Средна заплата в София

  • 9 453
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 606
  Баща ми разправяше, че шефа на топлофикация вземал 60 000. Не знам шегуваше ли се, ама само той ще изкриви статистиката с 200 лв. нагоре, ако го сложим в сметката.

# 16
  • Мнения: 606
всичките ми познати вземат по 1200-1500лв. така се получава Hug

  Ти си хакер! Всичките ти познати са програмисти.

# 17
  • Мнения: 5 370
Не може да се говори така наизуст за средна заплата за София.
Може да се търси по браншове, според мене.
А....и 900-1000 е МНОГО за средна заплата.

# 18
  • Мнения: 17 546
  Баща ми разправяше, че шефа на топлофикация вземал 60 000. Не знам шегуваше ли се, ама само той ще изкриви статистиката с 200 лв. нагоре, ако го сложим в сметката.
Ето как тръгват градските легенди... Цифрата на ведомостта, в която се разписва, дори не е 6000! Това са просто фантазии. Шегувал се е.

# 19
  • София
  • Мнения: 62 595
В София ножицата е най-широко отворена. Градът все пак е почти 2 милиона души. Има много ниски заплати, като в по-малките градове, но има и много големи. Всичко зависи от квалификацията и сектора.
Ако се търси средната ще се получи като с вица, в който едни ядяли само зеле, други само свинско, а средно всички ядат свинско със зеле.

# 20
  • Мнения: 109

Преобладаващата част от познатите ми на трудови договори се движат между 400-700 лв. Как се получава средна нетна заплата 800 newsm78

всичките ми познати вземат по 1200-1500лв. така се получава Hug

  Sunglasses
Дали обаче това наистина е средно аритметичното newsm78 Все пак в София преобладават държавни служители, учители, детски учителки, лекари, медицински сестри, университетски преподаватели, работещи в БАН, офисни служителки, продавачки по базари и магазини, работници по фирмички, фабрички (има ли още големи предприятия всъщност!?)... и много други знайни и незнайни "труженици", които се возят с градския транспорт и дори избягват да си перфорират билетчета, за да икономисат. Вярно, че на другия полюс има много с много, но все пак!?

Всъщност авторката трябва да уточни защо се интересува. Ако тя самата си търси работа, ако е на 20 години и няма образование, какво значение има, че някой получава 1000, 2000 или 10 000 лв!?

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 702
......
Ако се търси средната ще се получи като с вица, в който едни ядяли само зеле, други само свинско, а средно всички ядат свинско със зеле.
Радостина е права  hahaha

Ето тук има статистика на свинското със зеле.


http://www.jobtiger.bg/salary.php?salary_type=0&period_id=3& … p;ln=2&cached


Можеш да поразгредаш и само за свинско и само за зеле,  но мисля, че пак не отразява съвсем реално нещата.

# 22
  • Мнения: 4 965
... "труженици", които се возят с градския транспорт ...

Ааааа, недей така. Напоследък и аз се возя с гр. транспорт, но не за икономии и не съм "труженичка". Просто се оказа много по-бързо, отколкото с кола или с такси.
И си дупча билетчета.

# 23
  • Мнения: 109
Хабиш градския транспорт на нискозаплатните Crossing Arms

И аз си дупча билетче, но не го обичам градския. Тролеите и трамваите по-бива, но автобусите са  Sick

А, и не всички пътуват гратис, защото нямат, но това е друга тема!

# 24
  • Мнения: 5 370
Ми не го обичам, ма не съм шофьор. И се налага, все пак.
Щото.....само с такси де Илия на кирия?
Това беше отклонение. Blush

# 25
  • Мнения: 274
Какви 1000 лева....? А? И 500 са ви много, мързеливци такива.  Мързи ви да си вдигнете ръцете и да разгоните мухите около вас, а искате американски стандарт...Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 18 679
Вчера срещнах моя приятелка от детските години, момичето има инженерно образование и сега изкарало магистратура стопанско управление. Замина за щатите с мъжа си, със зелена карта, преди известно време, но на им харесало и се прибрали. Аз искрено се изненадах, като ги видях Simple Smile Та тя ми разказа, че си търси работа тук, но си е дала срок до юни и ако не изскочи нещо читаво, пак ще заминат за щатите, макар че не им е особено забавно там. Каза, че тук е ходила на сума и маса интервюта и навсякъде и предлагат заплата около 500-600 лева. Тя се отказва, защото не мисли, че може да се живее нормално с тези пари.
 Така че аз, съдейки от пресен опит на приятелката ми, казвам -средната заплата в София е 5-600 лева. Малко, но от сърце Laughing

# 27
  • Мнения: 4 585
 Баща ми разправяше, че шефа на топлофикация вземал 60 000. Не знам шегуваше ли се, ама само той ще изкриви статистиката с 200 лв. нагоре, ако го сложим в сметката.
Имаше такава публикация, но Софийски води му плащат и наема, и консумативите. 6 месеца на изпитателен срок ме устройват напълно.

# 28
  • Мнения: 17 546
  Баща ми разправяше, че шефа на топлофикация вземал 60 000. Не знам шегуваше ли се, ама само той ще изкриви статистиката с 200 лв. нагоре, ако го сложим в сметката.
Имаше такава публикация, но Софийски води му плащат и наема, и консумативите. 6 месеца на изпитателен срок ме устройват напълно.
Да, но да се уточним, че в статията ставаше въпрос за шефа на Софийска вода, а не на Топлофикация.

# 29
  • София
  • Мнения: 6 363
средна заплата за София е безсмислено понятие.
средни заплати се гледат по браншове, по отрасли, по образование и други разрези.

Общи условия

Активация на акаунт