Сокчета от кога?

  • 5 633
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 603
На това малко бебече, само кърма му е необходима. Сокчетата ги остави за по-късно. А на таткото дай да прочете нещо от библиотеката.

# 16
  • sofia
  • Мнения: 562
Та някой давал ли е сок на толкова малко бебе и как е реагирало то?
Аз съм давала, резултата беше потресаващ  #Cussing out колики, запек и като капак атопичен дерматит. При положение, че колики преди това бебето ми изобщо не е имало, след сока беше ужас. А атопичния дерматит се отключи заради сока категорично, защото при следващото дете не постъпих по същия и нямаше такива реакции, а беше с предпоставки. Според мен е по-добре да дадеш храна по-късничко, детето не знае, че го лишаваш от нещо, като не е пробвало, съвсем друго е положението да лишаваш дете на 18 месеца от любими храни, заради диета.

# 17
  • София
  • Мнения: 271
Когато отидохме на консултация на 1 месец, педиатърката каза, че вече можело да давам сокче и започна да обяснява как да го приготвям и по колко да давам...кимах и казвах "да добре, ясно"....обаче да не съм луда да дам на детето си нещо, което може да му съсипе стомахчето за цял живот #Crazy

# 18
  • София
  • Мнения: 5 721
Нека за сега да сте само на кърма а за сокчета има време Wink

# 19
  • Мнения: 999
assiaголямата ми дъщеря също има атопичен дерматит и се чудех от какво може да се е появил. Имах съмнение че може да е от  соковете който пие, но се не ми се вярваше. Всеки път щом пие сок сухите петна по лицето и се зачервяват. И при вас ли е така.
Тя е захранена рано.

# 20
  • Мнения: 2 467
Oт кога точно, ти ще решиш. Ти си майката. Педиатъра си изпява "сок от втория месец" и му дреме на шапката за последствията. Нали тъй пише в старите дебели учебници  Crossing Arms

За моето дете - вода пропи след годината, сок след втората. Предлагала съм по -рано и двете, но не ме е уважила Simple Smile

# 21
  • Мнения: 183
След като не давате вода , какво давате като заместител? Става ли чайче на Хип против колики?
Кърма Simple Smile
бебето утолява не само глада, но и жаждата си с кърма Simple Smile

Е, след като нямам кърма със какво?

# 22
  • Мнения: 2 829
След като нямаш кърма сигурно даваш АМ, нали? АМ се разтваря с вода.... Ако бебето имаше нужда от повече вода в инструкцията за приготвяне би пишело да се слага повече вода Grinning
Преди да родя и аз не можех да си представя че може да се гледа бебе без да му се дава вода (и сокове, чайчета), но в САЩ с очите си видях как оцеляват Laughing при това здрави и щастливи и като започнах да разпитвам никой не можа да ми обясни защо се дава вода, докато защо не се дава вода ми обясниха (и намерих информация по въпроса). Същото се получи и с даването на сокове-все още не мога да намеря обяснение защо се дават сокове?

# 23
Aз пак почнах да давам сокчето от ябалка когато бяхме на 45дена и сок от круша на 2ми нещто така че няма проблем аз сашто се притеснявах и разпитвах ама просто явно всеки индивидуално избира за себе си всеки ходи при различни педятари и всеки практикува различно  Rolling Eyesтака че които както сметне за добре едни ги отричат други не общо взето сама решаваи защото всеки ще ти даде различни отговори и наи много още повече да се обаркаш

# 24
  • Мнения: 700
На първото дете направих ГРЕШКА  И ДАВАХ СОК НА 2 МЕС. Нямах информация. Резултатите газове  и ужасни колики... още имаме лоши спомени с таткото. Sad

Момичетата добре са писали кога сок и кога вода. Довери се на майчиния си инстинкт и кърми когато иска бебо и си свиркай кой какво казал. Важно е бебето да е добре.

# 25
  • Мнения: 415
Пише ти поредната майка която си е изпатила, не повтаряй моята грешка!
Въпреки че четох много, се предоверих на банда лекари и сега една седмица преди да навърши 6 месеца започнахме захранването със сок. Добре че не дадох 20 мл както ме посъветва, а само две лъжички и само два дена. Синът ми се продриска а е слаб и отслабна още повече за една седмица още ака по 3-4 пъти на ден, от преди - по един път. Педиатърката продължава да отрича че е от сока. Единият лекар се съгласи че е от сока, но не защото е сок, а защото е нова храна.
Както и да е, въпросът е че това се случва с едно 6 месечно бебе, представи си колко по-голям е рискът за по-малко бебе.
По въпроса защо педиатрите го препоръчват - те това си знаят от преди и наблягат че било изпитано. Обаче животът се променя. Околната среда става все по-мръсна (според моите наблюдения, който иска да не се съгласява с мене). Ако преди 30 години това даже не е било толкова вредно, редно е да размислят за в наши дни. Това по повод четох в един документ на СЗО (http://www.who.int/child_adolescent_health/documents/a85622/en/index.html) ми направи впечатление че хранителните алергии в развиващите се страни са по-малко от колкото в развитите.

# 26
  • Мнения: 1 428
Аз давам сок от 2-я месец и нямаме проблеми Joy.Ти сама трябва да решиш

# 27
Педиатър-ката от втория месец ми разправя за сокове, ама аз се правя на две и половина. Сега сме на 4 месеца и на последната консултация ми обясняваше да съм почвала веднага с плодовите сокове пюрета и после зеленчукови пюрета, че от другия месец трябвало местните да почваме. Laughing Представете ли си
И при мен таткото викаше давай сок щом казва педиатъра, но след като му дадох да прочете тази статия се съгласи с мен.
http://karmene.greatnow.com/sokove.html

# 28
  • София
  • Мнения: 44 121
предлагах от към 7-8 месец, пропи след годинака и нещо....
сокове - след като захраниш с другите неща, а най-добре след годинка....

# 29
  • Мнения: 1 199
Аз давам сок от 2-я месец и нямаме проблеми Joy.Ти сама трябва да решиш

Там е работата, че начинът на хранене в кърмаческата възраст определя в немалка степен и здравето на човека и в зряла възраст. Не очаквайте ефекта да го видите обезателно веднага. Освен храносмилателната система, ранното захранване натоварва и бъбреците, които трябва да изхвърлят тези вещества. Така че някой дал нещо на бебето си и на бебето нищо му нямало за мен нищо не означава. 

Общи условия

Активация на акаунт