчетата на винената киселина/ и с четка или клечица нанасям боя от различните цветове.
Боята да бъде разтворена в съвсем малко вода, за да се получат по концентрирани цветове.
 

Последна редакция: чт, 20 мар 2008, 02:35 от petya-81

# 68
  • гр.София
  • Мнения: 362
Здравейте записвам се и аз ще следя темата, ето и аз как ги правя:
1. взимам листенца от различни цветя, слагам ги върху горещото яйце, завивам с чорап (тънък) и потапям във водата с боята за да се оцветят.
2. с памук както някой беше писал - от всички бои слагам върху памука и завивам яйцето.
3. накрая като ми останат 5-6 яйца в боята слагам чалко олио и потапям яйцата - стават много интересни.
тази година сте ги снимам и ще ги пусна да ги видите.
а това с желатина много ми допадна и тази година сте го пробвам  Simple Smile

# 69
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 227
Аз съм католичка така ,че моите за тази година са вече готови .Ето ги:

# 70
  • Мнения: 224
Зечова много са хубави твойте яйчица!!!   Ето ги и мойте  не съм много доволна но каквото е това е,с две деца около мен все пипат искат и те да боядисват бе чудо Crazy Crazy

 
аз не съм католичка но сме канени от семейство католици да празнуваме заедно и затова ги боядисах и за нашия Великден ще боядисам отново.

# 71
  • Бургас
  • Мнения: 213
stefanika, страхотни цветове си получила! Толкова са ярки, добре, че си снимала и боята да си купя такава, благодаря!  bouquet
petya-81, на теб ти благодаря за описанието за различните начини на боядисване, аз дето от толкова години само с желатин боядисвам, не бях се сетила за тази техника - и желатина и боята с четка да ги нанасям, така наистина може да е по-успешно, благодаря!  bouquet
Ех, какви ли яйца ще си спретнем! Нямам търпение! Аз всяка година боядисвам 90 яйца, много са,но почти не ми остават. Само да ви споделя, че съм пред дилемата тази година с детето ли да боядисвам - на 2г и 9м, защото и той ще иска с четките, с желатина, с БОЯТА, но пък защо да го лишавам от тая радост... newsm78

# 72
  • БГ
  • Мнения: 1 162
rolela, аз също боядисвам по 80-90 яйца всяка година и ако решиш да търсиш и купиш боята, която ползвам, бъди спокойна 1 опаковка ще ти стигне за всички яйца!  Peace   

# 73
  • Мнения: 224
stefanika, страхотни цветове си получила! Толкова са ярки, добре, че си снимала и боята да си купя такава, благодаря!  bouquet
petya-81, на теб ти благодаря за описанието за различните начини на боядисване, аз дето от толкова години само с желатин боядисвам, не бях се сетила за тази техника - и желатина и боята с четка да ги нанасям, така наистина може да е по-успешно, благодаря!  bouquet
Ех, какви ли яйца ще си спретнем! Нямам търпение! Аз всяка година боядисвам 90 яйца, много са,но почти не ми остават. Само да ви споделя, че съм пред дилемата тази година с детето ли да боядисвам - на 2г и 9м, защото и той ще иска с четките, с желатина, с БОЯТА, но пък защо да го лишавам от тая радост... newsm78
аз мойте rolela не ги леших беше ми малко трудно с тях но долу горе се справихме резултата е на лице по горе тези който са рисувани на точки са от баткото наплескани станаха с тъмни цветове но нищо малката не се включи тя само взе едно да го види каза а го удари в масата да го борела каза но ,какво да се прави деца  bouquet

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 213
Определено ще включа и детето, щом Petya-81 се справя с две, аз какво има да му мисля.  Grinning
stefaniika значи тази година трябва да се търси от тази боя с Убавеца на картинката  Grinning, но дори да стига за много яйца аз съм пристрастена в купуването на бои, даже вече започнах. Накрая натрупвам от всички възможни и започвам! Само с кристали не правя, не ми е интересно нещо. Обичам освен с желатин да слагам олио в боите и тогава стават много хубави също.
Снимки нямам, това е. Но тази година ще направя.
Само ме притеснява, че яйцата вече са много тъмни и цветовете стават убити. Sad

Общи условия

Активация на акаунт