Навън слънчицето грее, а при нас дъжд от МАРТенчета се рее!

  • 13 026
  • 284
  •   1
Отговори
# 15
  • Sf
  • Мнения: 978
Добро утро в страхотната нова тема!  Hug

radost_ina, на мен повече ми харесва Никола.

Марги, чак ми е трудно да си представя, че твоето момиче ще се казва различно от Дея. Но трябва да призная, че и Биляна е много добър вариант.

Dudolina, тази слуз да не ти е тапата?  Thinking Гъбичките наистина е добре да ги излекуваш преди да родиш - ако успееш. Чувала съм, че някои доктори практикуват профилактично противогъбично лечение в края на бременността. За да си чиста по време на раждане. Иначе ако си с гъбички, рискуваш да се разкъсаш повече.

За нормалното раждане без упойка - и двата пъти родих така, упойка не исках, защото с нея се упоява и бебето. Пък и от тези инжекции в гърба ме е страх май повече от болката. Blush

Стискам палци на раждащите днес - да се похвалят с безпроблемно раждане и сладки бебчовци.  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover Hug

# 16
  • Мнения: 1 710
Добро утро! Включвам се рано-рано /за мен е свръх рано/ с хубава новина за бебче!
Тази нощ в 1:45, Tzvetak е родила със спешно секцио момиченце с изрядните мерки 3,150 кг. и 51 см. Щастливият татко е избрал красивото староанглийско име Аннабел. Да е жива и здрава принцесата, да е много послушна и жизнерадостна!



Много мерси за споделените предпочитания за имената.
Добре дошли на новите бременни и леко раждане!

# 17
  • Мнения: 2 022
ЧЕСТИТО НА ЦВЕТАК! ДА Й Е ЖИВА И ЗДРАВА МАЛКАТА ПРИНЦЕСА АННАБЕЛ! Да радва много мама и татко и да бъде много кротичко бебе!

И аз да се включа към списъка на мамите, които предпочитат нормално раждане без упойка. Имам вече две такива раждания: болка има, наистина, но тя отминава след като бебето излезе и само след 2 часа можеш да се разхождаш. Малко по-неприятен е случаят, ако имаш епизотомия и шевове: сядането е проблемно, но след около седмица и това приключва. Ако е рекъл Господ, искам и този път да родя така. За съжаление бебето е разположено седалищно и ако не се обърне в последния момент, може да се наложи секцио. Е, от това много ме е страх. Но ... каквото - такова. Важно е Бебка да е добре. На 10.03. съм на преглед, за да каже докторът дали има шанс да родя нормално и ако бебето не се обърне. Според докторите, седалищното предлежание също се води нормално и не е 100% показател за секцио, освен ако бебето не е завъртяно някак по-особено.
Стискайте ми палци.

Къдричке, с това рибешко оформление на темата чак на лято и море ми замириса. Много е красива темата. Благодаря за труда ти.   bouquet

Успех на Ради , която днес ще се срещне със своето бебче. Дано всичко да мине бързо и лесно. И чакам новини.

Някой знае ли нещо за Зори и Енигмата?

# 18
  • Мнения: 83
Здравейте и от нас!добре дошли на новите бъдещи мами! HugМомичета,да ви попитам-в сряда съм да си взема обменната карта и на последно посещение на ЖК по ЗК.До сега тоновете ги проверяваше доки само с едно електронно апаратче,което "издаваше звука"на сърчицето на бебо.Всеки път беше възхитена колко ясни и силни удари има,поради което не се засилвам да търся къде да правя и запис.Обаче започвам да се тревожа,че вие ходите често и също така знам,че в края е важно да няма именно с това проблем! WhistlingНезнам как да постъпя...Дайте съвет!Вие къде правите записи...взимат ли се предварително часове...
За имената-Никола и Калоян са ми любимите мъжки имена,а за момиче-Дея е много нежно...,защо сега реши друго!?
По този повод да ви се оплача-след дълги препирни с мъжо-бях решила да е Велимир,но той хич не одобри и сега се спрях на Велизар,защото правя компромис-с "В"са мама и свекито и ,колкото и старомодно да е -и двете заслужават една буквичка,не че няма да обичам по един и същ начин бебо,както и да се казва!
Извинете километричния ми пост!

# 19
  • Мнения: 967
И аз нещо много късно се включих и не съм писала, но си ги следя мартенките, защото всички техни трепети са и мои, всяко едно родено бебенце и всяко притеснение.
decadoe, аз също смятам да раждам естествено, без никакви лекарства и обезболяващи и затова мисля че най-подходящо е водното раждане - и да искат, не могат да решат в последния момент да те вържат да лежиш, да ти сложат системи, или рутинна епизиотомия - имаш пълна свобода. Засега имам всички показатели да родя във вода, дано само да издържа до термина, че още не сме събрали парички с таткото.
Това че въобще не пиша ме прави някак външна за темичките ви, но пък аз си ви познавам много добре, защото всеки ден си чета и преживявам вашите писания, затова си позволявам да ви изпратя на всички мартенски мами голяма прегръдка  Hug
И аз ще раждам във вода  Peace
Предишния път също раждах естествено без обезболяващи и не съжалявам за избора си. Всяка упойка крие рискове и стига нещо в процеса на раждането да не се обърка и да създаде проблеми, то съм изцяло за естественото раждане. Аз имам много нисък праг на болката, като се порежа по пръста и ми прилошава, но раждането е друго нещо - цялото същество на жената се мобилизира и изгаря от вълнение да прегърне дълго чаканата рожба, та болката се преглъща лесно. Успех  Peace

# 20
  • Мнения: 83
Честита госпожица на Цветак!Да е здраво,палаво и обичано детенце!

# 21
  • Мнения: 967
До сега тоновете ги проверяваше доки само с едно електронно апаратче,което "издаваше звука"на сърчицето на бебо.Всеки път беше възхитена колко ясни и силни удари има,поради което не се засилвам да търся къде да правя и запис.Обаче започвам да се тревожа,че вие ходите често и също така знам,че в края е важно да няма именно с това проблем! WhistlingНезнам как да постъпя...Дайте съвет!Вие къде правите записи...взимат ли се предварително часове...
Не е необходимо да се прави запис на тоновете. Важно е да ги слуша лекар и да види дали са в норма. След 35 седмица тоновете на бебето трябва да се слушат веднъж седмично, а ако преносиш - всеки ден. Може да го прави лекарят, който ти следи бременността или във всяко родилно отделение - безплатно е и не се изисква записване.

# 22
  • Мнения: 2 132
Здравейте, мамчета!
Честито бебче на Цветак! Да е жива и здрава малката госпожица, да папка и да слушка!! Hug

На мен ми харесват и Никола, и Мартин, и Биляна, и Диляна, и Дея Laughing

За нормалното раждане - аз за сега вървя за такова, но още не съм решила ще искам ли упойка или не. По принцип имам 2-ма роднини анестезиолози и двамата казват , че няма проблем при раждане с епидурална и да не се притеснявам да си искам.

Стискаме малци на Ради!
На КикиНики приятен престой в МД и скоро да гушкаш бебока!

Тоновете и на мен ми ги слушаха до сега само за малко на апарата. От тази седмица трябва да ходя всеки петък на запис.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 1 263
Честито, мамо Цветак! Да е жива и здрава малката сладурана!!!   bouquet  bouquet  bouquet

# 24
  • Мнения: 8
Честито бебче на Цветак! Да е жива и здрава малката бебка!

# 25
  • Мнения: 503
ДУДОЛИНА,
не се тревожи толкова.Аз миналата седмица имах същия гъбен проблем и се оправих с една глобола гинопеварил.
Не е добре,ако раждаш нормално да си с гъбички.
Това ,което ти е изтекло е вероятно тапата и е добре да се обадиш на лекаря си.
Нейната функция е да пази от такива вагинални инфекции бебето Wink

Честита принцеса  Аннабел-да е здрава и щастлива и много обичана!

# 26
  • София...........
  • Мнения: 955
ЦВЕТАК, ЧЕСТИТО !!! ДА ВИ Е ЖИВА И ЗДРАВА БЕБКА И МНОГО РАДОСТИ ДА ВИ НОСИ !!!  bouquet
 baloni baloni baloni baloni baloni baloni baloni baloni baloni baloni baloni

# 27
  • София...........
  • Мнения: 955
Привет момичета!

Много съм притеснена Sad Преди 2 дни бях на преглед. Док ме прегледа вагинално и ми откри гъби. Предписа ми глобули. Сложих си първата. И тази вечер имах зацапване - тъмно кафяво-червеникава слуз. Какво е това? Моля ви, ако имате идея ми кажете, че направо се побърквам #Crazy Пък и тези гъби , точно сега, с това силно лекарство.......Притеснено ми е за бебечо Cry 

Не се притеснявай и аз мисля , че това слузестото е тапата. А що се отнася до лечението с глобули няма проблем даже е по-добре отколкото да раждаш с гъбички. Има лекари, които ако си имал гъбички през бременността задължително изписват няколко преди раждането Wink. Аз сега си слагам Гино-Дактарин 3бр. - по една през вечер. Само се обади да му обясниш какво ти е изтекло и да продължаваш ли с глобулите.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
Добро утро на всички!
ЧЕСТИТА БЕБКА НА МАМА ЦВЕТАК!ДАЙ БОЖЕ МАЛКАТА ПРИНЦЕСА ДА РАСТЕ ЖИВА,ЗДРАВА,ОБГРИЖВАНА ОТ ВСИЧКИ И С МНОГО КЪСМЕТ!НА МАМА-СКОРОШНО ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ И ПРИБИРАНЕ ВКЪЩИ.
Ради,стискам ти палци и дано всичко вече да е приключило и да ни се похвалиш скоро с бебче!
На останалите мами с планово секцио или тези,на които днес бебчетата им са решили да излизат желая успех.
Радостина,на мен и двете имена ми харесват,но ми допада малко повече Никола.
Дея,при твоя избор на имена какво да кажа,най-много ми харесва Биляна,много красиво ми звучи и силно.

# 29
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Здравейте!
Още една принцеска имаме, браво!
Бързо възстановяване на Цветак   bouquet
Дея и Диляна са ми фаворитите за имената...Диляна го свързвам с един бг модел, с огромни сини очи  Peace (на Дичо от Д-2 бившото гадже).
Аз вчера изпрах част от бебешките дрешки - толкова малки ми изглеждат наа фона на голямото ми бебе Костаки  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт