ZARA уволни три момичета - не се усмихвали достатъчно?!?

  • 18 718
  • 145
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 386
Плетяща, понякога не са виновни. Често в малките магазинчета шефовете свиват оборота ежедневно и не им оставят задължителната ''каса''.

И все пак..

# 76
  • Мнения: 22 908
Плетяща, понякога не са виновни. Често в малките магазинчета шефовете свиват оборота ежедневно и не им оставят задължителната ''каса''.

И все пак..
Така да,но да ти мрънка касиерка в Билла,че сме й давали много едри пари,а сме взимали само един шоколад и какви били тези клиенти.... ooooh! за какво въобще става въпрос!?Извинете тези,които работите в сферата,сигурно има и изключения,но масово продавачите са за изхвърляне от работните си места.Имам приятелки,които са работили или работят на такива длъжности,знам колко е трудно да се работи с хора,но никога не са си позволявали да се държат непрофесионално,макар да им е коствало много,защото и луди клиенти-бол.Но все пак това им е работата.

# 77
  • Мнения: 2 386
Аз не съм касиерка/продавачка.. Laughing Laughing

Съгласна съм и с теб, затова написах ''и все пак..'' накрая. Длъжни са да имат.

# 78
  • София
  • Мнения: 4 751
Имам "приятна" случка от днес  Crazy

Влизам в магазин за обувки на Витошка, харесвам си един чифт, оглеждам се...И виждам НЕЯ, продавачката. Гримирана, красива и седи като статуя. Усмихвам й се и я питам " Имате ли 38 номер от тези обувки?", а тя ме погледна и се обърна с гръб!  Laughing Още й помня сърдитата физиономия. Добре, че имаше и момче продавач, което като я видя какво направи дойде и ми каза, че ще ми донесе обувките..


Момчето с доволно женствени маниери и с очила ли беше,че по описанието ти ,мисля че и аз имам какво да споделя Laughing

Нямаше очила ама определено беше женствен..  Sunglasses

# 79
  • Мнения: 228
Браво на ZARA PeaceПисна ми да ме обслужват разни недоволни от живота девойки.В крайна сметка аз отивам в магазина,за да им оставя някой лев,а те да получат заплата.
newsm10 newsm10

# 80
  • Мнения: 5 370
Някой няма ли да преведе цялата статия все пак? Mr. Green
И аз поради тази причина досега се въздържам от коментар.
Все пак, едва ли целокупният форум владее шведски.
Ще взема следващия път да пусна линк  на холандски, за обслужването в Макдоналдс, да речем. Whistling

# 81
  • Мнения: 274
Напоследък е пълно с продавачи мъже - педали. Ужас. Особено в моловете.
И да Ви кажа честно, предпочитам нацупена и отегчена продавачка тип планета тв, отколкото любезен педал. С първите се ебавам много успешно, но с вторите не смея....

# 82
  • Мнения: 620
Имам "приятна" случка от днес  Crazy

Влизам в магазин за обувки на Витошка, харесвам си един чифт, оглеждам се...И виждам НЕЯ, продавачката. Гримирана, красива и седи като статуя. Усмихвам й се и я питам " Имате ли 38 номер от тези обувки?", а тя ме погледна и се обърна с гръб!  Laughing Още й помня сърдитата физиономия. Добре, че имаше и момче продавач, което като я видя какво направи дойде и ми каза, че ще ми донесе обувките..


Момчето с доволно женствени маниери и с очила ли беше,че по описанието ти ,мисля че и аз имам какво да споделя Laughing

Нямаше очила ама определено беше женствен..  Sunglasses

Предполагам ,че става въпрос за същия магазин......
Миналата година си купих 6 чифта ботуши от там,девойките бяха същите,изглеждаха малко по-скромно от тази година и бяха много по-отзивчиви.Тази година положението беше съвсем друго - леши,коси,цици и ествествено пренебрежение все едно те обслужва "звезда" Confused ooooh!
За разлика от тях момчето тичаше и се опитваше да обърне внимание на всеки клиент.

# 83
  • Мнения: 212
Цяла тема а никой не каза в края на краищата коя е тая Зара. Аз си мислех че става дума за Зара от Биг Брадър 1

# 84
  • Мнения: 620
Цяла тема а никой не каза в края на краищата коя е тая Зара. Аз си мислех че става дума за Зара от Биг Брадър 1

Естествено Laughing

# 85
  • Мнения: 1 318
Мдааа, преди месец в един скъпарски магазин си харесах ботуши. Продавачките (две изрусени и наклепани мадами) ме гледаха с насмешка - бях облечена с дънки и ризка, явно са ме преценили, че не ставам за клиент...Понеже парите бяха в мъжа ми, излязох от магазина, за да го изчакам да дойде и видях как се спогледаха, сякаш съм поредния зяпач. После влязохме с него, дадохме сума ти пари и преди да излезем едната (с изкуствена усмивка) дойде да ми предлага и други чифтове... В други държави не ми се беше случвало...

# 86
  • Варна
  • Мнения: 535
Последния случай:)
Влизаме в една парфюмерия с мъжа ми, аз отивам на парфюмите той започва небрежно да се разхожда из магазина. 3 напудрени каки консултантки му се лепват и започват да го разпитават какво ще желае....при мен нито една не идва. Само да уточня, аз съм с анцунг...(хубав за неделна разходка) а мъжа ми е както си ходи на работа, доста по-елегантен от мен.
И така той моментално ги отсвирва с думите, че аз изибирам, а той плаща....ония веднага ми се лепнаха на мен. Аз избирам парфюм едната ходи да му рапортува колко струва...при което той пак я отсвирва и и казва, че това няма значение, важното е да си харесам нещо. При което започна едно душенеееее..... в последствие понеже се предуших реших да си помисля над 2 парфюма и нищо не купих. Еееее толкова разочаровани моми нямаше...едно довиждане не казаха.

# 87
  • Мнения: 2 028
Ако в България започнат да продават ВСИЧКО оналйн, НИКОГА повече няма да стъпя в магазин......

да, ама тогава започват проблемите с куриерите  ooooh! аз така една книга я чаках една седмица и я получих чак след разправии в книжарницата и куреирската фирма... защото куриерът нямал практика да звъни по телефона, когато идва, дошъл и  си тръгнал... Съответно от фирмата ми предложиха да ида да си получа книгата от адрес на г*** на географията, а от книжарницата учтиво предложиха да ми я пратят по пощата и да ида да си я взема оттам... Е, получих я, ама това беше от редките случаи, в които бих преглънала и намусена продавачка в магазин  ooooh!

# 88
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
А най- ми е отвратително да чуя тъпите продавачки да коментират клиенти след като са излезли от магазина и то на висок глас. Има едни такива шматки, които работят в един доста лъскав магазин за обувки на Иван Вазов  #2gunfire

# 89
  • Мнения: 765
 Има много глупави продавачки, факт. Както и таксиметрови шофьори, сервитьори и всякакъв обслужващ персонал. Да ги уволняват е редно.
 п.с. не искам да обиждам никой с анцуг, да не ми скочите сега, но никога, когато съм била по разни места в Европа не съм виждала хората да ходят по парфюмериите с анцузи  Grinning

Последна редакция: чт, 06 мар 2008, 12:00 от барабалекс

Общи условия

Активация на акаунт