Как да набавям необходимото мляко в дневното меню на кърмаче

  • 1 182
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 442
Алекс още не може да пие като хората от нормална чашка.Взела съм му една на Нуби със силиконова сламка,която стига до дъното на чашката.С обикновена сламка не може да пие,но с тази -да(предполагам,защото е по-дебела). Peace Може да изчакаш още малко с чашката,но нищо не пречи по няколко пъти на ден да му даваш и от нея!

# 16
  • Мнения: 2 467
Това, че не усещаш слизането на кърма, не означава, че нямаш. Аз от две години не съм усещала слизането, а кърмя, та пушек се вдига  Laughing
За да увеличиш лактацията трябва по-често кърмене.
Успех  Hug

# 17
  • Мнения: 1 691
Хайде и аз като патила мама да се включа със съветите. Моето синче на 6 месеца нямаше 6 кг и естествено ме натискаха да дохранвам с АМ, да захранвам с какво ли не и постепенно да измествам кърмения. Вместо това обаче аз постепенно въведох 3-4 хранения с твърда храна, но задължително преди всяко хранене кърмех! Така ми се запази кърмата, бебчо приемаше течности (защото вода пропи чак около годинката) и твърда храна едновременно с това. Но с твърдата храна не съм гонила количества!!! И детето ми с такова хранене започна да наддава като новородено - понякога дори по 1 кг на месец.

# 18
  • Мнения: 2 829
Според мен няма твърди правила дали първо чаша или сламка. Просто си зависи детето с какво ще предпочита. Моят син първо се научи да пие от чаша и чак после от сламка.
А защо не опиташ да кърмиш след хранене? Разбирам, че на този етап предпочиташ да запазиш заместените хранения, но нищо не пречи когто смяташ, че трябва да дадеш вода да предложиш течност от.... цица Laughing
Радвам се, че звучиш по-спокойна и уверена в себе си! Трябва да се гордееш с това, че си кърмила и кърмиш успешно, не позволявай хорската некомпетентност по отношение на кърменето да те кара да се чувстваш зле! Hug

# 19
  • Мнения: 2 631
Сега видях тази тема. Продължавай в същия дух, браво  Hug Предлагай цица по всяко време, когато прецениш.
Само искам да допълня, че Алекс, докато се научи от обикновена чаша поемаше водичка от лъжичка, никакви биберони или накрайници не е искал, говоря малко преди годинката, след това почна от чаша, а все още не може от сламка  Crazy

Ей, напълни ми душата, радвам се, че има такива упорити и борбени майчици!   bouquet

# 20
  • София
  • Мнения: 12
Извинете, че не съм писала няколко дни, но ходим по лекари тъй като се съмняват че има някаква алергия. Вчера за пръв път лекар ме поздрави, че продължавам да кърмя детето си.Той е алерголог и отново ми повтори колко е важно детето да се кърми.
Отново въведох кърменето сутрин и вечер - синът ми се чувства много добре, жизнен и енергичен е. Мисля си, че увеличихме и теглото, но това не е толкова важно. Мъжът ми също ме подкрепа.
Благодаря ви момичета за подкрепата.

Продължавам в същия дух и дано да преборим сега и тази алергия. Аз не съм сигурна че е това, тъй като се появява на моменти. Изразява се в хриптене в гърдичките, свирене и вече 2 месеца се борим да го оправим, за сега без успех.

# 21
  • Мнения: 2 829
Браво на тебе! Радвам се че си попаднала на свестен лекар!
Дано скоро премине проблема!
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт