Колко често слагате детето на гърнето?

  • 3 473
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 249
Искам и аз да попитам (Маиза, извинявай за нахлуването в темата ти) - като започнете да слагате на гърне, веднага ли махате памперса и оставяте детето по гащи или първо за известно време е комбинирано? Thinking А в гащите слагате ли нещо - тензухена пелена например? Сигурно първите дни пада голямо опикаване.

Аз съм решила напролет да пробвам, но се чудя дали не е рано. Надявам се, че детето само ще ми покаже дали е готово за това упражнение.

# 16
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Ним, няма проблем.
От моя не много сполучлив опит с големият ми син, слагах тензухено парченце в гащите, за да не прави локвички по пода.
За сега моя син е с памперс, като памперсите са почти сухи и винаги като го сложим на гърнето прави нещо, колкото и малко да е. Явно разбра, че като седне там, трябва да свърши нещо.
В началото седеше по 20 мин., сега са достатъчни макс. 5 мин. .
Като стане по-топло и няма толкова много дрешки, у дома ще е само по блузка, гащички (с тензух на пишлето) и тънки панталонки. Ще се запася с доста бельо, за да имам да сменям.
За навън мисля да колувам памперс-гащи - лесни за събуване и обуване на вън.
Само като спи ще е с памперс.

# 17
  • Мнения: 1 367
Това с тензухеното парченце в гащичките е хитро,ще го ползвам като идея.Мисля и аз като се постопли да почна да го държа без памперс вкъщи.Но имам питане,извинявам се,ако звучи тъпо-как да му помогна да схване връзката между мокрите гащи и пишкането в гърне?В предишния си постинг имах и други питанки,но никой не отговори.Моля,ако някой може,да помогне с отговор.
Запис да следя темата.Имам и конкретен въпрос,извинявам се на авторката.Моето момче ясно показва,че върши голямата работа,но В МОМЕНТА,когато я върши.Пробвала съм като почне да се напъва,да го сложа на гърне,но се пресича,не прави нищо,а скоро след като сложа памперса си довършва там.Какво да правя в такива случаи?Не бързам за никъде,малък е и има време да се научи,но така и така съм почнала да го слагам,не знам как да се справя с това.Благодаря предварително за съветите.

# 18
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Стели, аз ти отговорих, мила!
Слагай на гърнето веднага след хапване, преди да започне да напъва. Ще свикне детето.
Моя до скоро не искаше да сяда на гърне, бях го прибрала и го пробвах през месец. От скоро започна да сяда и седи мирен, става чак когато е готов.
Когато детето е готово, само си показва, другото поне за мен е добре тренирана майка, която знае кога да "хване" детето си.

# 19
  • Мнения: 1 367
Ще пробвам,Олинце,благодаря ти!Май почнах да улавям нищо като ритъм на голямата работа-по някое време след закуска.Но като почна да го слагам веднага след ядене,може би ще свикне там.И той по едно време категорично не искаше да го слагам,прибрах гърнето и от няколко дни го слагам пак-пишка,ама не всеки път  Laughing Бебешки работи,и аз се надявам самичък да ми покаже кога е готов.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 773
Започнах да сядам Йоана на гърне  от няколко месеца. От начало бях по-настоятелна, но като започнах да я обличам с повече дрехи разредих доста. Не става през 20 мин. да свалям панталони, чорапогащници и памперси. Сега като се позатопли започвам пак с опитите. Чудя се, обаче като сме по цял ден на разходка, как ще става работата. Тъкмо ще свикне да пиша на гърне примерно до обяд и след това  няколко часа в количката  Rolling Eyes.  Не ми е ясно изобщо.

# 21
  • Мнения: 2 908
Аз я слагам за сега само след сън.Слагам я вече от 5 месеца,но така и не хванах някакъв режим на акане и пишане...И аз чакам по-топлото да започвам с опикаването и опитите на по-често слагане.А моят въпрос е-как смогвате с памперси,при толкова чести слагания на гърне(през час)?На мен и сега ми отиват по 5 памперса на ден поне...ако трябва да я пробвам през час,не знам.. ooooh!

# 22
  • Мнения: 9 903
ам аз затова ви викам да слагате гащи Simple Smile с памперси само се объркват, а и пак трудно за майките Simple Smile

# 23
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Първият ден, когато синът мис една на гърнето, сам си го поиска.Накара ме за половин час 9 пъти да изхвърля и измия гърнето.Сега държа гърнето в дневната и малчо сам си го взима, помагам да свали гащите и след като приключи го мия и изхвърлям

# 24
  • Мнения: 1 103
И ние сме с  памперс гащи слагам  я често но сега започна сама да си казва. Иначе преди  сън след като стане  а през другото време когато си каже.Сега сме  на ясла и там лелите не искат гащи  по лесно им било с памперси и то детето да се ошашави  #Crazy

# 25
  • София
  • Мнения: 5 721
Аз от днес започна да го слагам тъй като днес го взех но от 10 ина дни го държах на  легенче Mr. Green и така по 7,8 пъти на ден Peace
Днес от 13,00 3 пъти Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт