За скъпата и евтината козметика

  • 252 369
  • 1 767
  •   1
Отговори
# 1 695
  • Мнения: 630
След коментарите по- назад в темата за бг козметиката Биофреш, аз си купих няколко продукта. Сега ви пиша състава им. Ако имате възможност, коментирайте.
Крем за очи
AQUA,ROSA DAMASCENA DISTILATE,BUXUS CHINENSIS OIL,POLYACRYLAMIDE(AND) C13-14 ISOPARAFFIN (AND) LAURETH-7, MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL, GLYCERIN, POLYGLYCERIL METHACRYLATE (AND) PROPYLENE GLYCOL (AND) PALMITOYL OLIGOPEPTIDE, BUTYLPARABEN (AND)ETHYLPARABEN(AND) ISOBUTYLPARABEN(AND) METHYLPARABEN (AND) PHENOXYETHANOL (AND) PROPYLPARABEN, CAMELLIA SINENSIS EXTRACT, TOCOPHERYL ACETATE, BHT, PARFUM, CITRONELLOL, GERANIOL
избелващ крем
AQUA, ROSA DAMASCENA DISTILLATE, ISOPROPYL MIRYSTATE, DIMETHICONE, GLYCERYL STEARATE, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERYN, DICARPYLYL CARBONATE, MANNITOL (AND) SODIUM GLUCONATE (AND) CITRIC ACID (AND) SODIUM CITRATE (AND) WALTHERIA INDICA LEAF EXTRACT (AND) FERULIC ACID, BIS-PEG/PPG-16/16  PEG/PPG16/16 DIMETHICONE (AND) CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, STEARIC ACID, CETEARETH 25, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, BUTYLPARABEN (AND) ETHYLPARABEN (AND) ISOBUTYLPARABEN (AND) METHYLPARABEN (AND) PHENOXYETHANOL (AND) PROPYLPARABEN, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, TRETHANOLAMINE, MORUS ALBA EXTRACT, PARFUM, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, CITRONELLOL, GERANOL, LIMONENE
Анти- акне крем с лавандула
AQUA, LAVANDULA AUGUSTIFOLIA WATER, CETEARYL ALCOHOL, POLYACRYLAMIDE/C13-C14 ISOPARAFFIN/LAURETH-7, ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE DICAPYLYL CARBONATE, GLYCERYN, GLICERYL STEARATE, POTASSIUMPALMITOYL HIDROLYZED WHEAT PROTEIN, BUTYLENE GLYCOL, PEG-60 ALMOND GLYCERIDES, CARBOMER, NARDIHYDROQUAIARETIC ACID, OLEANOLIC ACID, CYCLOPENTASILOXANE/C30-45 CETEATYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, ETHYLHEXYLMETHOXYCINNAMATE, PHENOXYETHANOL, CAPRYLYL GLYCOL, PARFUM, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, GERANOL, HYDROXYISOHEXYL 3-CYCLOHEXENE CARBOXALDEHYDE, LIMONENE, LINALOOL
Почти ослепях докато препиша всичко. Надявам се, че не съм допуснала много грешки Simple Smile
[/b]
Самоцитирам се, защото може би нашите експерти са пропуснали тези кремчета, а аз особено държа на коментара на CI, който назад в темата се изказа много ласкаво за продуктите на Биофреш Simple Smile
Първите 2 са от старата серия Роза от България и мисля в друга тема си се изказала подобаващо и нищо не бих допълнил.
Третият е от Билки от България и е доста по-иновативен. Има себумабсоребри, активки и филмформри за кадифено усещане.
Като казвам ИМА, значи би трябвало - вие ще ми кажете дали е така в действителност.
Благодаря! Аз съм ви фен Simple Smile и много уважавам мнението ви и това, което правите за нас във форума.
Що се отнася до кадифеното усещане...не бих казала, че е точно така, но не е лошо кремчето. Аз лично усещам някакво леко парене, което допускам, че е от лавандулата, но много бързо отминава след намазването. След коментара ви за серията Биороза, аз я потърсих и си взех от нея околоочния крем(много приятен) и избелващия, който е мнооого гъст, не съм използвала досега такъв продукт. Мнение още нямам. Не знам дали някой е публикувал състав на продукт от тази серия, но в момента се подготвям за сложен изпит и нямам време да ровя назад в темата или да преписвам състава. Като ми остане повече време, ще го напиша, за да го коментирате, ако имате възможност . Тъкмо ще имам вече и изградено впечатление Simple Smile

Последна редакция: пн, 24 ное 2008, 08:53 от kremi_s

# 1 696
  • Мнения: 3 835
Оставам с впечатлението, че БиоРоза е за по-напреднала възраст. Дават ги за заличаване на бръчки.  Peace
Аз си взех АНТИБРЪЧКОВ БИО СЕРУМ и мисля засега да се огранича с него и околоочния. Особено околоочният би трябвало да е от ранга на Мурад и  Инст. Арно. (Надявам се скоро да го имам!)

Пък като стана на 50 ще продължа с другите продукти.  Wink

Последна редакция: пн, 24 ное 2008, 19:36 от Стики

# 1 697
  • Мнения: 0
CI, благодаря и аз така мисля за Здравенцето просто исках да чуя компетентно мнение, тъй като за Бюбхен се пишат много суперлативии и аз имам няколко техни неща, а моето лично мнение не е чак толкова ласкаво. И ако може да попитам пак за един техен шампоан в който има Sodium Hydroxide. Това не е ли сода каустик, знам че с нея се прави домашен сапун ама в детски шампоан бива ли ? А ако не е много нахално може ли и компетентно разяснение за пропилен гликола. Има го на твърде много места, а и за него съм чела много кофти нееща.

# 1 698
  • Мнения: 1 224
CI, благодаря и аз така мисля за Здравенцето просто исках да чуя компетентно мнение, тъй като за Бюбхен се пишат много суперлативии и аз имам няколко техни неща, а моето лично мнение не е чак толкова ласкаво. И ако може да попитам пак за един техен шампоан в който има Sodium Hydroxide. Това не е ли сода каустик, знам че с нея се прави домашен сапун ама в детски шампоан бива ли ? А ако не е много нахално може ли и компетентно разяснение за пропилен гликола. Има го на твърде много места, а и за него съм чела много кофти нееща.
Крем Здраве е бест-селър-а на Арома от поне 30 години, но и аз не харесвам гъстата му консистенция. Ако бе донаправен, да може лесно да се нанася щеше да е върха!
Но знам ли, можеше да не се продава толкова добре...
Бюбхен и за мен са едни от еталоните за бебешки продукти - фактът, че масово и безогледно ги копират де що има, е показателен!
Натриевата основа в козметични продукти е най-вече с цел неутрализиране на дадена киселина. Въобще в един козметичен продукт е много трудно да се каже какво има вътре като индивидуални вещества, затова и няма как да се коментира един състав прецизно - с 10-15 екстракта Бога ми, никой незнае как са направени (може например да е съвместна екстракция- всички билки накуп се екстрахират) и какво е точно тяхното действие.
Та натриевата основа е под формата на йони в кремове и шампоани, но и аз не я харесвам.
Пропиленгликолът е овлажнител, задържа водата да не се изпари от кожата. Евтин. И над 95 % продукт на химичен синтез. Отскоро има и т. нар. Еко-версия - получава се от дехидратация (отнемане на вода) на глицерин, добит от осапунването (реакция на мазнина с основа, даваща сапун и глицерин) на растителни мазнини.
Традиционно Пропиленгликола се получава чрез хидролиза (разлагане с вода, в случая добавяне на молекула вода) на етиленов оксид, и като всички (П)ЕГ-(поли)етиленгликоли- има примес от 1,4-Диоксан, който е токсичен.
Другото негативно за него е, че като малка молекула навлиза във вътрешните кожни слоеве, а там вече прави лоши неща. Пропиленгликолът, за разлика от глицерина, не е ядивен.

# 1 699
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Имам няколко въпроса относно боите, ще се радвам да прочета професионалното ви мнение.
От доста време насам не мога да попадна на свястна боя-белите корени светват още на второто миене, а  в същото време боите които ползвам леко изсушават косата ми. От което си правя някакъв извод, че все пак те се на толкова леки и щадящи, а пък са нетрайни. И се питам какво я прави една боя перфектната боя и въобще има ли такава? Или винаги ще се прави компромис по отношение на това колко трайна е, или щадяща или покривна е тя? Интересуват ме също така окислителите-всички те ли съдържат едни и същи съставки и дали наистина не е добър ефекта, ако се смесват различни марки бои с различни окислители? Има ли съставки, които е препоръчително да виждаме в състава на боята и окислителя?
Благодаря ви  bouquet

# 1 700
http://www.cosmeticsdatabase.com

Бихте ли дали мнение за този сайт, ако сте го чували или ползвали. Написваш име на фирмата и ти излизат резутлати по продукти, или даже може и просдукт смао да се търси, но по трудно става - казва с точки колко е опасна и какво съдържа.

Резултатите на Клиник са потресаващи............

# 1 701
  • София
  • Мнения: 2 062
http://www.cosmeticsdatabase.com

Бихте ли дали мнение за този сайт, ако сте го чували или ползвали. Написваш име на фирмата и ти излизат резутлати по продукти, или даже може и просдукт смао да се търси, но по трудно става - казва с точки колко е опасна и какво съдържа.

Резултатите на Клиник са потресаващи............

Да, проверявам козметиката, която ползвам в този сайт. Но....чак пък да са потресаващи резултатите за Клиник?!  newsm78 Не съм съгласна.

На фона на много други козметики, са направо много добри!

# 1 702
  • Мнения: 0
CI, отново благодаря! Значи правилно съм се ориентирала да изпягвам пропилен гликола. Ровейки из мрежата попаднах на съвети от един мъж, който казва че работи в козметична фирма и по думите му си личи, че е наясно с много  неща. Та ще си позволя да го цитирам.
И така, пазете се от:
- MEA (Monoethanolamine), DEA (diethanolamine) и TEA (triethanolamine), MIPA (monoisopropanolamide) с общо название етаноламиди - използват се за регулиране на pH, като емулгатори и пенещи агенти. Използнат се с редица мастни киселини, за да преобразуват киселината в стеарат (сол), която после става основата на почистващия агент (напр. Cocamide DEA/MEA - диетаноламид от кокосова местна киселина; срещат се още Stearamide DEA, Lauramide DEA и т.н.). Етаноламидите предизвикват алергични реакции, проблеми с очите, сухота на кожата и косата, могат да бъдат токсични, ако се абсорбират от кожата при дълго използване. Ограничени са за употреба в Европа заради доказани канцерогенни свойства (черен дроб, бъбреци). Амините се свързват с нитрозиращи агенти (и от други съставки) и образуват нитрозамини (канцерогени). Неразградими, замърсяващи околната среда.
- BHA (Butylated Hydroxyanisole) и BHT (Butylated Hydroxytoluene) - консерванти. И двата предизвикват алергични реакции и контактни дерматити; вторият съдържа толуен
- Diazolidinyl urea - консервант. Предизвиква алергични реакции и контактни дерматити. Съдържа формалдехид, който от своя страна е алерген, токсичен при вдишване и канцероген.
- PEG-съставки (полиетилен, полиетилен гликол и техни съединения) - наричат се още етоксилирани ПАВ. Широко разпространени като пенообразуващи агенти, емулгатори и овлажнители, сгъстители. Част от производствения им процес е токсичният химикал dioxan (канцероген; повече от 50% от съдържащите етоксилирани ПАВ продукти са замърсени с диоксан). PEG се използват като разтворители на мазнини в битови почистващи препарати. Могат да изсушат кожата.
- 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol - без коментар;
- Formaldehyde - дразнител на кожата и лигавиците, доказан канцероген. Използван като консервант; понякога се открива като замърсител;
- Парабени - консерванти. Използват се широко, въпреки че е известна тяхната висока токсичност;
- Quaternuim - група съставки, всички донори на формалдехид, канцерогенни, дразнещи кожата и лигавицата, забележете, по-силно, когато е влажна;
- Dimethicone, Dimethicone Copolyol, Cyclomethicone - емолиенти (омекотители) на силиконова основа. Едни от най-добре действащите съставки за косата - правят я мека и блестяща, лесна за оформяне. Но поставени в крем или лосион, те образуват върху кожата тънък филм, който я запушва и не й позволява да диша. Лошо!
- Sodium Hydroxide - извинявайте, ако не знаете това е сода каустик (отровна е), а можете да я откриете дори в пасти за зъби;
- Paraffinum Liquidum - течен парафин или познат още като минерално масло. Използва се за омекотител. Не подхранва кожата, а само запушва порите. В червила, балсами за усни и др. продукти се изполва Petrolatum (petroleum jelly) - вазелин. За него важи същото.
Има и други вредни съставки като Sodium Lauryl Sulfate, Sodium Laureth Sulfate, Ammonium Lauryl Sulfate, Ammonium Laureth Sulfate, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Sodium Lauroyl Sarcosinate (всички анионни ПАВ); Stearalkonium chloride,Benzalkonium chloride,Cetrimonium chloride, Cetalkonium chloride (всички катионни ПАВ), но те са толкова разпространени, че от тях просто не можете да избягате.
Други съставки подлъгват: например Hydroxypropyltrimonium Hydrolized Wheat Protein - антистатичен агент, а не подхранващ пшеничен протеин; Lauryl dimonium hydrolysed collagen - катионен ПАВ (антистатичен агент) и т.н. В болшинството от случаите хидролизирания протеин (животински - колаген, еластан, кератин, и растителен - соев, пшеничен) не е подхранваща, а антистатична (ПАВ) съставка.
Информацията за токсичността на продуктите съм взел от официални материали на FDA (US Food and Drug Administration).
  Извинявам се, дълго е, но искам да чуя мнението и на Софи и на CI за написаното, понеже във форума за кватерите се написаха хубави неща , а в гореспоменатото не съвсем. Абе и аз се лутам по час като тръгна да си избирам козметика, та си търся отправна точка  Simple Smile

# 1 703
  • Мнения: 1 572
да , аз от около един месец "ровя" из този сайт и записвам всичко и се спрях на един крем на Нюкс / беше оценен с 1 точка / , отивам в магазина погледнах съдържанието и се отказах - имаше и парабенчета , полимери , пропилен глюкол
не знам нека някой по-вещ да даде мнение , аз не съм от тях  Wink

# 1 704
  • София
  • Мнения: 2 062
да , аз от около един месец "ровя" из този сайт и записвам всичко и се спрях на един крем на Нюкс / беше оценен с 1 точка / , отивам в магазина погледнах съдържанието и се отказах - имаше и парабенчета , полимери , пропилен глюкол
не знам нека някой по-вещ да даде мнение , аз не съм от тях  Wink

И аз такива констатации направих, така че не мога да се доверя на сто процента на този сайт. Много  голям шум се вдига напоследък около вредните съставки в скъпата козметика.

Аз лично смятам, че трябва да се внимава и да не се прекалява. Освен това, рекламата е голяма сила и без да се усетим, много често се поддаваме на внушения от типа: "Това е вредно за вас, а сега ние ще ви предложим нещо по-полезно" и т.н.

Интересни са коментарите на хората, които се занимават с тази индустрия и затова реших да чета тук, а да не вярвам сляпо на сайтове от вида на Скин Дийп.

 Peace

# 1 705
  • Мнения: 255
Ами в такъв случай просто опитай да информираш тези девойки, че скъпата козметика, която купуват, не върши чудеса.

Мислех, че е ясно, че не точно това имам пред вид. Това, че е скъпа автоматично не значи, че съдържа скъпи съставки, или че не съдържа. Цената не е гаранция за нищо.

Освен това компаниите имат многомилионни бюджети за реклама, с която да убедят потребителя, че скъпата им козметика е най-прекрасната сред всичи други, та аз с 2-3 постинга в бгмамма ли ще успея да убеждавам някого в обратното.
Каузата е загубена, това ми ясно, ще наскочат всички по-заможни мацки, които не могат да купят друго освен скъпо. Така че думата ми е за останалите.

Мисълта ми е, че може да подискутираме някои правила при етикетирането на продукта, които да помогнат на някои да направи най-разумния за него избор при покупката.

Определено цената не винаги отговаря на качеството. Поради това и аз всеки път се чудя каква марка крем да си купя. Не че мога да си позволя нещо много скъпо, но бих дала "куп" пари, ако съм сигурна в продукта-ама няма начин да съм. В България поне се продават "световни" боклуци, т.е. една марка има различно качество във всяка страна!  smile3506

# 1 706
  • Мнения: 1 224
CI, отново благодаря! Значи правилно съм се ориентирала да изпягвам пропилен гликола. Ровейки из мрежата попаднах на съвети от един мъж, който казва че работи в козметична фирма и по думите му си личи, че е наясно с много  неща. Та ще си позволя да го цитирам.
И така, пазете се от:
- MEA (Monoethanolamine), DEA (diethanolamine) и TEA (triethanolamine), MIPA (monoisopropanolamide) с общо название етаноламиди - използват се за регулиране на pH, като емулгатори и пенещи агенти. Използнат се с редица мастни киселини, за да преобразуват киселината в стеарат (сол), която после става основата на почистващия агент (напр. Cocamide DEA/MEA - диетаноламид от кокосова местна киселина; срещат се още Stearamide DEA, Lauramide DEA и т.н.). Етаноламидите предизвикват алергични реакции, проблеми с очите, сухота на кожата и косата, могат да бъдат токсични, ако се абсорбират от кожата при дълго използване. Ограничени са за употреба в Европа заради доказани канцерогенни свойства (черен дроб, бъбреци). Амините се свързват с нитрозиращи агенти (и от други съставки) и образуват нитрозамини (канцерогени). Неразградими, замърсяващи околната среда.
- BHA (Butylated Hydroxyanisole) и BHT (Butylated Hydroxytoluene) - консерванти. И двата предизвикват алергични реакции и контактни дерматити; вторият съдържа толуен
- Diazolidinyl urea - консервант. Предизвиква алергични реакции и контактни дерматити. Съдържа формалдехид, който от своя страна е алерген, токсичен при вдишване и канцероген.
- PEG-съставки (полиетилен, полиетилен гликол и техни съединения) - наричат се още етоксилирани ПАВ. Широко разпространени като пенообразуващи агенти, емулгатори и овлажнители, сгъстители. Част от производствения им процес е токсичният химикал dioxan (канцероген; повече от 50% от съдържащите етоксилирани ПАВ продукти са замърсени с диоксан). PEG се използват като разтворители на мазнини в битови почистващи препарати. Могат да изсушат кожата.
- 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol - без коментар;
- Formaldehyde - дразнител на кожата и лигавиците, доказан канцероген. Използван като консервант; понякога се открива като замърсител;
- Парабени - консерванти. Използват се широко, въпреки че е известна тяхната висока токсичност;
- Quaternuim - група съставки, всички донори на формалдехид, канцерогенни, дразнещи кожата и лигавицата, забележете, по-силно, когато е влажна;
- Dimethicone, Dimethicone Copolyol, Cyclomethicone - емолиенти (омекотители) на силиконова основа. Едни от най-добре действащите съставки за косата - правят я мека и блестяща, лесна за оформяне. Но поставени в крем или лосион, те образуват върху кожата тънък филм, който я запушва и не й позволява да диша. Лошо!
- Sodium Hydroxide - извинявайте, ако не знаете това е сода каустик (отровна е), а можете да я откриете дори в пасти за зъби;
- Paraffinum Liquidum - течен парафин или познат още като минерално масло. Използва се за омекотител. Не подхранва кожата, а само запушва порите. В червила, балсами за усни и др. продукти се изполва Petrolatum (petroleum jelly) - вазелин. За него важи същото.
Има и други вредни съставки като Sodium Lauryl Sulfate, Sodium Laureth Sulfate, Ammonium Lauryl Sulfate, Ammonium Laureth Sulfate, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Sodium Lauroyl Sarcosinate (всички анионни ПАВ); Stearalkonium chloride,Benzalkonium chloride,Cetrimonium chloride, Cetalkonium chloride (всички катионни ПАВ), но те са толкова разпространени, че от тях просто не можете да избягате.
Други съставки подлъгват: например Hydroxypropyltrimonium Hydrolized Wheat Protein - антистатичен агент, а не подхранващ пшеничен протеин; Lauryl dimonium hydrolysed collagen - катионен ПАВ (антистатичен агент) и т.н. В болшинството от случаите хидролизирания протеин (животински - колаген, еластан, кератин, и растителен - соев, пшеничен) не е подхранваща, а антистатична (ПАВ) съставка.
Информацията за токсичността на продуктите съм взел от официални материали на FDA (US Food and Drug Administration).
  Извинявам се, дълго е, но искам да чуя мнението и на Софи и на CI за написаното, понеже във форума за кватерите се написаха хубави неща , а в гореспоменатото не съвсем. Абе и аз се лутам по час като тръгна да си избирам козметика, та си търся отправна точка  Simple Smile
Този не работи в козметична фирма, и хич не е наясно с нещата. Или е адски слаб и калпав технолог.
МИПА е МетилИзоПропилАмин, ВХА и ВХТ не са консерванти, а антиоксиданти (ето оттук го "излових" - няма технолог, който да не го знае), като първия е абсолютно безвреден, но доста по-скъп;  силиконите НЕ ПРЕДИЗВИКВАТ оклузивен ефект, и така нататък.
Около 20 % е вярното - не си губете времето.

# 1 707
  • Мнения: 1 224
Имам няколко въпроса относно боите, ще се радвам да прочета професионалното ви мнение.
От доста време насам не мога да попадна на свястна боя-белите корени светват още на второто миене, а  в същото време боите които ползвам леко изсушават косата ми. От което си правя някакъв извод, че все пак те се на толкова леки и щадящи, а пък са нетрайни. И се питам какво я прави една боя перфектната боя и въобще има ли такава? Или винаги ще се прави компромис по отношение на това колко трайна е, или щадяща или покривна е тя? Интересуват ме също така окислителите-всички те ли съдържат едни и същи съставки и дали наистина не е добър ефекта, ако се смесват различни марки бои с различни окислители? Има ли съставки, които е препоръчително да виждаме в състава на боята и окислителя?
Благодаря ви  bouquet
Не съм експерт в боята за коса, но считам, че 95 % са еднакви като състав на оцветяващата крем-паста и окислителя. Няма нещо, което да отличава една боя от друга, както и окислителя - най-добрия и най-безвредния е водороден пероксид, стабилизират го по различни начини, но това не е есенциално. Разбира се перманентна боя е едно, тон върху тон, семиперманентна - друго.
Най-важно е какво ще се сложи на косъма СЛЕД боядисването - шампоан, балсам, маска, серуми и т.н. и как ще се третира косата по-натам и въобще.
Ще се опитва ли дали издържа на 200-300 градуса я с преса, я със сешоар (това е ясно - не издържа, изгаря!) и прочие.

# 1 708
  • Paris
  • Мнения: 1 727
CI , много благодаря!  bouquet

# 1 709
  • Мнения: 0
CI, благодаря. Просто това го намерих в един форум и този човек имаше и други мнения и по начина по който говори е ясно , че все има някаква представа(или поне аз така предположих). Просто за мен като човек , който тепърва се учи да разшифрова поне малко от малко съдържанието на козметиката е трудно и си търся сламки, за които да се хвана , ама явно това не е такава  Wink

Общи условия

Активация на акаунт