бременна съм , а прокървих-помоощ!

  • 6 759
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Здравейте,не съм писала скоро.Слава на бога пак съм бременна след аборта,който бях принудена да направя края на лятото с диагноза "мисед аборшън" .До тук всичко е добре, докато отново не прокървих, в момента ми бият Прегнил и пия Дуфастан и лежа по цял ден, правиме възможното за да задържа детето си , но съм много уплашена.Не съм казала на никой,знаем само аз и мъжа ми ,даже и родителите ми не -не смея да им кажа и да се радвам, да не се повтори пак кошмара ми !
моля , ако някой го е преживал да ми пише,имам нужда да споделя с някого ,молете се за мен и детето ми ! baby_neutral

# 1
  • София
  • Мнения: 1 603
Моля се, дано да износиш живо и здраво бебче.
 Hug

# 2
  • Мнения: 104
Най-важното е да лежиш, ставай само до тоалетна. Но не трябва ли да си в болница? Аз също имах такъв проблем в началото на бременността, но лежах в болница. Там със сигурност се лежи и си под наблюдение. Биеха ми и папаверин инжекции. Напълно те разбирам какво ти е и ти съчувствам. Моли се. И ти стискам палци. newsm10 newsm10 newsm10

# 3
  • Мнения: 279
Патенце, само трябва да си спокойна и да не се притесняваш Hug
Аз имах мисед преди година и сега съм бременна пак. Точно като теб прокървих. В самото начало, даже кръвоизлив си беше...3 дена лежах в болницата и после в къщи. Много е важно да има кой да ти помага. Аз от страх не ставах от леглото, само до тоалетната..
Сега съм вече 6ти месец и се разхождам по малко. Пази се много и аз вярвам,че всичко ще е наред WinkНе се притеснявай този път...  bouquet

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Силно се моля нещата да се оправят възможно най-скоро. Подкрепям казаното дотук - ставай единствено до тоалетна.

# 5
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Мисли позитивно , почивай си  Hug

Моля за теб и бъдещата ти рожба  Praynig

# 6
  • Мнения: 32
Катенце , а тебе къде и кой лекар те гледа.Аз ходя в болницата на д-р Щерев при ТИМЕВА;Но въобще не ми казаха за оставане в болница !

# 7
  • Мнения: 4 406
повече почивка! стискам палци всичко да е наред!

# 8
  • София
  • Мнения: 5 738
Почивай повече! Praynig Hug

# 9
  • Мнения: 279
Катенце , а тебе къде и кой лекар те гледа.Аз ходя в болницата на д-р Щерев при ТИМЕВА;Но въобще не ми казаха за оставане в болница !
Аз съм от Бургас, Пате! Ама нека се включат и други мами да те посъветват по специално за София.
Иначе аз съм много доволна от моят лекар, защото той е и специалист по патологичната бременност и много ми помогна...

П.П Не е задължително да оставаш в болница.Там само лежиш и ти бият по 2 инжекции но-шпа. Лежи си в къщи, ако има нещо звънкай на лекаря си...

# 10
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Миличка, искренно се надявам този път всички да се оправи и да гушнеш така желаното бебче Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig
Почивай много, мисли позитивно.
Ние сме с теб Hug

# 11
  • Мнения: 5 228
Първо се успокой и се опитай да мислиш позитивно, колкото и да ти е трудно. Аз имам един аборт, след него почти веднага забременях и в началото на четвъртия месец прокървих. Много се бях шашнала, пих разни неща, не си ги спомням вече всичките, но едно от тях беше Магнезий. До края на бременността много се пазех, основно почивка, хубави емоции и всичко беше наред.
През цялото време бях с контракции и когато влязох в деветия месец и се успокоих, че вече няма проблеми, спряха и контракции, и чудо.  Laughing Тогава разбрах колко важно е наистина да бъдеш спокойна, да мислиш хубави неща и да не се притесняваш твърде много.
Аз съм много благодарна на д-р Велев, благодарение на него запазих бебето ми. Тогава той беше шеф на отделението Патологична бремененност в Шейново, но вече не работи там, май само в частния си кабинет. Ако искаш, ще ти изпратя телефона му. 

# 12
  • Мнения: 434
Катенце , а тебе къде и кой лекар те гледа.Аз ходя в болницата на д-р Щерев при ТИМЕВА;Но въобще не ми казаха за оставане в болница !

След първият ми мисед смених лекаря си и отидох при д-р Тимева. Аз лично съм много доволна от нея от Щерев и от клиниката. Силно вярвам на тази докторка и тя ми помогна да родя едно здраво и красиво бебче:)

Дано имаш същият успех Peace

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 1 269
Моля се за теб и малкото съкровище! Дано всичко бъде наред!!!  Praynig Praynig Praynig Hug Hug Hug

# 14
  • Мнения: 50
Мисли позитивно , почивай си  Hug

Моля за теб и бъдещата ти рожба  Praynig
newsm10 Почивка!!!

# 15
  • Мнения: 1 049
Спокойно, аз прокьрвявах през цялата бременност по малко, бях си направо в непрекьснат стрес да не стане нещо и се пазех... а лекарите не откриваха нищо тревожно. Накрая всичко мина добре и износих бебето нормално до 9 месец. Успех и на теб!  Peace

# 16
  • Мнения: 961
Стискам палци всичко да е наред и да гушкаш така желаното бебче.
Говори с лекаря, който ти следи бременността. При положение, че кървиш, не би трябвало да ти откаже направление за болница. Отиди и полежи там колкото се налага. Хем ще си по-спокойна.
Моя позната прокърви от 3 до 5 месец, а същевременно й изтичаха и водите по малко. Така че е важно да си спокойна.
Пази се и стискам палци.

# 17
  • Мнения: 4 335
По4ивай си и се пази PeaceДано вси4ко мине както трябва и да износиш беб4о.Успех Praynig

# 18
# 19
  • Мнения: 6 274
Най-важното е да лежиш, ставай само до тоалетна. Но не трябва ли да си в болница? Аз също имах такъв проблем в началото на бременността, но лежах в болница. Там със сигурност се лежи и си под наблюдение. Биеха ми и папаверин инжекции. Напълно те разбирам какво ти е и ти съчувствам. Моли се. И ти стискам палци. newsm10 newsm10 newsm10
И на мен така . Послушай момичетата и не ставай , освен до тоалетната . Стискам палци  Peaceи едно хубаво бебче на финала ти желая !

# 20
  • Мнения: 3 478
Дано всичко мине успешно този път Praynig

Важно е да не се шашкаш, надявам се да не прозвуча зловещо, но ако има нещо да става ще става, колкото и да не ти се иска. И аз с втората бременност прокървих в края на 5та седмица и то лошо. Продължи 7 седмици, но в крайна сметка бебето си беше добре и се износи до термин. Не са ми били никакви инжекции, не съм взимала лекарства, на всичко отгоре ми казаха да поддържам същата активност като до преди това и си ходих на работа. Тук просто са си такива, до 3-я месец не предприемат нищо, за да спомогнат за задържане на бременността. Наистина е много стресиращо, но не обезателно завършва с лош край. Така че гледай позитивно на нещата, искренно ти желая едно здраво бебче след няколко месеца.

# 21
  • Мнения: 317
Здравей и от мен! Първо, както са ти казали и другите, трябва да се успокоиш, колкото и трудно да ти е в момента. Аз също прокървих - първият път на 14 декември 2007 година. Никога няма да го забравя. Бях в края на шестия месец и до този момент не съм имала абсолютно никакви проблеми, дори нямах добре познатото сутрешно гадене, повръщане и т.н. Ходех си на работа, водех един нормален живот, тичах напред-назад. Но...прокървих! Причините за това може да са много, например рискови са датите на всеки месец, когато е бил последния ти цикъл. Например, ако последния ти цикъл е бил на 5 март, то на всчко пето число и около него през следващите месеци трябва да сме по-предпазливи! Това са ми го казвали лекари и може би наистина е така. Освен това студа, стреса и негативните емоции също могат да предизвикат кървене!
При мен кървенето беше свързано с отлепване на плацентата, която на всичкото отгоре беше и ниско прикрепена. За това лежах, взимах лекарства и се наложи дълъг престой вкъщи! ВЪпреки това през януари се наложи отново да постъпя, защото пак прокървих. Но бързата намеса на лекарите и лекарствата, които взимах /папаверин, магнерот и няколко банки глюкоза и още нещо в нея/ всичко е наред и сега чакаме нашето малко бебче да се появи на бял свят! Hug
Стискам палци  и при теб нещата да се оправят! newsm10 Не се тревожи, това ще стане, само мисли положително, защото това е важно и за теб и за бебето, колкото и травиално да звучи. Исках само да ти кажа, че това се случва, че и аз съм го преживяла и знам какво е, а и честно да ти кажа всички мои познати в момента, лежаха за задържане и с кървене, така че - споко, всичко ще се нареди! Късмет! И пиши после, чакаме хубави новини! preggo

# 22
  • Мнения: 300
Здравей. Присъединявам се към казаното до тук - най-важното сега е почивката и позитивната нагласа. И аз прокървих на два пъти в началото на бременността, пих Дуфастон и Но шпа, биха ми инжекции Папаверин, след това и Прегнил. Не съм лежала в болница и мисля, че за мен щеше да е допълнителен стрес. Вкъщи се чувствах по-добре с подкрепата на близките ми. Като ми се случи това, разбрах, че много майчета се минали през подобно изпитание и малко се успокоих. Износих си бебчето до термин. Пожелавам същото и на теб! Кураж!

# 23
  • София
  • Мнения: 17 592
Дано всичко е наред и да родиш здраво и весело бебе.

# 24
  • Мнения: 27
Искам да те успокоя, че няма страшно. Ако е казал господ ще го имам бебчето, ако ли пък не то повярваи ми е за твое добро.
Аз бях в втори месец и също като тебе прокървих, после около месец пих дуфастон. Но не ми помогна. После също като на теб ми биха тези инжекции прегнил. Повярваи ми те вършат чудеса, от един безнадежден случай вече си имам здраво бебче.
Успех, и не забравяи много лежане.

# 25
  • Мнения: 123
Здравейте!И аз бях така и през първата и през втората бременност.Първият път прокървих през третия месец,плацентата ми беше превия,носих бебето ниско долу и освен това за капак имах скъсена шийка на матката като за раждане.Абе УЖАС,който помня още.Приеха ме в болницата в третия месец и ме изписаха с бебе-идеален мъж,по думите на баща му.Шест месеца в болницата не спирах да се притеснявам и да се моля.Все пак го бях чякяла пет години.Сега детето ми е свръх емоционална и нервно.С второто бременност си казах :каквото стане.Пак прокървих във втория месец,но отказах да вляза в болницата,защото не исках да оставя първия си син на бабите,а той беше и само на 10 месеца.Пиех си хапчетата редовно,почивах си повече,разхождах се умерено и родих износено дете -3,030кг 49 см.Сега имам две момчета като звездички и живея за тях.Съвета ми е ако това ти е първата бременност/защото с второ дете е по-спокойно/да влезеш в болница,за да те следят както трябва.Шокът е голям но си струва.Стискам ти палци и ти пожелавам здраво и красиво бебе.Не се притеснявай и не се изнервяй защото после и детето ще е нервно КЪСМЕТ,КЪСМЕТ,КЪСМЕТ...................................................

# 26
  • София
  • Мнения: 1 522
Лежи си, почивай и се пази! Пожелавам ти да износиш и родиш здраво бебче! Лека бременност!


# 27
  • Мнения: 172
Повече почивка и по-малко притеснение.Искрено се надявам всичко да е наред с теб и бебчо  Praynig

# 28
  • Мнения: 101
Привет на авторката,искам да разкажа и за мойто бременеене. Във 2 месец отидох на преглед още незнаеща,че съм бременна и при прегледа беше установено,че имам кухо яйце и се налага кюретаж. Бебето е доста чакано и направо не повярвах.От притеснение на следващия ден прокървих и незнаех към кого да се обърна. Отидох на преглед при друг лекар,който ми каза,че всичко е наред и имам зародиш, но се наложи да пия разни лекарства,за да го задържа. Болките в корема бяха убийствени,а кървенето продължи няколко дни,,бях само на легло. В момента съм 5 месец и получих страхотни контракции,,, и отново съм на легло.  Дано след тия мъки дойдат и хубави дни.

На теб желая лека бременност,,,стискам палци и ти и бебо да сте добре!!!

# 29
  • Мнения: 4 784
Лежи, почивай, спазвай препоръките на докторите! Пожелавам ти приятно бременеене и скоро да си имате сладко бебешоче!

# 30
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
Пате как си?Надявам се да си по-добре, гледам скоро не си писала в темата.Пожелавам ти да нямаш повече проблеми през бременността и едно здраво бебче на финала  Hug

# 31
  • Мнения: 1
 HugПази се много и успех

# 32
  • Мнения: 9 973
аз минах по същия път и 8м. вкъщи...резултата е в подписа ми

# 33
  • Мнения: 1 745
И аз бях така-прокървих в 5 г.с. и имах зацапване.Лежах малко в болница,започнах да си бия Прегнил-всяка седмица по веднъж,пиех 3 по 2 Но-шпа,Утрогестан-3 по 1.Така бях до 3 месец,но на мен Прегнила много ми помогна и ми спря кървенето. Peace
Надявам се и при теб нещата да се оправят!  Praynig

# 34
  • Мнения: 1 440
Liddich ,от сърце ти желая да си имаш едно здраво бебче,като му дойде времето!А сега почивай и слушай лекарите! Hug
Пате,а с теб какво става?

# 35
  • Мнения: 1 031
Пате, Liddich стискам палци всичко да завърши с едно сладко бебе в прегръдките ви Praynig Praynig Praynig

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 675
 newsm17 Стискам палци всичко да е наред и ти пожелавам едно страхотно  newsm30 на финала!

# 37
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз ще стискам палци да сте добре  Peace

# 38
  • София
  • Мнения: 262
Здравей, моля се да се преборите с бебчо и да се радвате един на друг след няколко месеца. Иначе и аз в началото на бременността си прокървих и се изплаших не на шега. Цяла седмица си кървях. Изписаха ми само Но шпа и повече спокойствие. По-късно се оказа че било от ниско прикрепена плацента (тя към края на7-ми месец се вдигна). Само не се шашкай, защото стресът ще ти навреди много. Не всяко прокървяване значи спонтанен аборт - зная го от личен опит. И все пак бъди послушна и се довери на лекарите си.

Успех и пиши как се развиват нещата.

# 39
  • Мнения: 219
Аз със първото прокървих в четвъртия месец-отлепена плацента.Бях 2 седмици на легло и системи в болница и после месец и половина на легло в къщи.Слава богу оправиха се нещата но доста бавно.....
Казваха,че и до седмия да го задържа пак ще е добре,аз дори го преносих с две седмици.
Стискам ти палци и вярвам,че и с теб всичко ще е наред,много е важно да си почиваш и да не се отчайваш.

# 40
  • Мнения: 266
Миличка в 3 месец и аз леко прокарвах,но се оправих бързо.Лежи си,не мисли за проблема,а си мисли какви дрешки и играчки ще купуваш.това ме спаси.всичко ще бъде наред.стискам ти палци. newsm10

# 41
  • Мнения: 11 018
Пате, Liddich, същото се случи и с мен - прокървяване в 7 г.с. след мисед в 9 г.с. предната година. Наложи се да полежа на системи, а после 1 месец вкъщи. За щастие бременността ми продължи лека и безпроблемна, моля се и с вас да е така! Praynig Сега е много важно да се щадите не само физически, но и емоционално! Всичко ще е наред, прегръщам ви! Hug Hug

# 42
  • Мнения: 966
Аз също прокървих в 7 седмица и лежах 5 дни и хапчета пих 7 дни,после бях на преглед и всичко беше ОК.
Стискам ти палци  Praynig

# 43
  • Мнения: 2 531
Дано имаш късмет тоя път! При втората ми бременност прокървих в 10 г.с. ! Лекаря ми каза- на легло и ставай само до тоалетната! Биех си прегнил , пиех но шпа и магнерот. Кървенето / яркото/ беше кратко и малко, но ръждивото продължи доста - може би 2 седмици! Е щерката скоро ще стане на 3 г.!  Hug

# 44
  • Мнения: 101
Благодаря на всички мами за подкрепата!!!

Всичко най-хубаво ви желая!!!

# 45
  • Мнения: 315
Почивай си, не се напрягай, не се притеснявай! Стискаме ти палци, всичко ще е ОК!  newsm17

# 46
  • Враца
  • Мнения: 173
Аз също прокарвах в началото. Пиех дуфастон 3х3, биеха ми папаверин и другото го не помня какво беше. Не съм ставала от леглото първите 4 месеца, но успях да износя плода /бебката ми Simple Smile/ Много търпение и спокойствие! Всичко ще е наред! Стискам палци и се моля  Praynig

# 47
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Стискам палци всичко да е наред! Peace Hug

# 48
  • Мнения: 523
И аз през втората си бременност прокървих в 4 месец . Лежах в болница 5 дена и ми биха папаверин . Е всичко свърши добре и втората ми щерка е вече на 1г и почти 7 месеца . Повече спокойствие и почивка , една голяма прегръдка  Hugот мен и стискаме палци за тебе !!! Praynig Praynig Praynigи за теб ,и за бебчо !!!

# 49
  • варна
  • Мнения: 147
Стискам палци всичко да е наред този път!Живо и здраво бебче,а дотогава-повече почивка! Hug Praynig

# 50
  • София
  • Мнения: 1 338

И мисли само хубави и положителни неща, защото бебчо усеща всичко Hug

# 51
  • Мнения: 1 091
И аз минах по твоя път.Кървенето продължи докато вляза в 4-ти месец.Пиех Дуфастон в началото.После ме вкараха в болница.Биеха ми Папаверини и Но-шпа.Едновременно с тях ми биеха и прегнил.После като се прибрах в къщи лежах по цял ден.Пиех Магнерич,Но-шпа и ми биеха Прегнил.Когато прочух ми спряха Прегнила.Продължих да пия хапчетата докато вляза в деветия месец.Родих прекрасно шишкаво бебче.Пожелавам ти и ти да родиш едно прекрасно бебче.Ще ти стискам палци. Peace  bouquet  bouquet  bouquet

# 52
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Моля се за вас PraynigДано всичко бъде наред  bouquet

# 53
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Лежи, пази се, почивай си и не се ядосвай с никой и за нищо  Hug
Ако трябва и в болница отиди, пожелавам хубаво бебенце накрая  Hug

# 54
  • Мнения: 352
Моля се за вас PraynigДано всичко бъде наред  bouquet
Peace Hug

# 55
  • Мнения: 693
Пате, какво стана с теб, кажи как се чувстваш!?

Аз прокървих в 12-та седмица, имах отлепване на плодния сак. Лежах за задържане 3 дни., бях на папаверин, мангезии и утрогестан. Не ходех на работа, но явно не се пазех достатъчно, затова имах още две леки прокървявания (последното в 25-та седница) и се установи, че съм със скъсена шийка и пълна плацента превия. Сега съм на Магнерич и пазя леглото!

Най-доброто лечение е лежането и спокойствието! Пази се, дано всичко да е наред  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт