бременна съм , а прокървих-помоощ!

  • 6 754
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 049
Спокойно, аз прокьрвявах през цялата бременност по малко, бях си направо в непрекьснат стрес да не стане нещо и се пазех... а лекарите не откриваха нищо тревожно. Накрая всичко мина добре и износих бебето нормално до 9 месец. Успех и на теб!  Peace

# 16
  • Мнения: 961
Стискам палци всичко да е наред и да гушкаш така желаното бебче.
Говори с лекаря, който ти следи бременността. При положение, че кървиш, не би трябвало да ти откаже направление за болница. Отиди и полежи там колкото се налага. Хем ще си по-спокойна.
Моя позната прокърви от 3 до 5 месец, а същевременно й изтичаха и водите по малко. Така че е важно да си спокойна.
Пази се и стискам палци.

# 17
  • Мнения: 4 335
По4ивай си и се пази PeaceДано вси4ко мине както трябва и да износиш беб4о.Успех Praynig

# 18
# 19
  • Мнения: 6 274
Най-важното е да лежиш, ставай само до тоалетна. Но не трябва ли да си в болница? Аз също имах такъв проблем в началото на бременността, но лежах в болница. Там със сигурност се лежи и си под наблюдение. Биеха ми и папаверин инжекции. Напълно те разбирам какво ти е и ти съчувствам. Моли се. И ти стискам палци. newsm10 newsm10 newsm10
И на мен така . Послушай момичетата и не ставай , освен до тоалетната . Стискам палци  Peaceи едно хубаво бебче на финала ти желая !

# 20
  • Мнения: 3 478
Дано всичко мине успешно този път Praynig

Важно е да не се шашкаш, надявам се да не прозвуча зловещо, но ако има нещо да става ще става, колкото и да не ти се иска. И аз с втората бременност прокървих в края на 5та седмица и то лошо. Продължи 7 седмици, но в крайна сметка бебето си беше добре и се износи до термин. Не са ми били никакви инжекции, не съм взимала лекарства, на всичко отгоре ми казаха да поддържам същата активност като до преди това и си ходих на работа. Тук просто са си такива, до 3-я месец не предприемат нищо, за да спомогнат за задържане на бременността. Наистина е много стресиращо, но не обезателно завършва с лош край. Така че гледай позитивно на нещата, искренно ти желая едно здраво бебче след няколко месеца.

# 21
  • Мнения: 317
Здравей и от мен! Първо, както са ти казали и другите, трябва да се успокоиш, колкото и трудно да ти е в момента. Аз също прокървих - първият път на 14 декември 2007 година. Никога няма да го забравя. Бях в края на шестия месец и до този момент не съм имала абсолютно никакви проблеми, дори нямах добре познатото сутрешно гадене, повръщане и т.н. Ходех си на работа, водех един нормален живот, тичах напред-назад. Но...прокървих! Причините за това може да са много, например рискови са датите на всеки месец, когато е бил последния ти цикъл. Например, ако последния ти цикъл е бил на 5 март, то на всчко пето число и около него през следващите месеци трябва да сме по-предпазливи! Това са ми го казвали лекари и може би наистина е така. Освен това студа, стреса и негативните емоции също могат да предизвикат кървене!
При мен кървенето беше свързано с отлепване на плацентата, която на всичкото отгоре беше и ниско прикрепена. За това лежах, взимах лекарства и се наложи дълъг престой вкъщи! ВЪпреки това през януари се наложи отново да постъпя, защото пак прокървих. Но бързата намеса на лекарите и лекарствата, които взимах /папаверин, магнерот и няколко банки глюкоза и още нещо в нея/ всичко е наред и сега чакаме нашето малко бебче да се появи на бял свят! Hug
Стискам палци  и при теб нещата да се оправят! newsm10 Не се тревожи, това ще стане, само мисли положително, защото това е важно и за теб и за бебето, колкото и травиално да звучи. Исках само да ти кажа, че това се случва, че и аз съм го преживяла и знам какво е, а и честно да ти кажа всички мои познати в момента, лежаха за задържане и с кървене, така че - споко, всичко ще се нареди! Късмет! И пиши после, чакаме хубави новини! preggo

# 22
  • Мнения: 300
Здравей. Присъединявам се към казаното до тук - най-важното сега е почивката и позитивната нагласа. И аз прокървих на два пъти в началото на бременността, пих Дуфастон и Но шпа, биха ми инжекции Папаверин, след това и Прегнил. Не съм лежала в болница и мисля, че за мен щеше да е допълнителен стрес. Вкъщи се чувствах по-добре с подкрепата на близките ми. Като ми се случи това, разбрах, че много майчета се минали през подобно изпитание и малко се успокоих. Износих си бебчето до термин. Пожелавам същото и на теб! Кураж!

# 23
  • София
  • Мнения: 17 592
Дано всичко е наред и да родиш здраво и весело бебе.

# 24
  • Мнения: 27
Искам да те успокоя, че няма страшно. Ако е казал господ ще го имам бебчето, ако ли пък не то повярваи ми е за твое добро.
Аз бях в втори месец и също като тебе прокървих, после около месец пих дуфастон. Но не ми помогна. После също като на теб ми биха тези инжекции прегнил. Повярваи ми те вършат чудеса, от един безнадежден случай вече си имам здраво бебче.
Успех, и не забравяи много лежане.

# 25
  • Мнения: 123
Здравейте!И аз бях така и през първата и през втората бременност.Първият път прокървих през третия месец,плацентата ми беше превия,носих бебето ниско долу и освен това за капак имах скъсена шийка на матката като за раждане.Абе УЖАС,който помня още.Приеха ме в болницата в третия месец и ме изписаха с бебе-идеален мъж,по думите на баща му.Шест месеца в болницата не спирах да се притеснявам и да се моля.Все пак го бях чякяла пет години.Сега детето ми е свръх емоционална и нервно.С второто бременност си казах :каквото стане.Пак прокървих във втория месец,но отказах да вляза в болницата,защото не исках да оставя първия си син на бабите,а той беше и само на 10 месеца.Пиех си хапчетата редовно,почивах си повече,разхождах се умерено и родих износено дете -3,030кг 49 см.Сега имам две момчета като звездички и живея за тях.Съвета ми е ако това ти е първата бременност/защото с второ дете е по-спокойно/да влезеш в болница,за да те следят както трябва.Шокът е голям но си струва.Стискам ти палци и ти пожелавам здраво и красиво бебе.Не се притеснявай и не се изнервяй защото после и детето ще е нервно КЪСМЕТ,КЪСМЕТ,КЪСМЕТ...................................................

# 26
  • София
  • Мнения: 1 522
Лежи си, почивай и се пази! Пожелавам ти да износиш и родиш здраво бебче! Лека бременност!


# 27
  • Мнения: 172
Повече почивка и по-малко притеснение.Искрено се надявам всичко да е наред с теб и бебчо  Praynig

# 28
  • Мнения: 101
Привет на авторката,искам да разкажа и за мойто бременеене. Във 2 месец отидох на преглед още незнаеща,че съм бременна и при прегледа беше установено,че имам кухо яйце и се налага кюретаж. Бебето е доста чакано и направо не повярвах.От притеснение на следващия ден прокървих и незнаех към кого да се обърна. Отидох на преглед при друг лекар,който ми каза,че всичко е наред и имам зародиш, но се наложи да пия разни лекарства,за да го задържа. Болките в корема бяха убийствени,а кървенето продължи няколко дни,,бях само на легло. В момента съм 5 месец и получих страхотни контракции,,, и отново съм на легло.  Дано след тия мъки дойдат и хубави дни.

На теб желая лека бременност,,,стискам палци и ти и бебо да сте добре!!!

# 29
  • Мнения: 4 784
Лежи, почивай, спазвай препоръките на докторите! Пожелавам ти приятно бременеене и скоро да си имате сладко бебешоче!

Общи условия

Активация на акаунт