За скъпата и евтината козметика

  • 252 241
  • 1 767
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 60
Естествено, че никоя не върши чудеса  Joy Hо разбира се по скъпата козметика има по добри съставки и помага повече!!!

# 16
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Хубаво е да се поговори за съставките......и дали отговаря съдържанието им на етикета на някои марки.......

# 17
  • Торонто
  • Мнения: 837
Естествено, че никоя не върши чудеса  Joy Hо разбира се по скъпата козметика има по добри съставки и помага повече!!!



Не се разбира. Не знам марката Ревлон в БГ скъпа ли е евтина ли е, по мое време докато бях все още там беше престижна. Сега със сигурност вече знам, че скъпите съставки при тази марка могат да бъдат и 0.1% само колкото да ги пише на етикета (не във всичките им продукти разбира се, но в някои).

# 18
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Софи,пиши твоите тези относно козметиката,ще бъде интересно .....,чаках я темата цял ден да бъде включена в Красива мама. Peace

# 19
  • софия
  • Мнения: 2 140
Ползвала съм и скъпа,и по-евтина козметика и не мога да кажа,че скъпата задължително е по-добрата.Много често се плаща повечко заради името.Но във всеки случай си е много относително и зависи от много неща.От много скъпи козметични продукти съм правила алергии например.Имах една позната,която беше пък на принципа,че етикетчето е важно.Може да е много кофти дрехата или парфюма,или кремът за лице,но задължително трябва да е скъп.Разни хора,разни идеали!

# 20
  • Мнения: 60
Както казах по горе, за скъпите гарантирам за евтините кой знае! newsm78!! Има и нещо друго, дали това което се купува е оригинален продукт на марката или "китайско" копие!!!

# 21
  • Торонто
  • Мнения: 837
Хубаво е да се поговори за съставките......и дали отговаря съдържанието им на етикета на някои марки.......

Винаги отговаря на етикета, щом го има писано - там е, въпроса е в количеството, в което е сложено върши ли нещо. Не е нужно да си химик, за да разбереш, че 0.1% и 0% ще имат все същия никакъв ефект върху кожата. А много от фирмите наистина с голям зор стигат и до 0.5% при препоръчителни 3% за ефект.

Ще допиша по-късно някои предложения от мен, сега трябва да приспивам малкото.

# 22
  • sofia
  • Мнения: 482

Сякаш самата мисъл, че даваш повече пари за да се погрижиш за себе си, те кара да се чувстваш по-добре  Laughing


Ето, точно това бяха думите на една докторка - дерматоложка от Токуда - директо водещата е попита дали има чак такава разлика в кремовете, които са скъпи и не чак толкова!  Тя акцентира, че е важното самата кожа как ще реагира на съставките в крема. Това че даваме много пари за крем, само може би повдига самочувствието на жената...

Не съм ползвала кремето от "висша мода" - Диор, Шанел и т.н. - но примерно между Аvene или Арома - разлика не виждам... - за сега ползвам само овлажняващи ежедневни кремчета.

Има много момичета от форума, чиито мнения са били негативни за скъпите продукти.

# 23
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Не знам,но аз до сега проценти на съставки не съм чела на продуктите да пише..... ,точно там е проблема ,че не се знае....

# 24
  • Мнения: 2 309
Едва ли ще се отговори с точност - яйцето или кокошката...

# 25
  • Торонто
  • Мнения: 837
Както казах по горе, за скъпите гарантирам за евтините кой знае! newsm78!! Има и нещо друго, дали това което се купува е оригинален продукт на марката или "китайско" копие!!!

Аз говоря за абсолютно оригинални продукти, произведени в Северна Америка - цели се на пwрво място приятно усещане върху кожата, което може да се постигне и с евтини материали. Активната съставка, която ще те подмлади се слага в нужния процент ако остане бюджет за нея. Ако не - 0.1% Simple Smile

# 26
  • Мнения: 3 835
Всичко относно козметиката е до правилния избор. За конкретните нужди и конкретната кожа. Wink
Както казват китайците, най-важно е човек да е опознал себе си.

А г-жа Пола Бигън, която казва много неща (http://www.cosmeticscop.com/) споменава напр., че всички производители купуват от едно място гликоловата киселина. Но вижте какъв е диапазонът на цената на т.нар. химически пилинги за домашна употреба, които се предлагат. Очевидно всяка фирма ги е определил спрямо цените на другите си продукти.  Wink

Ето например спирала за $1 (какво ли е един долар за американците?) за която тя дава многовисока оценка.

Paula's Pick
Smiley Face (Тук има проблем с копирането, но това е усмихнато лице и ) E.L.F. Wet Gloss Lash & Brow Clear Mascara ($1) houses the same clear gel formula in a dual-sided, dual-brush component. One end is for eyebrows (and the brush is suitable for brow application) and the other for lashes (with an equally suitable brush). The gel applies smoothly, is non-sticky, and does a great job of grooming brows or providing slight lash enhancement while leaving a subtle glossy finish. All this for $1? Sold! Find it!

# 27
  • Торонто
  • Мнения: 837
Сега се сетих нещо. Една аптекарка ми беше казала, че Ланком не произвеждат сами продуктите си. Купуват готова вече формула...но с имео и марката Ланком цената се вдига неимоверно!


Lancome, L'oreal - е една и съща фирма - различи търговски марки

# 28
  • Мнения: 60
Вярвай ми нищо не може да те подмлади! Да ти поизглади кожата за момента - да, да прикриеш недостатъци с грим - да! Но спреш ли да се поддържаш край, на това се държи и цялата козметична индустрия. А като остарее човек и тя не помага!

# 29
  • Мнения: 60
Всичко относно козметиката е до правилния избор. За конкретните нужди и конкретната кожа. Wink
Както казват китайците, най-важно е човек да е опознал себе си.

А г-жа Пола Бигън, която казва много неща (http://www.cosmeticscop.com/) споменава напр., че всички производители купуват от едно място гликоловата киселина. Но вижте какъв е диапазонът на цената на т.нар. химически пилинги за домашна употреба, които се предлагат. Очевидно всяка фирма ги е определил спрямо цените на другите си продукти.  Wink

Ето например спирала за $1 (какво ли е един долар за американците?) за която тя дава многовисока оценка.

Paula's Pick
Smiley Face (Тук има проблем с копирането, но това е усмихнато лице и ) E.L.F. Wet Gloss Lash & Brow Clear Mascara ($1) houses the same clear gel formula in a dual-sided, dual-brush component. One end is for eyebrows (and the brush is suitable for brow application) and the other for lashes (with an equally suitable brush). The gel applies smoothly, is non-sticky, and does a great job of grooming brows or providing slight lash enhancement while leaving a subtle glossy finish. All this for $1? Sold! Find it!

Това със Спиралите е нещо друго, да ти кажа като професионалист една спирала и 1 $ да струва докато е нова е хубава! И най скъпата да е използваш ли я няколко пъти изсъхва, дори да е качествена!

Общи условия

Активация на акаунт